Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod otec decathlon 3. 7. 2013 12:09

souhlasím též, když už se nám snaží někdo..???...naši kampeličku potopit, my to dělat nesmíme. MSD pro nás pracovalo a já jsem stále přesvědčen, že řádně. Je na místě ji podržet.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fobosan 3. 7. 2013 12:48

No podívejte, tyto výlevy solidarity a pochopení jsou moc hezká věc, zvláště pokud jste ve vatě a nebo peníze nutně nepotřebujete. Mám peníze na SÚ, proto by se dalo celkem očekávat, že je budu potřebovat v krátkodobém horizontu. Já osobně s MSD nemám žádnou solidaritu, je to pouze instituce - jako každá jiná, které jsem přechodně (a doufám, že se z přechodně nestane dočasně) svěřil své finanční prostředky. Nějaké poznámky o tom, že jsem družstevníkem a mám tedy větší riziko nebo odpovědnost - s výší členského příspěvku 100Kč je snad oběma stranám jasné jaké jsou na obou stranách očekávání.
fobosan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X_petr_X 3. 7. 2013 17:04

Tohle myšlení některých lidí je opravdu děsné a pokud se nezmění, tak bude pořád špatně. Instituce se musí odírat a podnikatelé jsou svině, ale na mé mi nikdo nesahejte. Asi tak nějak ten příspěvek zní.

Zájmem nás všech by mělo být, aby MSD fungovalo dál a dál nabízelo nadstandardní zhodnocení a už jenom pro to, že dál teď nefunguje, tak každý, kdo tam měl peníze a vybral je, přichází o peníze z úroků a těží z toho jiné banky, kam jsme peníze převedli. Za chvíli to budou dva měsíce a zatím žádné konkrétní obvinění :-(
X_petr_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noface 3. 7. 2013 17:20

Tak dle mého účtu a e-mailové informace z MSD peníze dnes odešly, v MSD ponechána ještě významná částka (jak za firmu, tak i soukromou osobu), ale již v úrovni pojištění. Příkaz odeslán 19.6., 20.6. MSD převzalo, termín splatnosti 1.7., datum odeslání z MSD 3.7. Velice solidní přístup MSD, když jí státní zástupkyně zablokovala téměř 3 miliardy Kč. Přeji ostatním, ať se ke svým penězům taky co nejdříve dostanou a nepřijdou o ně v brzké době jinde (nevěřte všemu, co se píše). Největší nebezpečí pro Vaše úspory je v současnosti tento stát a slavná EU. Myslím, že v řádu několika málo let (možná i dřív) s tím budete všichni souhlasit.
Jsem v Chorvatsku, tak se jdu slunit, žena už mi nadává. Doufám, že v Česku moc nezmoknete a peníze utraťte nebo je vhodně investujte dříve než budou mít hodnotu toaletního papíru.
noface
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zb233 3. 7. 2013 19:35

..koruny dnes přistaly na mém učtu takže vylacejí....
to Noface:... v případě že Čnb odebere licenci ale neuzná že je MSD v platební neshopnosti co by se dělo pak???
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Holander. 3. 7. 2013 19:55

Myslím, že poslední citované příspěvky jsou velice správné.MSD vždy nabízeli individuální,profesionální přístup na úrovni. Nikdy jsem nemela pri odchodu z pobočky pocit,že jdu z obyč.banky,vždy jednání bylo nadstandardní,včetně dárků,které rozdávali.A tak jim, jako doufam i ostatní,držím pěsti at tento souboj se státem vyhrají a my je musíme podržet a táhnout za jeden provaz.To,že prodali cenné papíry,tedy svoji půdu pod nohama,tím ukázali svoji sílu.Ti,kdož čekají na peníze,držím palce-jak již bylo několikrát zmíněno,je to pojištěné,nemějte obavy a držte se!
Holander.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 3. 7. 2013 20:02

Jestli chcete MSD podrzet, tak si odtamtud nevybirejte penize. 8-P
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Holander. 3. 7. 2013 20:25

Dobrý muži,když potřebujete koupit nemovitost = je potřeba vybrat peníze, tak to je. Samozřejmě jako rodina u nich máme další naše úspory-jen pro vysvětlenou. Buďme optimisti,verim ze se tato kauza vyjasní.
Holander.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 7. 2013 21:48

X_petr_X píše:Tohle myšlení některých lidí je opravdu děsné a pokud se nezmění, tak bude pořád špatně. Instituce se musí odírat a podnikatelé jsou svině, ale na mé mi nikdo nesahejte. Asi tak nějak ten příspěvek zní.

Zájmem nás všech by mělo být, aby MSD fungovalo dál a dál nabízelo nadstandardní zhodnocení a už jenom pro to, že dál teď nefunguje, tak každý, kdo tam měl peníze a vybral je, přichází o peníze z úroků a těží z toho jiné banky, kam jsme peníze převedli. Za chvíli to budou dva měsíce a zatím žádné konkrétní obvinění :-(

Svatá pravda, myšlení některých lidí je děsné - v tomto případě ale bohužel Vaše. Ten příspěvek tak rozhodně nezní. Proč myslíte, že ty instituce ten byznys dělají? Pro dobro občanů či vlasti? Vězte, že nikoliv.
Zájmem nás všech je, aby všichni, v tomto případě účastníci fin. trhu, dodržovali pravidla. A to včetně regulátora. O to jediné by mělo jít. Protože pravidla jsou mantinely na hřišti, na kterém tu hru hrajeme.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod AKSUDIL 3. 7. 2013 22:41

:-) Také si myslím,že je to záměr potopit prosperující MSD. Myslím si,že když si ze Spořícího konta peníze nyní vybíráme,může to být pro MSD z jednoho hlediska i pomoc.Když nyní MSD nemůže vyvýjet aktivity,protože má zablokovány peníze,se kterými nemůže realizovat zisky,tak může pro MSD být úleva,že peníze nemusí úročit.Vždyť,až se situace uklidní,jak to MSD přejeme,můžeme do MSD pak opět peníze uložit.To je cílený záměr někoho "???" největší spořitelní družstvo omezit v rozletu,nejvíc vadilo to lepší úročení.Možná,že MSD se bude muset stát pak bankou.To bychom i takový peněžní ústav mohli podpořit a uložit si tam opět peníze.Přeji vedení MSDa všem jeho členům vše dobré a ať se vše zlé v dobro obrátí.MSD nás prosí o trpělivost,mějme pochopení,vždyť peníze z SK převádí... :tleskani

-- 3. 7. 2013 23:33 --

Naprostý souhlas,výborný příspěvek..
AKSUDIL
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod otec decathlon 4. 7. 2013 08:53

Fantucci píše:
X_petr_X píše:Tohle myšlení některých lidí je opravdu děsné a pokud se nezmění, tak bude pořád špatně. Instituce se musí odírat a podnikatelé jsou svině, ale na mé mi nikdo nesahejte. Asi tak nějak ten příspěvek zní.

Svatá pravda, myšlení některých lidí je děsné - v tomto případě ale bohužel Vaše. Ten příspěvek tak rozhodně nezní. Proč myslíte, že ty instituce ten byznys dělají? Pro dobro občanů či vlasti? Vězte, že nikoliv.
Zájmem nás všech je, aby všichni, v tomto případě účastníci fin. trhu, dodržovali pravidla. A to včetně regulátora. O to jediné by mělo jít. Protože pravidla jsou mantinely na hřišti, na kterém tu hru hrajeme.

Dobrý den,
vážení Fantuci a Petr x, jestli vám můžu poradit, přečtěte si celou diskuzi co je zde na tomto serveru k problému MSD a pochopíte, že pliváním špíny na MSD nic nespravíte. Ze zkušenosti tady vím, že lidé se o problém MSD začínají zajímat až ve chvíli, kdy jim končí TV a potřebují(pro jistotu) rychle své peníze dostat ven. Dřív se o tento problém nezajímali, zatím se jich netýkal, ale teď už jde i o jejich prachy a to se musí řvát...padni komu padni....a dříve....?proč se starat o problémy druhých, že? Vždyť to tady v Česku nikdo nedělá....ale to je omyl , pár lidí tady v Česku má ještě charakter a nechtějí za každou cenu každého hned oškubat a nebo jen myslet na svůj prospěch. Je to tady v Česku běžné chování. Škoda....pokud nebudeme v některých věcech myslet na společný úspěch, budou úspěšní opravdu jen jednotlivci, a to zloději a tuneláři.
..ještě něco jako tečka na závěr...
Pokud mi někdo vydělá nějaké peníze a já se při tom nemusím o nic starat a jen kasíruji,...ať organizace či jednotlivec, a pomůže mi tím živit moji rodinu, tak si toho vážím a pokud se ne vlastní vinou dostane dotyčný do problému, tak tedy má moji podporu. A to je ta věc, která je v tomto případě nad míru jasná. Do dnešního dne MSD není obviněno...stále je mu jen utahovaná smyčka kolem krku....a já se ptám...je zde dost slušných družstevníků, kterým záleží i na něčem jiném něž vlastních vyplacených penězích, a je ochotno podpořit MSD i jinak než planými řečmi a urážením....přeji pěkný den, a směrem k MSD....máte mou podporu už od začátku a bude tak i nadále. V případě potřeby....můj kontakt máte. P.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod takydružstevník 4. 7. 2013 09:44

Něco málo faktologie k profesionálnímu přístupu MSD
Metropolitní spořitelní družstvo: Nejvyšší úrokové sazby chceme udržet (rozhovor)
4. 2. 2013 0:00 Arsen Lazarevič - Takže současné úrokové sazby na spořicích a termínovaných účtech nebudete měnit i přes nulovou sazbu České národní banky?
Petr Jánský - Podle našich ekonomických propočtů nepředpokládáme, že bychom snižovali úrokové sazby. Výnos ze snížení úrokových sazeb pro nás není zase tolik významný. Snížením úrokových sazeb bychom připravovali naše členy o úrokové výnosy a spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě.
Záznam z online rozhovoru s předsedou představenstva MSD Ing. Petrem Jánským na zpravodajském serveru Hospodářských novin ze dne 24. 6.
Pavel
23.6. 22:43 Dobrý den, pane Jánský když do MSD ihned poštou odešlu příkaz k úhradě na celou částku ze SÚ ven - provedete převod ?

PJ
24.6. 10:51 Pakliže máte volné prostředky na spořicím účtu a zašlete do MSD převodní příkaz s úředně ověřeným podpisem, bude Váš požadavek zařazen ihned do odchozích plateb.

Moje zkušenost – dne 20.6. jsme společně s kolegou – rovněž členem družstva odeslali ve stejný den, stejnou hodinu, ze stejné pošty stejně úředně ověřené převodní příkazy ze SÚ. / Jen pro info- oba máme ještě TV končící v září /. Kolegovi byly peníze připsány 28.6. mě doposud nebylo připsáno nic.
A to už vůbec nebudu komentovat téměř nulovou ochotu ke komunikaci ze strany MSD vyjma jednoho emailu- „ Nezavěšujte, jste v pořadí.“ Nevím, co dělají zaměstnanci ze všech zavřených poboček ? Nepřispělo by k profesionálnějšímu obrazu MSD, kdyby je posadily k počítačum , aby tu obligátní odpověď o pořadí odesílali alespoň rychleji, než po 3 dnech ?
takydružstevník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tartan 4. 7. 2013 11:09

Tak dnes učiněn první krok..peníze zmizely ze SÚ, kromě posledních připsaných úroků, ale na uvedený účet ještě nedorazily, uvidím zítra..(ověřený příkaz poslán 20.6)
tartan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 4. 7. 2013 11:15

Pokud MSD posílá v režimu D+1, pak nejdříve v pondělí.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod X_petr_X 4. 7. 2013 11:28

otec decathlon píše:vážení Fantuci a Petr x, jestli vám můžu poradit, ... a pochopíte, že pliváním špíny na MSD nic nespravíte

Na Fantuciho nemělo cenu reagovat. Komu vadí, že někdo podniká kvůli svému prospěchu, tak s tím nemá cenu diskutovat. Ale ukažte mi jediný příspěvek, kde plivu špínu na MSD. Naopak tvrdím, že zájmem nás všech je, aby MSD fungovalo a nebo ať státní zástupce ukáže na konkrétní viníky. Takto to zatím působí jen jako něčí snaha o likvidaci nepohodlné instituce, která nabízí podmínky, které každý označuje za nadstandardní místo toho, aby se podmínky nabízené bankami označovali za zlodějské a podstandardní. No nic... to jen takový malý povzdech
X_petr_X
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka