Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod otec decathlon 14. 6. 2013 07:54

drkarel píše:A kdy jste, otče, podával příkaz? Po 19.5.?

..ano..TV mi vypršel k 31.5. a hned jsem dal příkaz.

-- 14. 6. 2013 08:59 --

...vážení pánové a dámy, i když sám jsem zatím nic nedostal, a v nejbližších dnech mi hrozí propadnutí zálohy na koupi auta 50.000Kč mám z postupu MSD radost. Neustále jsem věřil že je v tom nevinně a doufal jsem ve spravedlnost. Trochu jí představenstvo na vlastní náklady pomohlo, a za to jí patří díííík. Zbytek svých financí v MSD nechám...věřím jim. Pavel Kelnar.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lumídek 14. 6. 2013 08:04

14.5. dopoledne jsem z LBBW poslal do MSD platbu v řádu statisíců, ale ne úplně milionu, která čekala na sběrném účtu přesně měsíc. Dnes ráno se objevila zpět – tedy bez úroků – na mém účtu LBBW. Plně přičtena tedy bude asi až v pondělí.

Já osobně mám stále důvěru v MSD, a pokud se ledy uvolní a MSD opět dostane možnost manipulovat s penězi – a to i v případě, že někdo z představenstva bude vystřídán – ponechám peníze v MSD a budu záložně fandit, aby pokračovala dále. Nakonec úrok je tam stále dobrý, pojištění trvá, základní strategie podnikání záložny mi připadá efektivní a udržitelná a navíc se ani moc nebojím "runu" na MSD, protože jednak má MSD dost hotovosti, zvláště po prodeji nějakých aktiv, zadruhé je většina vkladů na termínovaných vkladech, které nelze úplně jednoduše rušit. A zatřetí velkou část vkladatelů tvoří důchodci s životními úsporami, kteří se nechtějí každou chvíli honit po bankách a přesouvat peníze. Takže ti podle mého v MSD zůstanou.

Ještě jednou, nemám zatím důvod, proč bych MSD zavrhoval a plánuji s ní spolupracovat dál, pokud to bude umožněno. Mimochodem líbí se mi, jak se elektronický výpis zrychlil. Vyzývám ostatní účastníky diskuse, kteří to vidí stejně, aby tu v zájmu balancování špatné nálady napsali totéž.
lumídek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 14. 6. 2013 08:14

Chcel by som to vidieť podobne optimisticky, ale mám obavy aby peniaze na vyplácanie vystačili aj nám, ktorým končia termínované vklady v lete. A blokovanie zo strany VSZ sa zdá, že može trvať aj do nekonečna..
Mám velké dilema, či sa snažiť predčasne zrušiť TV a prísť o desaťtisíc + úrok, alebo to nechať a mať ešte mesiac a pol stresy, stále na to mysleť a preberať milión roznych variant, ako riešiť situáciu, keď mi vklad načas nevyplatia.. :(
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otec decathlon 14. 6. 2013 08:18

...tak to je samozřejmě jen na tobě, myslím to rozhodnutí. Ale tím co provedlo vedení MSD mě přesvědčilo o tom, že je solidní a férové. Já jim věřím, a své peníze zde nechám.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 6. 2013 08:21

otec decathlon píše: ..ano..TV mi vypršel k 31.5. a hned jsem dal příkaz.


Děkuji, otče, za odpověď.

lumídek píše: Nakonec úrok je tam stále dobrý, pojištění trvá, základní strategie podnikání záložny mi připadá efektivní a udržitelná a navíc se ani moc nebojím "runu" na MSD, protože jednak má MSD dost hotovosti, zvláště po prodeji nějakých aktiv, zadruhé je většina vkladů na termínovaných vkladech, které nelze úplně jednoduše rušit....


Nějak ten Tvůj optimismus nesdílím. 400M zase tak moc není, těch zablokovaný 2,5-2,7 mld. už je hezčí balíček, ale je otázka, kolik lidí si bude chtít úspory vybrat a kolik státní zástupkyně uvolní a kdy. Nepodceňoval bych paniku a i když to uvážím s rozumem - Plánuje-li někdo své úspory použít v horizontu 1/2 roku (pár takových bude), bude pro něj jistota (velmi relativní pojem), že je bude mít k dispozici, určitě přednější než úročení (na SÚ rozdíl cca 0,6 % p.a., ale i méně)

-- 14. 6. 2013 09:25 --

Peťo6 píše:Chcel by som to vidieť podobne optimisticky, ale mám obavy aby peniaze na vyplácanie vystačili aj nám, ktorým končia termínované vklady v lete. A blokovanie zo strany VSZ sa zdá, že može trvať aj do nekonečna..
Mám velké dilema, či sa snažiť predčasne zrušiť TV a prísť o desaťtisíc + úrok, alebo to nechať a mať ešte mesiac a pol stresy, stále na to mysleť a preberať milión roznych variant, ako riešiť situáciu, keď mi vklad načas nevyplatia.. :(


Rozhodnutí je určitě na Tobě a vůbec Ti ho nezávidím. Pokud bych Ty peníze nepotřeboval v horizontu let, pak bych je na TV určitě (celkem v klidu) ponechal a doufal, že se to ta léta nepotáhne. Pokud bych je nutně potřeboval (v horizontu 1/2 až 1 roku), a měl je na TV, pak bych měl těžké dilema.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Diskutující 14. 6. 2013 08:29

Ještě jednou, nemám zatím důvod, proč bych MSD zavrhoval a plánuji s ní spolupracovat dál, pokud to bude umožněno. Mimochodem líbí se mi, jak se elektronický výpis zrychlil. Vyzývám ostatní účastníky diskuse, kteří to vidí stejně, aby tu v zájmu balancování špatné nálady napsali totéž.[/quote]
Dobrý den, také mně byla po měsíci připsána částka zadaná 14.5.
Nicméně dosud nevíme proč blokace našich peněz trvá a paní SZ nevyrukuje s tím proč, kdo nás to chtěl poškodit a před kým nebo čím nás tím ochraňuje, proto by měla být i nadále na pořadu dne návštěva VSZ a to v hojném počtu.
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod never67 14. 6. 2013 09:02

Od 15.5. jsem podávala příkaz k převodu, který nebyl uskutečněn. Dnešního dne však byly peníze v pořádku převedeny. Klobouk dolů nad MSD, která se zachovala jako kabrňák. Pokud sledují toto forum, tak že děkuji. Jinak zbytek je na termínovaném účtu a doufám, že i to se v brzké době vyřeší.
never67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanekCZ 14. 6. 2013 09:05

I když se mě to přímo netýká, tenhle postup se mi líbí a MSD má u mě + body!

--> Čekal bych, že to byl ČEZ, dneska to padá jak blázen a v jeden okamžik tam byl ohromný propad, velký objem v jednu chvíli. Buď to bylo MSD nebo nějaký velký, asi zahraniční investor.
JanekCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mllppp 14. 6. 2013 09:14

Dobré dopoledne,

zadával jsem příkaz ze SÚ 17.5. na 7-mi místnou částku, částka byla dnes připsána na účet.

Tímto bych chtěl podpořit jednu myšlenku a uklidnit situaci. Do vypuknutí této aféry jsme byli všichni pravděpodobně se členstvím v družstvu spokojeni. Problém nastal ve zcela nestandardním postupu, kdy došlo k zablokování všech peněz nevinných lidí na základě podezření. I kdyby se podezření potvrdilo, měly být zablokovány peníze jen v té výši, u kterých bylo podezření.

Výsledkem této činnosti bylo spuštění fantazie v malé či větší míře u „*****ých klientů“ s cílem okamžitě peníze vybrat i z TV i za cenu smluvní pokuty. I když připustím, že v tom může být nějaká levota, mělo se zablokovat jen přiměřené množství peněz odpovídající podezření z trestné činnosti. Tímto postupem došlo u všech členů k runu na společnost a vyhrožování představitelům družstva. Ti i kdyby napsali sebelepší obhajobu, byli v této situaci za největší viníky. Pokud v něčem jeli, tak ať jsou po zásluze potrestáni, možná se ukáže, že v tom nic nakonec nebylo a VSZ stáhne ocas a celá aféra vyšumí. I tato možnost je zde. Tímto bych se chtěl postavit za vedení společnosti a připustit situaci, že v pozadí mohlo být něco nekalého, což ale spustilo neadekvátní nepřiměřenou reakci orgánů, které jak se ukázalo nejsou schopni ani určit, kdo za co může.

Pokusím si ještě jednu poznámku. Jak může družstvo dosahovat úroků, kde se peníze nacházejí? No musí je někde investovat a to znamená také zatermínovat. Nemají všechny peníze na účtě, tam by se jim neúročily. Tímto způsobem je ale nemožné, aby se v takovéto vypjaté situaci dokázaly uspokojit všichni klienti najednou. K tomuto jevu samozřejmě nedochází za standardního stavu (někdo vybírá, další vkládá a je dodržen určitý vývoj v toku peněz i v návaznosti na délky TV – všichni nechtějí vybrat najednou), nynější stav je ale těžce vyprovokovaný s cílem všech klientů přijít ke svým penězům okamžitě.

Podotknu ještě jednu zajímavou věc, doposud nebyl nikdo obviněn!!! Co se stane, pokud VSZ stáhne ocas a vyšumí? Pravděpodobně družstvu vzniknou nemalé škody, což je pochopitelné.

Z mého pohledu by jsme se měli chovat jako kdyby tato aféra vůbec nebyla. Lidé co mají peníze na SÚ ať je klidně převádí pro svou potřebu, ale pro ostatní, kteří mají i TV by měli počkat až na jejich vypršení. Tímto nesvážeme vedení družstva ruce a může dojít a snad i dojde k obnovení činnosti. Pokud někoho nakonec obviní, ať se nechá spravedlnosti volná cesta. Doposud se tak nestalo a zatím je vše ve formě podezření, ale se zablokováním peněz zcela nevinných lidí.

Osobně mám v družstvu i TV, který nechávám dle platných pravidel do vypršení zatermínování.

Všichni máme peníze pojištěné do ekvivalentu 100.000 Eur, pouze došlo ke stavu, který nikdo nepředpokládal a jak je vidno, u nás je možné absolutně vše bez jakéhokoliv pocitu odpovědnosti za zcela nepřiměřenou reakci. Doposud se ukazuje, že někdo zablokuje všechny peníze jako by se nechumelilo. To že dostane spoustu lidí do existenčních problémů, je mu úplně jedno!!!

Tímto chci poděkovat vedení družstva, které doposud plní z mého pohledu vše pro nás klienty na prvním místě a snaží se účinně bránit.

Pokud v něčem jeli, nechť se to vyšetří, ale doposud jsme pouze ve fázi podezření (doufám).

Tímto bych chtěl podpořit všechny družstevníky a jaksi rozjasnit chmury, které z této situace vyplývají. Pokud budeme věřit, družstvo se z toho vylíže a můžeme pokračovat v činnosti družstevníků. Za škody vzniklé tímto neadekvátním zásahem ať padnou hlavy, pokud to bylo oprávněné a podezření se ukáže jako pravdivé, ať padají hlavy u představitelů společnosti.

Ještě jednou pěkný slunečný pátek a věřte, že bude líp!!!

P.S. Neodpustím si ještě jednu poznámku, v okamžiku kdy vedení společnosti psalo, že začínají realizovat zamrzlé platby, tak jsem také pojal podezření, že budou vyplácet malé klienty (z hromady jich uspokojí více) a větší převody pozdrží, jak se ale ukázalo, fantazie jela opravdu na plné obrátky a ukázalo se to být z mé strany spekulací, nezaložené na pravdě!!!
mllppp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gwendolin 14. 6. 2013 09:28

Tak jsem ověřovala svou platbu a po měsíci byla doručena. Je to super, ale kdybych nepotřebovala další částku už v říjnu, byla bych mnohem klidnější.
gwendolin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 6. 2013 09:38

Já tam mám jen termíňáky, takže dokud se mi budou úročit, nemám důvod nic měnit.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 6. 2013 11:27

mllppp píše:P.S. Neodpustím si ještě jednu poznámku, v okamžiku kdy vedení společnosti psalo, že začínají realizovat zamrzlé platby, tak jsem také pojal podezření, že budou vyplácet malé klienty (z hromady jich uspokojí více) a větší převody pozdrží, jak se ale ukázalo, fantazie jela opravdu na plné obrátky a ukázalo se to být z mé strany spekulací, nezaložené na pravdě!!!


Očekával bych, že by měli vyplácet dle principu "kdo dřív přijde, ten dřív mele", což asi i učinili.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod mirda646 14. 6. 2013 11:36

Peníze které jsem potřeboval jsem dostal, zbytek nechám zatím točit na TV i když s nižším úrokem. Mám otočku trvalých vkladů (mám jich víc) každé 2 měsíce.
mirda646
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrula 14. 6. 2013 11:59

VSZ dneska vydalo nové prohlášení:

O zajištění peněžních prostředků na účtu u banky rozhoduje policejní orgán se souhlasem státního zástupce nebo státní zástupce. Peněžní prostředky se zajišťují tehdy, nasvědčují-li zjištěné skutečnosti tomu, že jsou určeny ke spáchání trestného činu nebo k jeho spáchání byly užity nebo jsou výnosem z trestného činu. O stížnostech proti zajištění rozhoduje soud, v tomto konkrétním případě Vrchní soud v Praze. Právo stížnosti má pouze majitel účtu. Majitel účtu má také právo žádat o zrušení nebo omezení zajištění. Byla-li taková žádost zamítnuta, lze ji opakovat až po uplynutí 30 dnů od právní moci rozhodnutí.



1)

V trestním řízení ve věci „Metropolitní spořitelní družstvo“, bylo vydáno policejním orgánem (Útvar odhalování korupce a finanční kriminality) dne 29.4. 2013 celkem 5 usnesení a Vrchním státním zastupitelstvím v Praze další 3 usnesení ve dnech 3.5. a 10.5. 2013, o zajištění peněžních prostředků na bankovních účtech osob, které byly součástí řetězce, prostřednictvím kterého byly finanční prostředky původem z MSD vyváděny do zahraničí. Tyto prostředky byly zajištěny jako výnos z trestné činnosti.



Celkem bylo zajištěno 274.386.296 Kč a 6.301.927 eur.



Pouze 2 usnesení byla napadena opravným prostředkem a tyto stížnosti byly zamítnuty usnesením Vrchního soudu v Praze ze dne 30.5. 2013 jako nedůvodné. Všechna usnesení jsou tedy v právní moci.



2)

Vrchním státním zastupitelstvím v Praze byly celkem 5 usneseními ze dne 3.5., 9.5., 13.5., 15.5. a 16.5. 2013 zajištěny finanční prostředky na některých účtech MSD, a to

jako prostředky určené ke spáchání trestného činu.



Celkem bylo zajištěno na účtech MSD 2.168.956.199 Kč.



Všechna usnesení byla napadena stížností ze strany MSD, stížnost proti prvnímu z nich byla Vrchním soudem v Praze dne 15.5. 2013 zamítnuta jako podaná opožděně, další tři stížnosti byly zamítnuty Vrchním soudem v Praze dne 30.5. 2013 jako nedůvodné. O poslední stížnosti proti usnesení ze dne 16.5. 2013 nebylo dosud rozhodnuto.



3)

Usnesením Vrchního státního zastupitelství v Praze ze dne 12.6. 2013 bylo rozhodnuto o zamítnutí žádosti MSD o omezení zajištění peněžních prostředků. Usnesení bylo MSD doručeno téhož dne.





4)

Prohlášení MSD vůči členům jsou v rozporu s objektivní stavem věci tak jak je zadokumentován ve vyšetřovacím spise. Vrchní státní zastupitelství v Praze však nebude a ani nemůže s ohledem na uloženou povinnost mlčenlivosti tato jednotlivá tvrzení vyvracet. Vyšetřovací spis je mimo jiné předkládán k řízení o stížnostech Vrchnímu soudu v Praze.



5)

Trestní řízení zůstává nadále ve stadiu prověřování (není stíhána konkrétní osoba). S ohledem na mimořádný rozsah prověřovaných převodů finančních prostředků, vysoce organizované a sofistikované jednání se zapojením množství osob i finančních investic, převodů finančních prostředků přes řetězce obchodních společností do zahraničí za současného krytí identit skutečných pachatelů, nelze délku trestního řízení odhadnout. Jakmile pominou důvody zajištění, případně budou přijata jiná adekvátní opatření, která zabrání vyvedení majetku z MSD, budou zajištěné finanční prostředky neprodleně uvolněny.
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melolontha 14. 6. 2013 12:35

"jiná adekvátní opatření"
Nic složitého, jednou za týden můžou zkontrolovat odchozí platby. Pepík a Mařenka, kterým v daném týdnu doběhly TV na 150 tisíc, určitě k dané sofistikované skupině mezinárodních zlotřilců nepatří...

Na Státním zastupitelství v Olomouci jsou žabaři. Místo odstavení celé Komerční banky vybrali jenom pár bezpečnostních schránek.
melolontha
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků