Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tlampac 26. 6. 2013 16:19

Minulou středu poslán příkaz k převodu, doporučeně poštou, jako datum splatnosti uveden dnešek.
V čtvrtek ráno potvrzení od pošty SMSkou, že dopis doručen.
Dnes, peníze dle el. výpisu se z MDS ani neodečetly.
Tlampac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jamie Oliver 26. 6. 2013 17:32

A zadával jste u příkazu variabilní a konstantní symbol?
Jamie Oliver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 26. 6. 2013 17:50

Nezadávají se VS ani KS, pouze č. SÚ u MSD a adresovaný účet. Splatnost 2. den po odeslání ( u mě 19.6.). 18.6. zaslán dop. dopis a 21.6. byly peníze připsány na druhém. Možná vám do toho vletěl víkend, nebo toho mají hodně.

-- 26. 6. 2013 17:50 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 26. 6. 2013 21:44

Od finančního arbitra jsem dostal vyjádření, že mám doložit přesnou výši ušlého zisku, který mi nastal měsíčním zadržováním peněz v bezúročném prostoru a poslat důkaz, že účet na který jsem posílal, byl můj (na něm byl úrok 3,9%, který by se měl počítat).

To by nebyl problém (sice by jim asi furt něco chybělo a musel bych dokumenty doposílat), ale podle jejich věty "Podle § 420 odst. 1 občanského zákoníku každý odpovídá za škodu, kterou způsobil porušením právní povinnosti.“ si říkám, že MSD se z toho stejně vyvlíkne, protože platby přeci zablokovalo státní zastupitelství.

Myslíte, že má smysl v šetření s finančním arbitrem pokračovat nebo se spokojit s vyjádřením předsedy družstva, který v nedávném rozhovoru uvedl, že Požadavek na náhradu škody můžete nahlásit do MSD. Váš požadavek bude předán právní kanceláři k posouzení a zvážení dalších společných kroků. A nechat to na nich? (Už jsem jim psal). Ale furt nevím, zda to řešit na dvou frontách zároveň..
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otec decathlon 26. 6. 2013 21:59

dobrý den...tedy večer...minulý týden zadán platební příkaz na 6ti místnou sumu na 26.splatnost a dnes ji mám na účtu...vše je Ok. To je již druhá platba, která přišla v pořádku. P.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 26. 6. 2013 22:12

digiking píše:Od finančního arbitra jsem dostal vyjádření, že mám doložit přesnou výši ušlého zisku, který mi nastal měsíčním zadržováním peněz v bezúročném prostoru a poslat důkaz, že účet na který jsem posílal, byl můj (na něm byl úrok 3,9%, který by se měl počítat).

To by nebyl problém (sice by jim asi furt něco chybělo a musel bych dokumenty doposílat), ale podle jejich věty "Podle § 420 odst. 1 občanského zákoníku každý odpovídá za škodu, kterou způsobil porušením právní povinnosti.“ si říkám, že MSD se z toho stejně vyvlíkne, protože platby přeci zablokovalo státní zastupitelství.

Myslíte, že má smysl v šetření s finančním arbitrem pokračovat nebo se spokojit s vyjádřením předsedy družstva, který v nedávném rozhovoru uvedl, že Požadavek na náhradu škody můžete nahlásit do MSD. Váš požadavek bude předán právní kanceláři k posouzení a zvážení dalších společných kroků. A nechat to na nich? (Už jsem jim psal). Ale furt nevím, zda to řešit na dvou frontách zároveň..


Na arbitra bych se obracel, pokud bych se nemohl dostat k úsporám, které mně banka nepřevede z nějakého důvodu. Zejména, pokud mi je odepíše z jejího účtu a nikam nepřevede. Pro pár korun, které to jsou v kontextu z uloženou částkou bych se na něj určitě neobracel, zvlášť pokud vám MSD ústy předsedy družstva nabízí smírné řešení finančním dorovnáním ušlých úroků. Nebude s chtít stát lacinou kořistí pro pár korunek.

-- 26. 6. 2013 22:17 --

otec decathlon píše:dobrý den...tedy večer...minulý týden zadán platební příkaz na 6ti místnou sumu na 26.splatnost a dnes ji mám na účtu...vše je Ok. To je již druhá platba, která přišla v pořádku. P.


Tak to s těmi šestimístnými otče nepřehánějte, aby tam nějaký zbyly! :-) Nebo že bychom šli do sedmimístných?
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 6. 2013 07:30

digiking píše:... Myslíte, že má smysl v šetření s finančním arbitrem pokračovat nebo se spokojit s vyjádřením předsedy družstva, který v nedávném rozhovoru uvedl, že Požadavek na náhradu škody můžete nahlásit do MSD. Váš požadavek bude předán právní kanceláři k posouzení a zvážení dalších společných kroků. A nechat to na nich? (Už jsem jim psal). Ale furt nevím, zda to řešit na dvou frontách zároveň..


Normálně bych se nejprve obracel na MSD. Třeba úroky nahradí sami. (K poznámce Diskutujícího: Nezaznamenal jsem žádnou nabídku smírného řešení. Naopak, pravil, že požadavek předají právní kanceláři a zváží další společné kroky. Z toho mi spíš vyplývá, že úroky nenahradí. A podle mě žádné společné kroky v této věci neexistují.) Když už je to s arbitrem rozjednáno, tak bych to asi dokončil. Porušení právní povinnosti na straně MSD by se nějaké najít mohlo. V čem vidím problém spíš je to, že arbitr by měl nastoupit až po pokusu o smírné řešení - vznesení požadavku na MSD. Nevím, zda je to podmínka nutná, ale tak to já cítím. Proč má arbitr (i soud) řešit případ, který možná ani není sporný?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolemjdoucí Tonda 27. 6. 2013 08:59

web pepého ukončen - škoda - pomohl a velké díky jeho tvůrci ! Od minulého čtvrtka, kdy jsem zaslal příkaz, peníze z SÚ nevyplatili.(ani neodečetli z e-výpisu u MSD).
kolemjdoucí Tonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fobosan 27. 6. 2013 09:35

Já čekám od středy, úplně to samé, nic se neodečetlo. Navíc už mi ani neodpovídají na maily. Minulý týden odpovídali do hodiny.
fobosan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Turrican 27. 6. 2013 09:43

fobosan, kolemjdoucí Tonda:
A když se podíváte do elektronického výpisu, tak v části Nezaúčtované příkazy máte ten příkaz alespoň zadaný nebo tam nic není?
Já jsem posílal příkaz v úterý 18. 6., 19. 6. byl doručen do MSD, 20. 6. zadali příkaz do systému s datem 21. 6. (byl vidět právě jen v Nezaúčtovaných příkazech), 21. 6. došlo k odepsání částky a v pondělí 24. 6. jsem měl peníze na účtu v jiné bance, takže celé to od poslání trvalo týden.
Turrican
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fobosan 27. 6. 2013 10:00

No to je právě to. V nezaúčtovaných platbách nic není. Zůstatek = disponibilní zůstatek, nic se za týden v el. bankovnictví nezměnilo. Psal jsem jim, aby mi aspoň sdělili, jestli můj příkaz mají někde v pořádku zaevidovaný, zda jim to někde nezapadlo. Neodpověděli.
fobosan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slos 27. 6. 2013 11:26

Škoda, že byl web pepého smazán, pomohl mi, tak alespoň děkuji pepe1.
Jinak také od minulého týdne čekám na provedení převodu a nic. Vypadá to, že na příkazy došlé 20.6. a později nereagují. Dnes jsem jim zaslala e-mailem reklamaci. Jestli do týdne nebudou nějak reagovat, obrátím se na finančního arbitra.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MSDexp 27. 6. 2013 11:37

Příkaz odeslaný 20.6. byl v pořádku proveden, nyní už v pohodě (zbylá částka je kryta pojištěním, ať zbude na všechny...)
MSDexp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martistak 27. 6. 2013 12:07

Příkaz k úhradě podaný na poštu 20.6. dopoledne, posláno obyčejně. Dnes 27. 6. mám peníze na svém běžném účtu.
Hurá, jdu se večer opít!
martistak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tlampac 27. 6. 2013 12:43

Jamie Oliver píše:A zadával jste u příkazu variabilní a konstantní symbol?


Ne, proč bych to dělal.
Tlampac
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků