Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 1sata 30. 6. 2013 09:27

Hm, tak mých pár drobných z meziprostoru bylo vyplaceno s měsíčním zpožděním.... Vyšší částka z podaného příkazu se nerealizovala. Vyplatili několik příkazů k úhradě a tváří se, že vše funguje. Průšvih všeho je, že soudit se s protunelovanou kampeličkou, je jaksi rizikové, ale vypadá, že to bude nutností. Směřuji stížnost k finančnímu arbitrovi, aby se pánové nahoře dozvěděli, že je tu finanční instituce, která v zákonných lhůtách nevyplácí ze zákona pojištěné vklady. I když oni to vědět budou, ale soudě podle vyjádření Zamrazilové v Hyde Parku dají vkladatelům pocítit, že kampelička není banka a že prachy mají ležet bezúročně u bankovních molochů.
1sata
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 30. 6. 2013 19:56

To jsou jenom keci, u banky by postupovaly urady uplne stejne, postupuji podle zakonu a ne podle toho jak by si prali klienti. To je to tak tezke pochopit? Pokud se vam to nelibi, tak misto to sveho tupeho beceni kandidujte pristi volby do Parlamentu a pokud vas zvoli, budete moct ty zakony zmenit.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod X_petr_X 30. 6. 2013 22:53

joachyme, sleduju Tvé příspěvky a je mi jasné, že máš názory hluboko zakořeněné a stálé opakování mi přijde jako to Tvé oblíbené bečení. Děsím se toho, že se tomu věnuješ z práce :-(

Jen jednu poznámku budu mít. Když jako firma nebudu platit faktury a daně, i když budu mít na zablokovaných účtech hromadu peněz, tak mě to nebude omlouvat a skončím v platební neschopnosti. MSD tomu zatím předešlo dočasným vyplácením, ale jestli přestane, tak jsem zvědavý, jak dlouho mu to bude ČNB tolerovat. Pak se můžeme bavit o tom, jestli se všem měří stejně.
X_petr_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod družstevník 30. 6. 2013 23:03

Zdravím kolegy družstevníky.
Na základě příspěvků prezentovaných ve fóru je zřejmé, že požadavky členů na výplatu finančních prostředků z jejich spořitelních účtů u MSD nejsou zpracovávány postupně v pořadí podle data doručení platebních příkazů poštou, resp.toto pořadí je velmi relativní.
Která kriteria mají tedy vliv na ochotu MSD finanční prostředky členům družstva vyplácet? Na základě své neuskutečněné transkace (která je patrně také někde v pořadí) a komentářů na fóru jsou upřednostňovány transakce těch členů družsta, kteří i po převodu všech finančních prostředků ze SÚ mají u MSD ještě termínované vklady, nebo převádějící částka ze SÚ je pouze v určité (nespecifikované) výši.
V každém případě se tvrzení o zpracování plat. příkazů podle data doručení do MSD jeví jako nepravdivé a podrývá ještě více důvěryhodnost záložny.
Vyzývám vedení MSD, aby uvedlo na pravou míru systém vyplácení fin. prostředků členům družstva.
Členové MSD budou v následujícím období tak silní, jak vedení MSD bude důvěryhodné.
družstevník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 1. 7. 2013 00:54

X_petr_X píše:Jen jednu poznámku budu mít. Když jako firma nebudu platit faktury a daně, i když budu mít na zablokovaných účtech hromadu peněz, tak mě to nebude omlouvat a skončím v platební neschopnosti. MSD tomu zatím předešlo dočasným vyplácením, ale jestli přestane, tak jsem zvědavý, jak dlouho mu to bude ČNB tolerovat. Pak se můžeme bavit o tom, jestli se všem měří stejně.

To by někdo musel podat návrh na insolvenci, samotná platební neschopnost není automaticky důvodem, aby státní úřad rušil firmu, ta tvoje neplatící firma může existovat roky nebo desetiletí dál i v platební neschopnosti, ČOI ani živnostenský úřad jí rušit nebudou. Ale co, jsi člen MSD, MSD vůči tobě neplní své závazky, tak podej na MSD návrh na insolvenci a přestaň tu bečet jako tupá ovce o tom, že se neměří všem stejně.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod X_petr_X 1. 7. 2013 01:13

Joachyme, přečti si v klidu a pomalu co jsem napsal. Klidně několikrát, abys pochopil, co ten psaný text znamená. Pokud to zvládneš, tak pochopíš, jak moc mimo je tvá reakce.
X_petr_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 1. 7. 2013 01:16

Já to četl, neboj, narozdíl od tebe ale vím, že platební neschopnost neznamená sama o sobě automatický zánik firmy. Kapišto?
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Turrican 1. 7. 2013 08:54

družstevník píše:Zdravím kolegy družstevníky.
Na základě příspěvků prezentovaných ve fóru je zřejmé, že požadavky členů na výplatu finančních prostředků z jejich spořitelních účtů u MSD nejsou zpracovávány postupně v pořadí podle data doručení platebních příkazů poštou, resp.toto pořadí je velmi relativní.
Která kriteria mají tedy vliv na ochotu MSD finanční prostředky členům družstva vyplácet? Na základě své neuskutečněné transkace (která je patrně také někde v pořadí) a komentářů na fóru jsou upřednostňovány transakce těch členů družsta, kteří i po převodu všech finančních prostředků ze SÚ mají u MSD ještě termínované vklady, nebo převádějící částka ze SÚ je pouze v určité (nespecifikované) výši.
V každém případě se tvrzení o zpracování plat. příkazů podle data doručení do MSD jeví jako nepravdivé a podrývá ještě více důvěryhodnost záložny.
Vyzývám vedení MSD, aby uvedlo na pravou míru systém vyplácení fin. prostředků členům družstva.
Členové MSD budou v následujícím období tak silní, jak vedení MSD bude důvěryhodné.

Spíš si myslím, že záleží hlavně na tom, jak se jim daří prodávat cenné papíry a zda je ještě co prodávat.
TV v MSD nemám a ze SÚ jsem převáděl sedmi cifernou částku, ale je pravda, že příkaz byl do MSD doručen už 19. 6.
Podle http://www.imsd.cz/files/ekonomicke-udaje/Vykazy_ctvrtletni_01_2013_rozvaha.pdf mělo MSD k 31. 3. 2013 cenné papíry za 638 854 000, což je podle mě rozhodně méně než vklady na všech SÚ (tipuji, že vklady na všech SÚ budou více než dvojnásobek této částky, a to možná o hodně více).
Turrican
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod clen78 1. 7. 2013 09:26

Ahoj, funguje dnes někomu elektronický výpis MSD? Nemohu se tam dostat.
clen78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fobosan 1. 7. 2013 09:36

Elektronický výpis nefunguje, zdá se, že je záměrně odstaven
fobosan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p205 1. 7. 2013 09:57

...anebo ukončujou TV, v 7:30 fungoval, ale s datem 30. 6.

Tak nic, už zas funguje, ale TV neukončen - s datem 30. 6.
p205
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod clen78 1. 7. 2013 10:04

Funguje - jen TV opravdu neukončen. Uvidíme...... Příkaz zaslaný 13.6.2013 se splatnosí 2.7.2013 je zaevidovaný - je v el. výpisu vidět. Příkaz zaslaný 25.6.2013 se splatností 1.7.2013 stále není vidět - potvrzený také nepřišel.
clen78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X_petr_X 1. 7. 2013 10:33

joachym1 píše:Já to četl, neboj, narozdíl od tebe ale vím, že platební neschopnost neznamená sama o sobě automatický zánik firmy. Kapišto?

Možná četl, ale určitě jsi tomu neporozuměl. Navíc se tváříš, že jsi jasnovidec a vše o mě víš. No, žij si ve svém světě a uspokojuj se dál svými nesmysly. Jestli je pravda, že jsi policajt, tak potěš :(
X_petr_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr s 1. 7. 2013 10:45

20.6. (čtvrtek) odeslán příkaz pro převod peněz 24.6. (pondělí). Peníze odečteny z účtu až 28.6. (pátek). A v pondělí 1.7. jsou peníze na novém účtu.
Takže peníze (6 místná suma) uvolňují, ale v jakém pořadí to opravdu nevím. Bez písemného potvrzení poštou.
Naposledy upravil petr s dne 1. 7. 2013 10:48, celkově upraveno 1
petr s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tlampac 1. 7. 2013 10:46

Zdravím,
tak dnes peníze přičteny na účet. 3 pracovní dny později než měly a ale přece :)

Jestli se situace v MSD uklidní, jsem připraven je začít zase využívat.
Tlampac
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka