Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 6. 2013 10:19

tramin píše:Netuší někdo,jakým způsobem MSD úročí?
Měl jsem termíňák na 12 měsíců na 3.6% ,no a z částky 267 000 Kč mě byl připsán ůrok 9594.37 Kč před zdaněním.Kalkulačka mi vypočetla úrok 9612 Kč :hm

Taky mi to nikdy nevyšlo přesně, ale já měl vždy půlroční TV. U ročního bych rozdíl nečekal, když je to p.a. Ve VOP je napsáno toto:

Úroky z peněžních prostředků na Účtu jsou počítány jako součet úroků denních zůstatků na
Účtu za dané období. Přitom je rozhodující skutečný počet dnů v roce a skutečný počet dnů
v daném období.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 6. 2013 10:22

Tak se jich zeptej, rekl bych zaokrouhleni dennich uroku. Kdyz je rozdil mensi jak 180,- kc za rok :-)

-- 20. 6. 2013 10:23 --

Raziel-CZ píše:MSD skutečně zasílá peníze z běžného spořícího konta, nám argumentovali prodejem akcií.

Ted ano. Proto jsem se ptal na ty prvni z 13.6. kdy na ne asi pritlacil FA.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 20. 6. 2013 10:24

No jsem docela zvědavý, kdy jim ty peníze z prodeje akcií dojdou a bude opět konečná.
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 20. 6. 2013 10:49

drkarel píše:
joachym1 píše:Tak to je jasne, ze anonym se nevyrozumiva. :D

A to jako proč? :shock: :-D

Protoze neni znama jeho totoznost. ;-]
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod snad normální 20. 6. 2013 10:51

Dobrý den.
1.V pondělí ráno/ 17.06.2013 - poslal jsem příkaz k uhradě doporučeně
2.Včera 19.06.2013 kolem 15 h - peníze zmizeli ze SU v MSD
3. Dnes ráno v 10 h mam na účtě v ČS
4. Poslali mi to přes účet ČSOB
Můj názor: Nemám za co děkovat MSD,splnili to co splní každá normální banka,nebo peněžní ustav.Oni se musí nám omluvit za potíže....mi jsme jim svoje peníze dali, a jak to spravuji ....to oni jsou za to odpovědní... :pozor
Nechám běžet TV....zatím.
snad normální
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 20. 6. 2013 11:07

jak vis ze kolem 15h, to ses tam kazdou hodinku koukal?

http://www.imsd.cz/files/novinky/MSD_TZ_20_06_2013.pdf
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 6. 2013 11:16

joachym1 píše:
drkarel píše:
joachym1 píše:Tak to je jasne, ze anonym se nevyrozumiva. :D

A to jako proč? :shock: :-D

Protoze neni znama jeho totoznost. ;-]

A to je ako možné? :shock: :D

-- 20. 6. 2013 11:17 --

vpe píše:jak vis ze kolem 15h, to ses tam kazdou hodinku koukal?

Proč ne? Já tu svojí platbu průběžně monitoroval.

Díky za info. Trochu mě rozčilujou s tím, jak omílají, že opatření VSZ jde nad rámec opatření ČNB. To je snad jasné, jedná se o dvě nezávislé instituce.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod snad normální 20. 6. 2013 11:24

vpe píše:jak vis ze kolem 15h, to ses tam kazdou hodinku koukal?

Ne, nekoukal.
Na to mám počítač. :-)
snad normální
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 20. 6. 2013 11:42

Malá vsuvka - jak se provádí de......ce společnosti (zdroj: youtube - Esej o stupiditě).
Co myslíte, pasuje to?
Přílohy
DebilizaceB-cim-prostredky.PNG
Debilizace -cim-prostredky.PNG (infotainment = zprávy, zabava etc.)
DebilizaceA-jak-strachem.PNG
DebilizaceA -jak-strachem.PNG (jak zdebilizujeme stado v dnesni době? vyvoláme strach o tyto veci)
Naposledy upravil vpe dne 20. 6. 2013 11:46, celkově upraveno 2
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Diskutující 20. 6. 2013 11:45

snad normální píše:Dobrý den.
1.V pondělí ráno/ 17.06.2013 - poslal jsem příkaz k uhradě doporučeně
2.Včera 19.06.2013 kolem 15 h - peníze zmizeli ze SU v MSD
3. Dnes ráno v 10 h mam na účtě v ČS
4. Poslali mi to přes účet ČSOB
Můj názor: Nemám za co děkovat MSD,splnili to co splní každá normální banka,nebo peněžní ustav.Oni se musí nám omluvit za potíže....mi jsme jim svoje peníze dali, a jak to spravuji ....to oni jsou za to odpovědní... :pozor
Nechám běžet TV....zatím.

Souhlas, jde o dodržení podmínek, nikoli nadstandard vůči nám. Jestli MSD někdo podfoukl, přeji mu brzké příznivé vyřešení situace a návrat ke kondici.
Určitě je lepší 20 let provozovat banku, než udělat "ránu"a 20 let být hledaný..
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 6. 2013 11:49

Letmo jsem koukal, jak dosáhnout výplaty z TV - zkopíruju sem příspěvek z jiného fóra, protože se mi to nechce upravovat.

To je otázka, formulaci ve smlouvě bych skoro chápal tak, že pro ukončení TV je nutno žádat a MSD může/nemusí vyhovět, protože se jedná o dohodu. Z druhé části bych usuzoval, že když dá někdo výpověď SÚ (asi i zruší členství) TV zaniká automaticky, takže toto by mohla být cesta, ale je třeba pořádně prohlédnout VOP a podmínky TV. Znění ve smlouvě mám takovéto (mírně zkráceno):

"V případě, že Smlouva o TV zanikne před uplynutím Doby vkladu písemnou dohodou Smluvních stran na základě žádosti Majitele nebo zánikem Smlouvy o Svázaném účtu (to je spořák) na základě výpovědi ze strany Majitele, má MSD právo ... (uplatnit sankce = požadovat poplatek za předčasné zrušení ...)"

V podmínkách TV jsem nic o tomto nenašel (procházím dokumenty ale jen letmo).

V podmínkách k SÚ je :

"V případě, že na základě další Smlouvy uzavřené mezi Spořitelním družstvem a Majitelem účtu jsou ke Spořicímu kontu navázány jiné produkty a služby poskytované Spořitelním družstvem Majiteli účtu, okamžikem zániku Smlouvy automaticky zanikají i tyto další Smlouvy uzavřené mezi Spořitelním družstvem a Majitelem účtu, jejichž předmětem jsou uvedené navazující produkty a služby."

Ve VOP je:

"Smlouva zaniká zejména:
- uplynutím doby, na kterou byla uzavřena;
- písemnou dohodou Smluvních stran;
- písemnou výpovědí Správce Účtu nebo Spořitelního družstva;
- odstoupením z důvodů stanovených Smlouvou, Všeobecnými podmínkami, Zvláštními podmínkami nebo zvláštním právním předpisem;
- okamžikem, kdy Majitel účtu přestane splňovat podmínky dle Zákona o spořitelních a úvěrních družstvech, zejména pak ukončením členství Majitele účtu ve Spořitelním družstvu;
- písemným odmítnutím návrhu změny Smlouvy, Všeobecných podmínek, Zvláštních podmínek či Ceníku poplatků ze strany Klienta, doručeným Spořitelnímu družstvu dle čl. XII. Všeobecných podmínek."

a pak hlavně:

Není-li dále stanoveno jinak, je Klient oprávněn Smlouvu kdykoliv písemně vypovědět. Smlouva zaniká dnem doručení výpovědi Spořitelnímu družstvu.
Klient není oprávněn Smlouvu vypovědět, pokud pohledávka Klienta vůči Spořitelnímu družstvu na zaplacení zůstatku na Účtu (jeho části) slouží k zajištění závazku vůči Spořitelnímu družstvu nebo třetí osobě.
V případě, že na základě další Smlouvy uzavřené mezi Spořitelním družstvem a Klientem jsou k Účtu navázány jiné produkty a služby poskytované Spořitelním družstvem Klientovi, okamžikem zániku Smlouvy automaticky zanikají další smlouvy uzavřené mezi Spořitelním družstvem a Klientem, jejichž předmětem jsou uvedené navazující produkty a služby.

Takže bych si myslel, že cesta, jak ukončit TV by měla být.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 6. 2013 11:59

což by mohlo zajímat někoho, kdo tam má výrazně více zatermínováno jak pojištěnou sumu.
Diskutující píše:Určitě je lepší 20 let provozovat banku, než udělat "ránu"a 20 let být hledaný..

Lepší pro koho? Co by ti asi řekl Radovan či Viktor? Ani Kellner se v Čechách moc nezdrží takže být 20 let mimo je určitě no problém a ono ani takové Rakousko nevydá (pravomocně odsouzené na 5 let) do ČR.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 20. 6. 2013 13:36

Hmm, no som fakt zvedavý, jak celá táto kauza dopadne.
Mne osobne ostáva len dúfať, že za 40 dní, kedy mi končí TV, ešte budú vyplácať. Neviem, či by pokus o zrušenie SÚ (a tým pádom i TV) prešiel, čakal by som, že proste napíšu, že to nejde a nebudú sa baviť.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 6. 2013 13:48

Ano, to se může stát. Ale pak by to bylo porušení smluvních podmínek a bylo by to k řešení na jiných místech - arbitr, ČNB. Jak to nyní vypadá, MSD stojí o pokračování v činnosti, takže podle mne by si to nelajsli. Ale to je jen názor. Navíc je otázka, zda se TV vyplatí rušit.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 6. 2013 14:29

Nevím jak ostatní, ale já mám ve smlouvě o jednorázovém TV uzavřené v dubnu 2013 (schválně uvádím období vzniku, jelikož se textace smlouvy od smlouvy může lišit) sankce za zánik této smlouvy před dobou uplynutí délky vkladu 100% ztrátu úroků a až 2% z jistiny vkladu >>> MSD to má dobře ošéfované a ještě by vám líbali ruce (pokud má MSD ještě nějakou likviditu), pokud by někdo z klientů na to šel :-S

(jinak ten výše uváděný postup přes zrušení členství=zánik smlouvy o SÚ/svázaném účtu = automatický zánik smlouvy o TV..... je sice kostrbatý - MSD může obstruovat časově s okamžikem zrušení členství - a jak jsem uvedl i pro klienta krajně nevýhodný, ale měl by být právně v pořádku...)
Naposledy upravil tom brava dne 20. 6. 2013 15:31, celkově upraveno 1
tom brava
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka