Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod aRf 9. 8. 2013 18:27

kocoour píše:Údajně již odeslali další platby z 1.7.takže zatím vydržte a žádné další podněty nemá cenu podávat k arbitrovi ani jinam pokud nemáte s tím spojené jiné závazky a smluvní pokuty apod.od dalších stran kvůli pozdě zaplacené platbě. Natahují tu splatnost neskutečně.

POTVRZUJI ,že odeslali další platby, u mě dnes konečně po1měsíci a 8 dnech z elektronického výpisu odečtené peníze a dnes odpoledne připsaná částka v Poštovní spořitelně ,splatnost jsem měl 1.7.,tak snad dojde i na vás co jste měli 2.7. a později...

Najednou to proběhlo nějak rychle,během dne,včera byly peníze ještě na účtě,že by na ně přitlačil fin.arbitr nebo někdo jiný ?...
aRf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Diskutující 9. 8. 2013 19:32

Tak gratuluji, nicméně pokud je to kapka v moři, tak je to málo. Je fakt, že lidé se na arbitra obrací a jistě to má vliv. Podle mě by ale měl přijít rychlý konec, tohle je pomalé umírání a oddalování konce občasnou platbou.

-- 9. 8. 2013 19:32 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 9. 8. 2013 20:05

Tak super, zase niečo. Ale týmto tempom môj dátum splatnosti 2.8.2013 príde na radu snáď za niekolko rokov :nenapadne
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 10. 8. 2013 11:30

To je klasika a udržovací metoda, aby nikdo nemohl tvrdit, že nevyplácí a jsou v platební neschopnosti. Tímto tempem přesně jak tvrdí Peťo6 přijdou příkazy se splatností 15 srpen až říjen na řadu asi v roce 2015. No nic oni přece analyzují od 15.7 a ještě nedoanalyzovali. Přesně jako když 19. května tvrdili, že jim VSZ zajistilo 99,7 % prostředků a proto nemůžou vyplácet. Pak najednou se našlo 1,5 miliardy v cenných papírech. Je někdo ještě tak naivní, že MSD a jejím blábolům na webových stránkách věří ?
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod jv22 10. 8. 2013 11:34

Dobrý den. Prosím vás, jak je lepší podat žádost o platbu z MSD na můj účet? Je lepší poštovně (doporučené psaní) a nebo mailově? Jaké zadáváte datum splatnosti (okamžitě a nebo konkrétní datum)? Nevíte prosím, jak je to se zasláním peněz z účtu, kde mám plnou disponibilitu? Moc děkuji za odpovědi.
jv22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 10. 8. 2013 11:54

Mailem nic nevyřešíte, akorát tam získáte instrukce, jak to udělat korespondenčně. Takže pokud si zde stáhnete formulář a vyřídíte to rovnou, ušetříte čas, neboť přeskočíte jeden krok procesu.
Splatnost jsem dal "ihned, co nejdříve to bude možné" a v pořádku.
Třetímu dotazu nerozumím. :) Každopádně si můžete nechat cokoliv ze spořícího účtu, termínované vklady předčasně nevypovídají.
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod jv22 10. 8. 2013 12:21

Děkuji. Nemáte prosím možnost poskytnout mi daný formulář? Nebo na které stránce chatu bych ho prosím stáhl? Ještě jednou děkuji.
jv22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 10. 8. 2013 12:30

PŘÍKAZ K ÚHRADĚ (MSD): http://leteckaposta.cz/417392411

Instrukce:
1) vytisknout
2) vyplnit (na základě nějakého příspěvku raději bez variabilního a konstantního symbolu)
3) prohlásit podpis za svůj, tj. nechat potvrdit na některém z Czech Point míst, třeba na České poště nebo obecním úřadu; to stojí 30 Kč
4) doporučeně poslat na: Metropolitní spořitelní družstvo, Sokolovská 394/17, 180 00 Praha
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod ondrula 10. 8. 2013 13:38

Končiny píše:To je klasika a udržovací metoda, aby nikdo nemohl tvrdit, že nevyplácí a jsou v platební neschopnosti. Tímto tempem přesně jak tvrdí Peťo6 přijdou příkazy se splatností 15 srpen až říjen na řadu asi v roce 2015. No nic oni přece analyzují od 15.7 a ještě nedoanalyzovali. Přesně jako když 19. května tvrdili, že jim VSZ zajistilo 99,7 % prostředků a proto nemůžou vyplácet. Pak najednou se našlo 1,5 miliardy v cenných papírech. Je někdo ještě tak naivní, že MSD a jejím blábolům na webových stránkách věří ?

Přesně tak, furt jenom lžou. Arbitra na ně a přimět ČNB k akci, jinak to nevidím.
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 10. 8. 2013 17:49

Jediná možnost je poslat MSD do insolvence a to jde jenom přes arbitra. Pak bude muset konat i ČNB nic jiného jí nezbyde. Žaloba na nečinnost ČNB je na dlouhé lokte a navíc budou tvrdit, že prováděli celou dobu v MSD kontrolu, což ze zákona můžou. V pátek jsem mluvil s arbitrem a MSD na můj podnět odpovědělo, že nezaplatilo, protože nemá z čeho. Arbitr mi řekl, že ho to , že nemají peníze nezajímá, takže vydá nález, který je vykonatelný okamžitě a má to váhu soudního rozhodnutí. Pak se otevře cesta k exekuci MSD a tím se spustí její insolvence, protože klientů co se obrátili na Arbitra je už hodně.
Naposledy upravil Končiny dne 11. 8. 2013 10:38, celkově upraveno 1
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Diskutující 10. 8. 2013 19:02

100% souhlas a dík za všechny.

-- 10. 8. 2013 19:02 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod jmh43 11. 8. 2013 09:44

Můj Platební příkaz podán 14/5/13 se splatností 2/8/13. Na moji urgenci MSD odpovídá: poukazání peněz je podle data splatnosti, takže až na Vás dojde řada, to je 2/8/13 budete první k vyřízení. Datum kdy to bude nemůžeme určit, závisí na mnoha okolnostech. K dnešnímu dni peníze nebyly odepsány ze SÚ.
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jv22 11. 8. 2013 18:53

Ahoj. Taky vám od včerejška nejde přihlásit se to ivýpisu? Děkuji
jv22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 11. 8. 2013 19:10

Také nejde, ale buď v klidu ty výpadky jsou dost často asi zpracovávají vehementně ty příkazy jak tvrdí. :hm
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod jv22 11. 8. 2013 19:13

O víkendu pochybuji ;-) :-(
jv22
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka