Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 7. 2013 09:59

Dle te info spravy, za mesic lidi vybrali 1,1mld, zustava 0,5mld, tak akorat v polovine srpna se prestane vyplacet, nejakych 50 mil co jim mesicne prijde stacit nebude
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod aRf 19. 7. 2013 10:40

Včera mi odpověděli na mail,můj dotaz byl ohledně přidělování podle datumu došlých příkazů ,že se dozvídám o vyplacení klientů ,co posílali příkaz později ...

Odpověď :
Kód: Vybrat vše
ano, žádosti vyřizujeme jednak dle data doručení a dále dle data splatnosti, které klienti na příkazech uvádějí. Věřte, že zpracování příkazů věnujeme maximální pozornost a řadíme je spravedlivě dle kritérií, které jsem uvedla v předchozí větě. Děkujeme za trpělivost.
:tleskani

...aby tomu tak bylo,tak by tam museli mít nějakou velkokapacitní třídící linku,aby to spravedlivě seřadili,bohužel se tak neděje, jak již zde několikrát zaznělo,aspoň že komunikují ...
aRf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 19. 7. 2013 11:00

By mě zajímalo, co to znamená podle data splatnosti. Jako když jsem poslal splatnost "ihned, co nejdříve to bude možné", zda to znamená, že mě předběhnou lidi s určitým datem, nebo jsem naopak já před nimi...
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melolontha 19. 7. 2013 11:31

slavo963 píše:Dle te info spravy, za mesic lidi vybrali 1,1mld, zustava 0,5mld, tak akorat v polovine srpna se prestane vyplacet, nejakych 50 mil co jim mesicne prijde stacit nebude

neviděla bych to tak černě, vypláceli SÚ a doběhlé TV, teď už budou vyplácet jenom TV...
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 19. 7. 2013 17:10

slavo963 píše:2 mesice cekat nemuzu, podam TO na neznameho pachatele, nech si ho PCR vystopuje sama.

Policie nikoho stopovat nebude, neprovedeni platebniho prikazu neni trestny cin, obcanskopravni spory policie neresi.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tramin 20. 7. 2013 10:36

Může se někdo přihlásit na el.výpis?Mě to opět nejde!
tramin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peťo6 20. 7. 2013 10:51

Nejde to, ale takéto výpadnky občas bývajú, väčšinou to netrvá dlho.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 7. 2013 11:12

joachym1 píše:
slavo963 píše:2 mesice cekat nemuzu, podam TO na neznameho pachatele, nech si ho PCR vystopuje sama.

Policie nikoho stopovat nebude, neprovedeni platebniho prikazu neni trestny cin, obcanskopravni spory policie neresi.



Ale bude, dane platim, tak budou pracovat. Podepsal jsem smlouvu, kterou porusili a okradli mne o castku vyssi nez 5000.-, a protoze nevim, kdo ji porusil a kto mne okradl, podam trestni oznameni. Tak, jak jsem ucinil(a uspesne) pri poruseni jinych smlouv. Pote, kdyz bude znamy pachatel(e) a penize nevydaji dobrovolne, je zazaluji v obcanskopravnim sporu, ale protoze PCR mi doda vse potrebne jak na podnosu(vyslechy, dukazny material, atd...), nebudu si muset platit ani pravnika. Proste zasada je takova, ze je vzdy nutne podat TO, ktere je "bezplatne"(ale zaplacene i z mych dani) a az pote se jit soudit. Tohle usetri hodne penez a straceneho casu, to mi verte, je to pro zalujici stranu temer bezpracne.
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod Končiny 20. 7. 2013 14:39

Obávám se, že to fungovat nebude, protože jsem to zaprvé už zkusil více jak před měsícem a půl a nic. Dokonce jsem ho podal na Nejvyšší státní zastupitelství a ti to postoupili k těm netáhlům z Vrchního státního zastupitelství, což je výsměch, protože jsem TO směřoval na neznámého pachatele i z řad VSZ. Za druhé by toto fungovalo pouze v právním státě takto to odloží, aniž by v tom udělali jeden jediný úkon a v odůvodnění napíšou, že se jedná o občanskoprávní věc a nikoliv trestný čin. O "kvalitě" orgánů činných v trestních řízení se dočítáme každý den a všichni si můžou udělat obrázek co tam pracuje za " génia"
Končiny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod joachym1 20. 7. 2013 20:18

No prave v tom spociva ta kvalita, ze to rovnou odlozi a zbytecne tak nedochazi ke zneuziti trestnepravnich prostredku v obcanskopravnich sporech.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Spořitel 20. 7. 2013 21:55

Dne 25.6 jsem odeslal příkaz ke zrušení účtu, 26.6 ho v MSD obdrželi. Podle elektronického bankovnictví došlo ke zrušení účtu a vypořádání peněz 19.7., předpokládám, že v pondělí nebo v úterý dostanu peníze na účet.
Spořitel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zb233 21. 7. 2013 06:08

Garance vkladů v Bance.Jak to vlastně je??...viz odkaz:...http://investportal.cz/realita-pojisten ... -v-bankach
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KAB01 21. 7. 2013 17:15

zb233 píše:Garance vkladů v Bance.Jak to vlastně je??...viz odkaz:...http://investportal.cz/realita-pojisten ... -v-bankach

No je to bohužel přesně tak jak je to tam napsáno :) Ta garance není reálná a v praxi funguje pouze u malých bank a záložen. U jakékoliv střední a větší banky už negarantuje nic, stát by si musel cestou FPV půjčit (stát by zřejmě reálně pouze garantoval splacení půjčky), vyplatit a o to by se zvýšil státní dluh (ve skutečnosti ano, ve statistice ne, protože FPV není státní fond a dluh by se jakoby nepočítal, ale samozřejmě by existoval).

Ten systém garance vyplacení (pojištění) vkladů do 100000 EUR je pouze psychologický - jakmile se dřív začalo proslýchat, že je nějaká banka v potížích, následoval run na banku a konec. Dnes zůstávají vkladatelé v klidu a je čas a prostor problém řešit - především jde o to, že bankovní systémy jsou celosvětově tak propojené, že krach jedné banky rozhodí celý svět.

Pěkně to bylo vidět v roce 2008, kdy kvůli realitní bublině krachlo pár bank kdesi za oceánem, což by nám v normálním světě mělo být úplně jedno. Jenže globalizovaný svět není vůbec normální a problém v nějakých bankách v USA rozhodil půlku planety, která ještě rozhozená pár let až desítek let bude, možná navždy. Ekonomické propojení světa je další level civilizace, který ji nakonec zřejmě i zničí.
KAB01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopousek 22. 7. 2013 15:23

Dneska někomu něco přišlo? Přestává se mi to líbit...
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slos 22. 7. 2013 15:42

P. Lopousek zkuste tam poslat e-mail jako reklamaci neprovedeného příkazu a napište jim, že jestli platební příkaz nezpracují do 24.7.2013, že se obrátíte na finančního arbitra. Oni Vám sice neodpoví, ale Vy budete mít v ruce doklad, abyste se na arbitra mohl v srpnu obrátit. Sama jsem jim to takto napsala a za dva dny příkaz zpracovali. Ve Vašem případě bych je už nešetřila, neboť Vy už 26.7. budete čekat celý měsíc!
slos
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků