Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jmh43 27. 6. 2013 14:38

Má tu někdo spojení na finančního arbitra? Děkuji za info.
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2013 14:47

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod otec decathlon 27. 6. 2013 15:54

Diskutující píše:
digiking píše:Od finančního arbitra jsem dostal vyjádření, že mám doložit přesnou výši ušlého zisku, který mi nastal měsíčním zadržováním peněz v bezúročném prostoru a poslat důkaz, že účet na který jsem posílal, byl můj (na něm byl úrok 3,9%, který by se měl počítat).

To by nebyl problém (sice by jim asi furt něco chybělo a musel bych dokumenty doposílat), ale podle jejich věty "Podle § 420 odst. 1 občanského zákoníku každý odpovídá za škodu, kterou způsobil porušením právní povinnosti.“ si říkám, že MSD se z toho stejně vyvlíkne, protože platby přeci zablokovalo státní zastupitelství.

Myslíte, že má smysl v šetření s finančním arbitrem pokračovat nebo se spokojit s vyjádřením předsedy družstva, který v nedávném rozhovoru uvedl, že Požadavek na náhradu škody můžete nahlásit do MSD. Váš požadavek bude předán právní kanceláři k posouzení a zvážení dalších společných kroků. A nechat to na nich? (Už jsem jim psal). Ale furt nevím, zda to řešit na dvou frontách zároveň..

Na arbitra bych se obracel, pokud bych se nemohl dostat k úsporám, které mně banka nepřevede z nějakého důvodu. Zejména, pokud mi je odepíše z jejího účtu a nikam nepřevede. Pro pár korun, které to jsou v kontextu z uloženou částkou bych se na něj určitě neobracel, zvlášť pokud vám MSD ústy předsedy družstva nabízí smírné řešení finančním dorovnáním ušlých úroků. Nebude s chtít stát lacinou kořistí pro pár korunek.

-- 26. 6. 2013 22:17 --

otec decathlon píše:dobrý den...tedy večer...minulý týden zadán platební příkaz na 6ti místnou sumu na 26.splatnost a dnes ji mám na účtu...vše je Ok. To je již druhá platba, která přišla v pořádku. P.

Tak to s těmi šestimístnými otče nepřehánějte, aby tam nějaký zbyly! :-) Nebo že bychom šli do sedmimístných?

...nu, uvidíme.... ;-)
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zb233 27. 6. 2013 16:21

17.6 poslán příkaz doporučeně s dodejkou,se splatností 2.7 včetně úroku.19.6 došla kopie pořízení dne 2.7 a teprve dnes 27.6.13 se vrátila dodejka..Jsem teda zvědav jestli 2.7 ty peníze odešlou..a je e-vypisu zařazen do nezaučtovaných transakcí...Do 7.7 je potřebuju,tak uvidíme..
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolemjdoucí Tonda 27. 6. 2013 17:06

Turrican píše:fobosan, kolemjdoucí Tonda:
A když se podíváte do elektronického výpisu, tak v části Nezaúčtované příkazy máte ten příkaz alespoň zadaný nebo tam nic není?
Já jsem posílal příkaz v úterý 18. 6., 19. 6. byl doručen do MSD, 20. 6. zadali příkaz do systému s datem 21. 6. (byl vidět právě jen v Nezaúčtovaných příkazech), 21. 6. došlo k odepsání částky a v pondělí 24. 6. jsem měl peníze na účtu v jiné bance, takže celé to od poslání trvalo týden.

tonda - právě že ani tam není žádná změna. Dávám jim čas do pátku. Poté se obracím na finančního arbitra.
kolemjdoucí Tonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod digiking 27. 6. 2013 17:54

Děkuji diskutujícímu a drkarlovi za vyjádření, nakonec jsem se rozhodl v řízení s arbitrem pokračovat, když už jsem to s ním před měsícem začal. Taky mi přijde, že tyto případy ušlého zisku se musí řešit individuálně, protože např. u mě jde o úrok na cílovém účtu, který budu požadovat. Kdo převáděl třeba na Sporožiro, tak to dokazování o co přišel bude jistě složitější.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 27. 6. 2013 18:29

Dobrý podvečer. Je mi líto těch, co dosud žijí v nejistotě, jestli převedou, nebo nepřevedou. Jsem mezi těmi, kterým převedli, nicméně byly to nervy a ještě asi budou, protože mně budou končit za pár měsíců termíňáky. Nejsem si jist, zda při takovémto přístupu VSZ, (kdy mu paní Benešová vyboxuje ještě větší nezávislost) budu chtít v takovémto harakiri pokračovat. Ale kdo ví, třeba se ukáže, že se to podaří vyřešit a provoz poběží dál. Asi víme, jak jsou pod drobnohledem banky s nejvyššími úroky a jak se všichni téměř předhánějí, aby ten nejvyšší úrok neměli. Ano, aby je někdo neklepl přes prsty jako naše MSD například. Takže i s úroky u MSD to nadále vidím střízlivě. Osobně nevidím nic nemorálního na tom, půjčím-li(svěřím) bance např. 1 mio na rok a za to dostanu po odečtení daně z příjmu necelých 34 tisíc. Oproti úrokům za podobnou půjčku, kdy si chudák ženská po rozvodu koupí za mega garsonku a vrátí mega dvě. Berte s rezervou. Abych se dostal k tématu: je vidět, že uvolněním nějakých peněz opadl zájem o toto fórum, jsou i tací, kteří jsou schopni si (samozřejmě po připsání zasekaných peněz) sypat popel na hlavu s pocitem družstevníka spoluviníka. Pěkná česká vlastnost nadopovaná opiem té náhlé úlevy. Ti jsou schopni poslat na VSZ i kytku. Já bych byl pro udržení stavu bdělosti, budou končit termíňáky a přijde na řadu opět vyplácení či nevyplácení. Nezaškodil by nějaký tlak na úřady, aby se s tím pohnulo tak nebo onak. To, že se nyní vyplácelo, nebo možná ještě vyplácí, není zdaleka normální provozní stav, o kterém ani nemůže být při trvající blokaci účtů řeč. Líbila se mně poslední akce MSD, kdy požádalo o dohled nadřízené SZ. Pravděpodobně to nestačí, stát si svinčík pohlídá. Nevím, zda současný stav označit za pomalé procitání, nebo pomalou smrt MSD a to se mně vůbec nelíbí, pokud tam mám peníze. Jo kdybych věděl, že to je cca třeba půl roku, než se to vyřeší. Ono totiž může dojít k nějaké devalvaci koruny, a to by naše vklady, byť virtuálně pojištěné dostaly zabrat. To by nám ta 4 procenta stála za to. A na to bych nerad čekal. Takže buďto to soudruzi nechte fungovat, popř. to urychleně prošetřete, nebo ať to ČNB utne, nastoupí likvidátor a FPV a vyplatí vklady, dokud má z čeho. Oni by mu třeba zemanovci potom nemuseli chtít půjčit, až si stát, nebo spíš neovladatelná policie podá další banku s "vysokými" úroky. Já nechci sýčkovat, ale také se nechci nechat udřímat nějakým jakobyprovozem MSD poštou. Myslete na to všichni, i když zrovna máte na to pivo a odpusťte mi tu kapku jedu, ta může v malém množství i pomáhat. Mysleme na sebe. To my jsme ti poškození.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 27. 6. 2013 18:46

Ja myslím, že to tu zase ožije budúci týždeň, keď skončia najbližšie TV a aspoň podla reakcií zistíme stav vyplácania/nevyplácania.
Ja som potom za mesiac v ďalšej várke, peniaze potrebujem, ale už som v takom stave, že radšej s nimi nepočítam a mám pripravené alternatívne scenáre (navyšovanie hypotéky a možné zhoršenie úroku atď.), na ktorých síce prerobím, ale iná možnosť ani nie je.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pepé1 27. 6. 2013 19:19

kolemjdoucí Tonda píše:web pepého ukončen - škoda - pomohl a velké díky jeho tvůrci ! Od minulého čtvrtka, kdy jsem zaslal příkaz, peníze z SÚ nevyplatili.(ani neodečetli z e-výpisu u MSD).

Díky za podporu. Jen škoda, že nepřišla dřív. Makal jsem na tom ve volných chvílích, myslím, že bylo jasné, že nezištně. A docela mě bavilo, že mohu aspoň trochu pomoci. A jak známo i psychicky je to lepší, než jen sedět a pročítat fóra.
Bohužel každý dobrý skutek musí být v této kotlině po zásluze potrestán; objevilo se pár blbů, kteří odkaz na web prášili adminovi jako spam (to nevím, jestli se mám smát nebo brečet). Ovšem míra nas*anosti mi překročila únosnou míru s vyjádřením admina "mikicz" ať s tím jdu do háje (s odkazem na web), "vychladnu a chovám se normálně". Tak to fakt už nemám zapotřebí.
Naposledy upravil Pepé1 dne 27. 6. 2013 19:24, celkově upraveno 1
Pepé1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod digiking 27. 6. 2013 19:22

Každé dobré dílo musí být po zásluze potrestáno Pepe.. achjo, také to znám, díky za snahu, škoda toho.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 27. 6. 2013 19:22

Pepé1:

Tohle taky nechápu. Jeden administrátor tohoto fora propagoval MSD kde se dalo a když to skončilo průserem, tak další administrátor příspěvky řešící tento průser označí za spam? :hm
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pepé1 27. 6. 2013 19:32

jj, Patrick už se tu moc neukazuje. Asi ví proč. Mě docela se*e, že admin zcela rezignoval na svoji funkci. Nejenže prospěšný projekt nepodpoří, ale naopak když se tu objeví slovní narážky pár frajírků (o kterých jsem na webu psal - samá silácká trestní oznámení, 10 právníků apod.), tak nedovede tyto lidi poslat do patřičných mezí. Nevím, jakým způsobem se někdo stane administrátorem, ale docela přesně vím, jak vypadá nekompetentní administrátor. A může příspěvek klidně smáznout, když si tím uleví, mě na tom nesejde.
Pepé1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 6. 2013 21:08

filip893: nemáš trochu problémy se čtením? Za spam jsem to neoznačil já, ale jiný uživatel který to nahlásil a Pepé si to smazal sám v hysterické uražené reakci.

Pepé1: když ti to tu nevyhovuje, stáhni si phpBB, zaplať hosting a provozuj si tam vlastní fórum. A Patrik se píše bez c. Role admina není podporovat projekt, byť je podle tebe jakkoliv prospěšný. Nikdo ti nic nesmazal, jenom jsi byl upozorněn že si na to lidé začínají stěžovat.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fiona313 27. 6. 2013 21:29

Dobrý večer. My jsme odesílali platební příkaz minulý týden ve čvrtek. Zatím se nic neděje. Je tu někdo, kdo také minulý týden odesílal?
fiona313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tlampac 27. 6. 2013 21:50

Ano,
psal jsem dotaz, proč mi peníze nepřišly a toto je odpověď:
Dobrý den,
požadavky klientů jsou zpracovávány postupně v pořadí dle data doručení. Rychlost odesílání plateb je závislá i na uvolňování finančních prostředků z našich rezerv. Jakmile bude Váš příkaz zpracován, zašleme Vám potvrzenou kopii. Hezký den.
S pozdravem
Tlampac
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka