Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod investor666 3. 9. 2013 20:49

Nejak mi to uniklo - pokud mam jednorazovy terminak koncici k 1.11.2013, da se s nimi dohodnout další navazujici terminak od 1.11.2013 ??? Ma s tim někdo zkušenost (nemam ani elektronicke bankovnictvi,v te době nebylo) ?
Diky
investor666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 3. 9. 2013 21:35

Nevím, jestli hned od 1.11.2013, ale od 1.12.2013 určitě. Stačí jim napsat mail a dohodnout se. Na základě dohody pak vygenerují smlouvy, ty se podepíšou, nechají potvrdit (podobně jako žádost k převodu) a pošlou se do pražského MSD.
A třeba vám na dálku zřídí i eVýpis....
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bodyczech 3. 9. 2013 21:50

Termíňák ti jistě končí k 31.10., takže založit nový od 1.11. není žádný problém. Spoj se s nimi mailem, poradí ti.
bodyczech
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Treborr 4. 9. 2013 00:24

Já popravdě nechápu ty "hazardéry", co tam mají spořák = likvidní peníze - to bych tam v životě nedal...
Treborr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 4. 9. 2013 07:01

Nemel nesmylsly. Kdyz je SU hazard, TVtuplem
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod Treborr 4. 9. 2013 14:00

1) laskavě se chovej slušně! :pozor
2) tak asi třeba ty si dáváš na spořák peníze, který nebudeš roky potřebovat a nebudou ti v rozpočtu chybět, když se něco pokazí = tak pak se ti omlouvám a hazardér nejseš. A nebo by jsi si pro korunu nechal vrtat koleno a ... Ale to jsou jen moje úvahy.
Treborr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 9. 2013 15:29

Treborr píše:Já popravdě nechápu ty "hazardéry", co tam mají spořák = likvidní peníze - to bych tam v životě nedal...

Jen taková poznámka: Pro likvidní peníze je standardně určen běžný účet. Spořicí účet, jak napovídá jeho název, je určen pro spoření, tj. ne pro peníze, které potřebuji neustále. Pravda ovšem je, že banky v tom udělaly pěkný guláš svými spořicími účty bez výpovědní lhůty, navíc s funkcemi běžných účtů (příkazy k úhradě apod.). :-)

Jinak teď na spořák MSD peníze nevložíš, takže předpokládám, že hovoříš o době, než nastala tato situace, řekněme před květnem 2013. Můžeš napsat nějaký rozumný důvod proč bys na spořák MSD v životě peníze nedal? Pak se to dá brát za názor, a každý má právo na ten svůj, jinak je to jen výkřik do tmy.

Vlastně by mě ještě zajímalo ... mohl bys prozradit, kde máš peníze Ty?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Treborr 4. 9. 2013 19:15

Nemám v úmyslu se dohadovat a ani nechci.

Spořící účet používám tak, jak to banky povolují.

Peníze mám ve dvou kampeličkách - tady a ve WPB. Ale jsou to termíňáky a peníze, o kterých vím, že je minimálně 5 let potřebovat nebudu a přežiji bez nich i déle. Přežil bych i bez nich, i když nerad :-)

Na spořících účtech držím provozní rezervu, kdyby se něco stalo a i tam operativně dávám peníte, které nepotřebuji dýl jak měsíc. A mám ji rozdělenou ve dvou až třech bankách = 3 snad najednou nepadnou. A jako pro úplně nejhůř mám i pár peněz na běžným účtu v ČS - a ta kdyby padla, tak je asi už konec všeho.

Ale je to jen můj pohled na věc.
Treborr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 4. 9. 2013 20:29

Treborr píše:Nemám v úmyslu se dohadovat a ani nechci.

OK, takže máš taky něco v záložnách. Takže ten hazard asi nebude v té záložně. A co bys dělal, kdybys měl před 2 lety určitou sumu peněz, např. na koupi bytu/stavbu domu v průběhu nadcházejících 2 let? Asi bys taky dal část do MSD na TV, že? A myslíš, že takoví lidé tu nejsou?

Tvůj "první" příspěvek je zřejmě neúplný (víceméně tam chybí "všechny" (likvidní peníze)) a nemůžeš se divit, že vyzní jako provokace, na kterou někdo reaguje dle Tebe neslušně (já bych to zase tak neslušný neviděl).

Jinak, svět je pestrý, někdo se (ne)vyzná ve financích, někdo má zase odlišnou sexuální orientaci ... a v podstatě se nemůžu divit babičkám/dědečkům, že důvěřují instituci, nad kterou drží dohled ČNB. Prostě za jejich dob se dalo finančním institucím důvěřovat, dalo se důvěřovat v kvalitu výrobků ... dnes není radno důvěřovat nikomu ... :-(
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Treborr 4. 9. 2013 22:14

ale já tu nikde nepsal, že tu nic nemám (fakt nejsem joachym, že bych se tu bavil pruděním. Já to tu sleduji, protože prachy tu mám). Ani jsem nepsal, že nechápu lidi s TV. A jak třeba píšeš příklad, tak prachy na dva roky se nedávají asi na spořák, ale spíš na TV.

A už na toto téma končím.
Treborr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod X_petr_X 4. 9. 2013 22:27

miho píše:Kdyby dnes oznamili, ze sice vyplaty jsou dal blokovany ale vklady prijmaji- ihned bych tam sel nalit dalsi penize.

Myslím, že to klidně můžeš udělat. Dohodni se s někým, kdo chce dostat peníze ze SÚ ven, převede je místo toho na tvůj SÚ a ty mu peníze vyplatíš. ;-)
X_petr_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 4. 9. 2013 22:45

Myslím, že se psalo, že peníze nejde přelívat v rámci MSD. Pouze ven.
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 9. 2013 07:22

Treborr píše:A jak třeba píšeš příklad, tak prachy na dva roky se nedávají asi na spořák, ale spíš na TV.

Jak určitě vidíš, píšu to samé. A co udělaj prachy z TV po 2 letech? Spadnou na SK a z toho je chtěj lidi dostat, neboť právě skončily ty dva roky a potřebují je. A Ty je vesele nazveš hazardéry a pak se durdíš, když někdo použije tak strašně hrubé slovo jako "nemel" a "nesmysly" ... a má pravdu. Howgh.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr. Galen 5. 9. 2013 11:38

investor666 píše:Nejak mi to uniklo - pokud mam jednorazovy terminak koncici k 1.11.2013, da se s nimi dohodnout další navazujici terminak od 1.11.2013 ??? Ma s tim někdo zkušenost (nemam ani elektronicke bankovnictvi,v te době nebylo) ?
Diky

Ano, já měl končící TV 30.6. a od 1.7. mi zřídili nový TV. Jen je třeba to vykorespondovat s předstihem, tzn. řekněme v polovině měsíce jim poslat žádost o prodloužení (znovuzřízení) TV od kdy, kolik peněz atd., oni pošlou smlouvu, tu pak podepsanou (ověřený podpis) zaslat zpět, o zbytek se postarají. U mě to tak fungovalo, 1.7. dopoledne se peníze z TV připsaly na SÚ a odpoledne už zase putovaly ze SÚ na nový TV. Takže tam nebyla žádná prodleva, nemusíš čekat měsíc na nový TV.
Dr. Galen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nihilath 5. 9. 2013 20:23

Chtěl bych se zeptat, když mi termíňák končí k 31.3.2014 a peníze potřebuji jako sůl, jelikož budu stavět dům, tak kdy začít peníze nahánět nebo zatím vyčkávat co bude? mě rozčiluje, že je už září a v podstatě se nic neděje, jen MSD již téměř neuspokojuje potřeby vyplácení vkladů z SÚ svým věřitelům :(
Všem co by mi chtěli k čemukoliv gratulovat...upozornění...bomboniéry a kytky nepiju!

Octavia 2 FL RS, 2.0 TSI
nihilath
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka