Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Diskutující 23. 6. 2013 09:52

V.I. Lenin: Když se kácí les, lítají třísky...

-- 23. 6. 2013 09:52 --

-- 23. 6. 2013 09:53 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 23. 6. 2013 09:57

JanekCZ píše:Bude to znít blbě, ale já Vámi/tebou bych byl rád, že ty peníze mám. MSD ty cenné papíry vůbec prodávat nemusela, takže jste mohli být v kelu i nadále. To byla jejich dobrota.

Každopádně kdyžtak to není vina MSD, která to do fronty na odeslání zadala, ale státních orgánů, které to z banky neposlaly dál. Ale jestli chcete jít proti státu, proti gustu... Pak se pochlubte 8-D 8-)

Větší pitomost jsem tady dlouho nečetl .... jak jsem psal :-D ... někteří lidé jsou submisivní natolik, že si na sobě nechávají dříví štípat .... a dokonce rádi ... s pokorou se nechávají odrbat! ;-]

Jeden úspěšný podnikatel mi jednou řekl: "ovce chtějí být stříhány" ... každým dnem se přesvědčuji jaká je v tomto rčení moudrost!
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 6. 2013 09:57

Diskutující píše:V.I. Lenin: Když se kácí les, lítají třísky...

To je české přísloví, použít ho mohl klidně i Hitler nebo Masaryk a Havel.
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikiquote.org/wiki/Česká_přísloví
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Diskutující 23. 6. 2013 09:59

Pokud jde o neúročení prostředků v meziprostoru, nesouhlasím. Je pravda, že především intuitivně se mi na tom něco nelíbí. Peníze stále ležely na účtech MSD, MSD vědělo o zásahu VSZ = vyšší moci (možná ne u těch prvních příkazů, ale u těch pozdějších již ano). V platebních podmínkách se dále píše toto (Je tam ale, že má právo (opět nikoliv povinnost), ale myslím, že toho práva mělo MSD v takovéto situaci využít.):

Spořitelní družstvo má právo odložit provedení platební transakce dle Listinného platebního příkazu:
- brání-li mu v jeho provedení závažné technické okolnosti či vyšší moc

přičemž pojem "odložení platební transakce" bych chápal tak, že transakci ani nezahájí (neodepíše z SÚ).[/quote]

Nemyslí se vyšší mocí spíše technická závada(pád počítačové sítě vyššího rozsahu), nebo živelná pohroma s obdobnými následky? Tady se asi nebere vyšší moc ve smyslu subordinace VSZ-MSD.

-- 23. 6. 2013 09:59 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 6. 2013 10:01

Vyšší moc je jistě i zásah státního zástupce, již jsem to tu vysvětloval.
http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1103747&p=9541045#p9541045
Naposledy upravil joachym1 dne 23. 6. 2013 10:07, celkově upraveno 1
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 23. 6. 2013 10:06

joachym1 píše:
Hardy62 píše:Dobrý den, zdravím všechny diskutující, jaký je váš názor na založení nového JTV na 24 měsíců? Ano, každá rada drahá, ale i přesto děkuji

Co to je JTV? Jednorázový termínovaný vklad? MSD má snad ze strany ČNB mimo jiné i zakázáno přijímat vklady ne?
http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/tiskove_zpravy_cnb/2013/20130529_msd.html

Nechápu, že někdo v takovém případě o založení vkladu vůbec přemýšlí. Jestli ti tam nějaký vklad končí a finanční prostředky se staly disponibilními, tak s nimi rychle pryč, než bude pozdě. Jinak se k nim třeba také hned jen tak nedostaneš. ;-)

Joachyme, tyhle úvahy lidiček také naprosto nehápu ... místo aby byli rádi, že nějaké výplaty probíhají a starali se o svoje prostředky s péčí řádného hospodáře ... ne, oni tomu ještě chtějí jít naproti a nakonec se budou snad dožadovat založení nových úvazků .... v situaci jaká kolem té kauzy právě je tento postoj prostě nemohu pochopit! ;-)

-- 23. 6. 2013 10:08 --

joachym1 píše:
Diskutující píše:V.I. Lenin: Když se kácí les, lítají třísky...

To je české přísloví, použít ho mohl klidně i Hitler nebo Masaryk a Havel.
Kód: Vybrat vše
http://cs.wikiquote.org/wiki/Česká_přísloví

No jasně, nemuselo být jeho a až takhle detailně jsem to nerozebral .... jen je přímo zarážející jak přímo ukázkově sedne na řadu jedinců. ;-)
A když to tak vidím, tak v tuzemsku je koncentrace taových jedinců nebývale vysoká! :D
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod JanekCZ 23. 6. 2013 10:19

Matrix33 píše:Větší pitomost jsem tady dlouho nečetl .... jak jsem psal :-D ... někteří lidé jsou submisivní natolik, že si na sobě nechávají dříví štípat .... a dokonce rádi ... s pokorou se nechávají odrbat! ;-]

Jeden úspěšný podnikatel mi jednou řekl: "ovce chtějí být stříhány" ... každým dnem se přesvědčuji jaká je v tomto rčení moudrost!

No a vy jste už v této záležitosti co udělal? Od začátku tu máte velké řeči, jste velký pán, ale furt jede jenom huba... nemýlím-li se? Jako vy nemáte rád lidi, co si občas nechají něco líbit (věřte mi, že já jsem ten, co si nechá líbit minimum, ale zrovna v tomhle případě vinu na straně MSD nevidím - a já psal o MSD), já zas nemám rád tlučhuby, co mají velké řeči, ale skutek utek... ^^
JanekCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 23. 6. 2013 10:23

To: Janek

Já? Já už budu mít peníze připsány na účet a pověřený advokát (jak jsem psal dříve eso) již připravuje žalobu o náhradu škody! ;-)

Takže asi tak pane! Nejsem z těch na kterých můžou štípat dříví ... všichni zúčastnění si, než něco udělali, měli uvědomit, že každá sr.nda něco stojí!
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod Antonín Vezekmín 23. 6. 2013 10:32

Určitě se o tom už mluvilo, ale – myslíte, že je jenom prokurátorka zmatená, nebo že je to celé akce na objednávku bankovní lobby?
http://www.penize.cz/sporici-ucty/25557 ... -me-vyhrat!
Antonín Vezekmín
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanekCZ 23. 6. 2013 10:32

to Matrix

Takže ještě furt nic, ale tlacháte tu silné řeči už přes měsíc.

Až se z vaší strany něco konečně začne dít, poinformujte. Výsledek té náhrady škody by mě zajímal. Nemám pak problém se zde omluvit, nicméně zatím si stojím na svým.
JanekCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 6. 2013 10:35

Antonín Vezekmín píše:Určitě se o tom už mluvilo, ale – myslíte, že je jenom prokurátorka zmatená, nebo že je to celé akce na objednávku bankovní lobby?

Zmatenej jsi maximálně tak ty. Státní zástupce koná dle trestního řádu a ne dle bankovní lobby. ;-]
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 6. 2013 10:41

joachym1 píše:
Antonín Vezekmín píše:Určitě se o tom už mluvilo, ale – myslíte, že je jenom prokurátorka zmatená, nebo že je to celé akce na objednávku bankovní lobby?

Zmatenej jsi maximálně tak ty. Státní zástupce koná dle trestního řádu a ne dle bankovní lobby. ;-]

Přesně tak. V čem, Antoníne, spatřuješ tu zmatenost? Můžeme diskutovat nad přiměřeností, ale to je tak asi všechno. Bez podrobných informací (které se stejně jen tak nedozvíme) to nemá nikdo šanci posoudit.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 23. 6. 2013 10:43

To: Janek

Nic? Na rozdíl od spící panny se svými nároky něco dělám. ;-) O nějakou omluvu mě vůbec nejde. Jsme názorově natolik rozdílní, že je mi úplně jasné že se v pohledu na věc prostě shodnout nemůžeme.

Mám totiž několik zaměstnanců, kteří se chovají podobně ... kam je nepostavíš tam nejsou ... jsou takoví ... prostě jsou to "mouchy snězte si mě" ... "váhaví střelci". Bližší je mi zaměstnanec, se kterým se třeba chytnu ... a někdy má pravdu on a někdy já ... a když mě přesvědčí, že je v právu, tak mu klidně i přidám peníze. Ale spícím panám ne-e ... těch se většinou snažím zbavit, pač spolupráce s nimi není konstruktivní.

Čiže ... "čekání na smrt" nic neřeší .... život je tady a teď! Takže vy v poklidu čekejte a po tom čekání až se možná dočkáte, tak ještě s poklonou poděkujte, že vám někdo blokoval penízky .... no a já holt se o své nároky soudím ;-) Šance je veliká, takže nevidím důvod proč být někde zalezlý v koutě ... ale je to samozřejmě každého věc ...

-- 23. 6. 2013 10:51 --

Moc hezky a vtipně napsáno! Samozřejmě, že primárním "úkolem dne" je plošné snížení úroků! ;-)
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 6. 2013 10:53

matrix: Svět není černobílý. Znám ještě jeden typ zaměstnanců - Sice taky typ kam je postavíš, tam je najdeš, ale velmi pracovitý, spolehlivý a loajální. Záleží na práci, pro kterou ji potřebuješ. Já bych si jich považoval. Nemusí být každý aktivní. A úplně nejhorší je aktivní chytrolín (moneyžer), který o všem žvaní a přitom ví h...o. (To není momentálně myšleno na nikoho z diskuse, to je obecně.)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pepé1 23. 6. 2013 10:56

Opět připomínám pro všechny (rozumné) zúčastněné - máte-li něco k věci, sem s tím:
http://msd1.webnode.cz/
Naposledy upravil Pepé1 dne 23. 6. 2013 11:05, celkově upraveno 1
Pepé1
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka