Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kolemjdoucí Tonda 28. 6. 2013 08:51

ad admin miki cz - Vaše reakce o vychladnutí atd. vůči pepe1 byla podle mě zbytečně přepjatá a hrubě řečená. Osobně by se mě také dotkla. Pepe1 dělal něco zdarma pro všechny a nechápu, komu by mohl pár krát zvěřejněný odkaz vadit. Jinak stále nic - 20.6.ráno odeslán ověřený příkaz k úhradě a pouze emailová "tišící" odpověď od MSD, jež tu byla již citována.Dnes podávám stížnost k finanč. arbitrovi a na ČNB.
kolemjdoucí Tonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 6. 2013 09:26

Holander. píše:Dobrý den, příkaz jsme podali 19.6. a včera byly peníze připsány na účet.Jeste máme s manželem TV který končí v srpnu,tak se uvidí. Pochopme ale, že MSD udelalo vstřícný krok a postavilo se proti VSZ s tím, že začlo uvolnovat především finanční vratky no a na co jí zbylo tak jeste uvolnuje dál,ale je snad logické, že prodej cennych pap.nemůze pokryt cele portfolio účtu klientů Rozhodne msd bojuje co to jde a to se mi líbí. Nenechalo se VSZ zahnat do kouta. Na komunikaci si nemohu stezovat, ba naopak, kdyz si vezmu jakou smršť tam ted asi mají.Takže děkuji a co přinese srpen-uvidíme. Drzim palce vsem.

Vstřícný krok? S tím bych, s dovolením, nesouhlasil. Především se snaží zachránit zadní část těla sami sobě.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 6. 2013 09:27

kolemjdoucí Tonda píše:... pár krát zvěřejněný odkaz ....

Problém může být právě v tom párkrát. Ono když někdo začne i vícekrát denně postovat v podstatě ty samé příspěvky, tak to přehlednosti diskuse fakt nepřidá. Je to drobnost, ale také se říká, ze 100 x nic umořilo osla!
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kolemjdoucí Tonda 28. 6. 2013 09:39

Ano - chápu, nicméně reakci admina bych očekával poněkud kultivovanější.
kolemjdoucí Tonda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Diskutující 28. 6. 2013 09:52

drkarel píše:
Holander. píše:Dobrý den, příkaz jsme podali 19.6. a včera byly peníze připsány na účet.Jeste máme s manželem TV který končí v srpnu,tak se uvidí. Pochopme ale, že MSD udelalo vstřícný krok a postavilo se proti VSZ s tím, že začlo uvolnovat především finanční vratky no a na co jí zbylo tak jeste uvolnuje dál,ale je snad logické, že prodej cennych pap.nemůze pokryt cele portfolio účtu klientů Rozhodne msd bojuje co to jde a to se mi líbí. Nenechalo se VSZ zahnat do kouta. Na komunikaci si nemohu stezovat, ba naopak, kdyz si vezmu jakou smršť tam ted asi mají.Takže děkuji a co přinese srpen-uvidíme. Drzim palce vsem.

Vstřícný krok? S tím bych, s dovolením, nesouhlasil. Především se snaží zachránit zadní část těla sami sobě.

Ano, budu se opakovat, ale také mně to tak přijde. A možná jde ani ne tak o cenné papíry, jako o půjčku od ČNB, které se to z pochopitelných důvodů vůbec nechce poslat do krachu a je si vědoma, že při masivnějším delším nevyplácení vkladů by to jinak neustála = nemohlo by to jinak dopadnout. Chtě nechtě je to její dítě s její licencí.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod fobosan 28. 6. 2013 10:36

Ať je to co chce, prostě jim to došlo a kdo ví jestli budou mít další peníze. Čekám na své peníze už 9 dní, pokud odečtu víkend tak 7 pracovních dní. Na moje dotazy nereagují, nebo reagují automatickým dopisem ať čekám, že jsem v pořadí. Když to tady sleduju, vidím že nejsem sám (zvláště klienti co podali příkaz po 20.6), což mě sice trochu utěšuje, že se nejedná o jednotlivé selhání, ovšem vidina, že peníze budu mít buhvíkdy mě rozhodně netěší.
Nejsou schopni mi ani potvrdit, že tam ten můj příkaz někde mají. Dovolat se jim nejde, odpovídají formou ctr - c / ctrl - v, absolutně to nečtou.
fobosan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bodyczech 28. 6. 2013 10:41

kolemjdoucí Tonda píše:Ano - chápu, nicméně reakci admina bych očekával poněkud kultivovanější.

Rád bych zde vyjádřil své zastání administrátorů tohoto fóra. Jsem přesvědčen, že svoji úlohu plní víc než dobře a své reakce prezentují dostatečně kultivovaně. A ku zmiňovaným příspěvkům pepe1 musím dodat, že nejsem jedním z těch, kteří si stěžovali, ale zároveň jsem si při čtení jeho opakujících se odkazů říkal, že je to už poněkud otravné. Na druhou stranu nemám problém uznat, že seskupení všech dostupných informací na jedno přehledné místo je dobrý nápad a pepemu1 náleží poděkování... a po vychladnutí hlav, jak zmínil Patrik, to většina soudných lidí uzná.
bodyczech
Diskutér

Odeslat příspěvekod Diskutující 28. 6. 2013 10:43

Ještě doplním-je otázka, jak dlouho to bude možné takto "pytlíkovat" při daném stavu, kdy našemu nezávislému VSZ vůbec nezáleží na tom, kolik lidí a do jakých potíží se může dostat. Tak nevím, jestli bychom jim za to neměli jako jejich zaměstnavatelé - daňoví poplatníci zvýšit plat.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod otec decathlon 28. 6. 2013 10:49

drkarel píše:

...a můžete mi říci, proč by to dělali, pokud by věděli, že někde podváděli a musí se na to přijít...uvažujte prosím kousek dál, než za humna...!!!

-- 28. 6. 2013 10:52 --

fobosan píše:Ať je to co chce, prostě jim to došlo a kdo ví jestli budou mít další peníze. Čekám na své peníze už 9 dní, pokud odečtu víkend tak 7 pracovních dní. Na moje dotazy nereagují, nebo reagují automatickým dopisem ať čekám, že jsem v pořadí. Když to tady sleduju, vidím že nejsem sám (zvláště klienti co podali příkaz po 20.6), což mě sice trochu utěšuje, že se nejedná o jednotlivé selhání, ovšem vidina, že peníze budu mít buhvíkdy mě rozhodně netěší.
Nejsou schopni mi ani potvrdit, že tam ten můj příkaz někde mají. Dovolat se jim nejde, odpovídají formou ctr - c / ctrl - v, absolutně to nečtou.

Já jsem prosím dal příkaz na 26.6.2013, zasílal jsem ho 21.6....a dost velká částka z SÚ mi již přišla. Trochu trpělivosti neuškodí.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fobosan 28. 6. 2013 10:58

Otec decathlon
Já jsem prosím dal příkaz na 26.6.2013, zasílal jsem ho 21.6....a dost velká částka z SÚ mi již přišla. Trochu trpělivosti neuškodí.

Zkuste to říct mým věritelům. Ono po bitvě je každý generál, vy už své peníze máte. Já tady spíše narážím na naprosto nezvládnutou komunikaci ze strany MSD.
fobosan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Diskutující 28. 6. 2013 11:09

fobosan píše:Ať je to co chce, prostě jim to došlo a kdo ví jestli budou mít další peníze. Čekám na své peníze už 9 dní, pokud odečtu víkend tak 7 pracovních dní. Na moje dotazy nereagují, nebo reagují automatickým dopisem ať čekám, že jsem v pořadí. Když to tady sleduju, vidím že nejsem sám (zvláště klienti co podali příkaz po 20.6), což mě sice trochu utěšuje, že se nejedná o jednotlivé selhání, ovšem vidina, že peníze budu mít buhvíkdy mě rozhodně netěší.

Já vám rozumím a není mi to jedno, mám v družstvu také peníze a čeká mě za pár měsíců konec TV. Pokud vycházím z minulosti, naposledy to trvalo necelý měsíc, do toho ještě ta odstávka el. výpisu, jsou to nervy. Pokud je něco na mojí teorii, tak se zase nějaké ty cenné papíry, nebo jak tomu kdo chce říkat, prostě nějaké peníze na výplaty objeví. Mám za to, že ten měsíc je tak akorát krajní termín, kdy by to bylo pro soud přijatelné na žalobu. To už pak není dočasné, nebo krátkodobé nevyplácení v kontextu s vyhláškou. Myslím, že ten cca měsíc by před soudem při vstřícné komunikaci s věřitelem ještě tak nějak obhájili. Jestli můžu poprosit, dejte průběžně info, jak to ve vašem případě vypadá, abychom si to tu mohli v rámci možností nějak analyzovat. Díky.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod michalh 28. 6. 2013 14:14

Nove prohlaseni, nicmene nic noveho.

http://www.imsd.cz/files/novinky/prohlaseni_28_6a.pdf
michalh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slos 28. 6. 2013 14:16

23.6. poslán příkaz k převodu, 24.6. došlo do MSD, potvrzeno na dodejce, 27.6. neprovedení příkazu urgováno e-mailem a MSD stále mlčí a mlčí a nepřevádí. Vydali akorát nové nicneříkající prohlášení, podle něj prý stále peníze z SÚ převádějí.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 28. 6. 2013 14:55

michalh píše:Nove prohlaseni, nicmene nic noveho.

http://www.imsd.cz/files/novinky/prohlaseni_28_6a.pdf

To, že "MSD bude v následujícím období tak silné, jak silní budou jeho členové" je určitá informace a je to i pravda, 14 let firma funguje bez problémů-také pravda a silná pravda a pokud se prokáže, že stát přestřelil, přeji MSD tučnou náhradu. A to se možná ukáže. Kdo jste viděl polovyšinutý výraz jednoho pana státního zástupce, který žaluje D. Ratha a sám doufá, že svědci teď neztratí paměť, protože jinak by léta špiclování a nahrávání bylo asi k ničemu a D.R. by musel být odškodněn, tak si můžete udělat obrázek o efektivitě PČR a SZ. Dokonce to už chudák i medializuje, jakoby se sichroval před blamáží. No a naše paní státní zástupkyně také nebude chtít přiznat, že byla kr..., kvůli které musí stát platit náhradu škody. Jenomže čím déle, tím bude škoda větší. Takže mnoho pracovních úspěchů a klidný spánek, paní doktorko. My si počkáme.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 6. 2013 15:26

Můj záhumenskej názor je, že těch 400M nemohlo vydržet dlouho, a právě asi už nevydrželo (já bych to čekal daleko dřív). Možná ještě někde něco vyškrábnou.

Otče, proč by to dělali? No, třeba se MSD na podvodech nepodílelo a chtělo by fungovat dál. Kdyby delší dobu nevypláceli, třeba by na ně byla uvalena nucená správa, což by byl začátek konce ... třeba jim tento postup poradili Toman a Devátý ... co já vím. Co vím, to je to, že já rozhodně nepovažuji MSD za svého spojence, protože MSD má v této úplně jiné zájmy, než já (teda měl-li bych tam ještě nějakou podstatnější částku).
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka