Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod snad normální 21. 6. 2013 15:36

joachym1 píše:
filip893 píše:Já mluvím o tom co se tu rozšířilo především po Unibonu, že zdržení mezi dobou, kdy finanční instituce přestane vyplácet vklady a klient je z FPV dostane zpět je fixně 20 dní. Nyní je jasné, že tomu tak není, že mohou nastat i jiné okolnosti. Koneckonců to že MSD vyplácí je pouze na bázi dobrovolnosti. Také mohli si cenné papíry ponechat a vymluvit se na VSZ.

To prece neni pravda, vyplacet vklady je povinnost MSD a ne statniho zastupce nebo CNB. 20 dnu se pocita od doby, co CNB neco urciteho oznami a ne od doby, kdy zalozna pozastavila vyplaceni vkladu, protoze zrovna nemela okamzite disponibilni prostredky. Pokud nejaky klient dostal vyplacen vklad opozdene a vznikla mu tim nejaka skoda, necht se o tu skodu u MSD prihlasi a vymaha ji po nich, vzdyt jsou spolu prece ve vzajemnem a dobrovolnem smluvnim vztahu.

Dobrý den.
Můj osobní názor/snad mam nárok na takový.. ;-) /:
1.Smlouva/ SU nebo TV/ je mezi námi jako "zákaznici" a MSD.My dáváme peníze na SU nebo TV a za to dostáváme úrok podle smlouvy.My plníme svoje závazky/ dali jsme peníze na účet/, navíc jsme neporušili žádný zákon.
2.MSD odpovídá za hospodařeni/ v dobrem i ve špatném/- zato dostává nejaky zisk
Tak že Damy a Pánove, podle mně joachym1 má pravdu.
Doufám že nemusím vysvětlovat že to se děje je mezi vedením MSD a VSZ a ČNB.
Nevím kdo za co může, nebo kdo co udělal...ale potíže jsou naše.
My musíme řešit potíže s MSD, ať si MSD řeší potíže s VSZ a ČNB- to je jiná řetěz/ my jsme jim peníze nedávali, ani smlouvu nemáme /.
Jestli někdo nechápe souvislosti.....nu, já za to nemůžu.... :tleskani
snad normální
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 21. 6. 2013 15:54

To: snad normální

No právě ... MSD píše jakási prohlášení na svém webu a to je jediná aktivita kterou vidím!

Vím, že je to ale pro MSD těžké období.
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 21. 6. 2013 17:50

Tak peníze stále neodešly
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pepé1 21. 6. 2013 18:12

Asi většina zde už ví, ale pro toho, kdo si nevšiml, vše na jednom místě o MSD je zde:

http://msd1.webnode.cz/
Pepé1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 21. 6. 2013 18:36

Dobrý podvečer, 18.6. 2013 zaslán dopis s doručenkou a ověřeným plat. příkazem, dnes 21.6. 2013 jsou peníze připsány na účtu v jiné bance. Slíbil jsem, že dám info, tak takhle.

-- 21. 6. 2013 18:37 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 21. 6. 2013 20:31

Co říkáte tomuhle?

http://www.jtbank.cz/sites/default/files/upload/tssd1010inflace3y.pdf

-- 21. 6. 2013 20:34 --

Zbýša píše:http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-60113130-kampelicka-se-zablokovanymi-ucty-brani-sve-miliardy-stezuje-si-u-lenky-bradacove

No to to trvalo .... tohle a asi 50 dalších komplexních postupů měli uplatnit už dávno! ;-)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 21. 6. 2013 20:35

V okamziku, kdy soud zamitl stiznosti proti rozhodnuti statniho zastupce, jsou nejake podnety k vykonu dohledu smesne.

Matrix33 píše:To: snad normální

No právě ... MSD píše jakási prohlášení na svém webu a to je jediná aktivita kterou vidím!

Vím, že je to ale pro MSD těžké období.

Ale ani klienti na MSD nijak netlaci, nevyzaduji ani nahradu skody za opozdene vyplaceni vkladu. :hm
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 22. 6. 2013 09:21

To: Joachim1

K tomu nevyžadování náhrady škody ... faktem je, že osobně úplně zírám na to co si tuzemský človíček ještě nechá líbit. :-))

Asi hlavně proto jsme tam kde jsme a zasloužíme si takové "kmotry" jaké máme ... když človíček si na sobě s oblibou a zcela dobrovolně nechává "dříví štípat". ;-)

osobně nechápu ... a jsem rád že nechápu 8-P
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanekCZ 22. 6. 2013 11:37

Slušná nabídka. Akorát:
a) nejsem si jist, zda je tam garance vkladu jako u spořáků a termiňáků (ty texty jsem z časového vytížení nečetl)
b) z mého pohledu je to na moc dlouho, já točím peníze část po 6 měsících a hlavně po jednom roce. 3 roky je na mě moc. Ale proti gustu...
JanekCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ondrula 22. 6. 2013 12:19

Nevím, jestli jste to tu už nevyvěsili, ale všiml jsem si, že na webovkách MSD je nová následující zpráva:

"Chcete se na něco zeptat? Zajímá Vás postoj MSD a jednotlivé kroky, které družstvo činí? Dne 24. 6. (pondělí) bude od 10 hodin odpovídat na Vaše dotazy prostřednictvím zpravodajského serveru Hospodářských novin ihned.cz předseda představenstva MSD Ing. Petr Jánský."

Tak jen do něj :-)
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr.adamek 22. 6. 2013 12:24

Motejlek.com se na facebooku zamýšlí nad tím, kolik se z MSD ztratilo/ztratí...

motejlek.com píše:kolik se nam to rysuje na MSD? minus 6, minus 8 miliard?

https://www.facebook.com/pages/motejlek ... 1595343431
petr.adamek
Diskutér

Odeslat příspěvekod saturn77 22. 6. 2013 14:50

Zdravím,
je někdo v podobné situaci jako já - tzn. kolem 15.5.2013 zadal platební příkaz na převod ze SÚ u MSD do své banky a peníze mu ležely zablokované cca jeden měsíc v "meziprostoru" než se objevily kolem 14.6.2013 připsané na běžném účtu (kam měli přijít na základě zadaného květnového příkazu) ?

Pokud ano, jak jste prosím řešili/řešíte, nepřipsané úroky za období od toho cca 15.5.2013 do cca 14.6.2013? Mně nebyly za toto období peníze v částce odpovídající zadanému platebnímu příkazu vůbec úročeny a nedělá to zrovna úplně zanedbatelnou sumu...

Poradíte prosím svůj postup, ať už sem do fóra a nebo do soukromé zprávy?
Předem děkuji za každou radu!
saturn77
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 22. 6. 2013 15:58

u finančního arbitra jsem kromě doposlání příkazu k úhradě také požadoval zaplatit úroky z prodlení pokud se doba protáhne na několik týdnů. Arbitr mi 14.6.2013 napsal, že částka by už měla být převedena s tím, že prý pokládá mou stížnost za vyřízenou. Odepsal jsem, že žádám ty úroky z prodlení a zatím se neozval.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pepé1 22. 6. 2013 16:39

Pro všechny zúčastněné prosba: pokud máte nápad, informaci z médií apod., které se vážou k situaci v MSD, dejte tip zde:
http://msd1.webnode.cz/diskuze/

Rád bych, aby bylo pokud možno vše důležité na jedné hromadě.
Pepé1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka