Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Diskutující 9. 9. 2013 09:27

Dobrý den, možná zajímavá zpráva co do rychlosti našeho vyšetřování...
http://www.novinky.cz/krimi/312753-v-pr ... jnici.html

-- 9. 9. 2013 09:27 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ester62 9. 9. 2013 10:06

Diskutující píše:Dobrý den, možná zajímavá zpráva co do rychlosti našeho vyšetřování...
http://www.novinky.cz/krimi/312753-v-pr ... jnici.html

-- 9. 9. 2013 09:27 --

Já bych spíš uvítala, kdyby byla odvolaná madam Smetanová pro nečinnost...
Ester62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 9. 9. 2013 16:41

Jakapak necinnost? Vzdyt ona to pouze dozoruje, proverovani provadi policejni organ a ne statni zastupce. 8-P
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 9. 9. 2013 18:14

I vy provokatere.

Ona zablokovala penize, ona je muze zase odblokovat - policie asi tezko. Navic na stole ji nekolik tydnu lezi prave ty nase prikazy http://www.imsd.cz/files/novinky/MSD_prohlaseni_14_08.pdf , ale ona proste na to uplne hodila bob..

Vysetrovani uverovych podvodu / bily kone apod. ci nejake podivne transakce do zahranici, do toho my prece ji ani policii nekecame a kecat nechceme, my chcem jen svoje vlastni penize a jejich zadrzovani na nekolik mesicu prece nijak pripad nevyresi.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 9. 9. 2013 19:48

z jakeho data jspou poslední uhrady?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopousek 9. 9. 2013 19:59

Podle zpráv z 3.7.

Někdo tady sice psal, že je to blbost, že nemohli vyplatit 3.7., když on ještě nedostal peníze z 1. nebo 2.7. (či tak nějak). K tomu bych ale dodal, že to tak nefunguje. Jak jsem se zde na fóru sám přesvědčil, osobně jsem dostal peníze o pár dní dřív než někteří lidé s dřívější splatností.

Jednalo se tehdy o úplný závěr června, kdy už to taky vázlo, a já na peníze čekal přes měsíc.
Naposledy upravil lopousek dne 9. 9. 2013 22:37, celkově upraveno 1
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 9. 9. 2013 21:04

Takže vážení, dostal jsem vyjádření od finančního arbitra, se kterým komunikuji už od května 2013, kvůli tomu, že mé peníze byly skoro měsíc v bezúročném meziprostoru. Dnes jsem obdržel finální nález a je to zajímavé počteníčko na 16ti stránkách.

Ušlý zisk mi arbitr neuznal, protože termínovaný vklad na cílovém účtu se vyplácí až po dvou letech a kdybych např peníze během té doby vybral, měl bych téměř nulový úrok.

Ale uznali mi úrok z prodlení 7,05%, který jsem mimochodem žádal hned od začátku, ovšem arbitr mi sdělil, že mám žádat o ten ušlý zisk, asi v tom sami ještě neměli moc jasno.

Těch dokumentů, které museli zpracovat a i třeba MSD okopírovat a doložit jsou desítky. 2x se s nimi sešli a dokonce někdo z MSD se pak byl podívat na ohlášeném termínu seznámit se s nálezem. Vše je velmi důkladně rozebráno a dokonce i s odvoláním na některé dřívější podobné případy.

V nálezu nechybí ani povídání o poskytování úvěrů nově založeným společnostem s "jednateli bez místa trvalého pobytu a s kriminální minulostí, na něž je vedeno exekuční řízení" - už to tu nedávno někdo psal.

MSD dále musí zaplatit 15 000 Kč sankci za pozdní provedení příkazu. Mají 15 dnů na podání námitky, pak nález nabude právní moci a mají tři dny na vyrovnání se se mnou.

A proč je tedy MSD vino?
• protože o problémech s blokací svých prostředků vědělo předem
• nedoložili, že nemohli odepsané peníze v bezúročném meziprostoru připsat zpátky na úročený účet v MSD.
• protože podle účetní uzávěrky 2012/12 měli aktiva za 10 mld a dle měsíční rozvahy k 30.6.2013 měli dokonce 14 mld. Logicky tedy zablokovaných 2,7 mld od VSZ nebyl důvod k tomu, aby přestali provádět příkazy k úhradě. Měli mít připravený krizový plán.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopousek 9. 9. 2013 22:44

Ušlý zisk mi arbitr neuznal, protože termínovaný vklad na cílovém účtu se vyplácí až po dvou letech a kdybych např peníze během té doby vybral, měl bych téměř nulový úrok.

To je teda pěkně blbá argumentace. Každopádně gratulace! :-))
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 9. 9. 2013 22:53

protože podle účetní uzávěrky 2012/12 měli aktiva za 10 mld a dle měsíční rozvahy k 30.6.2013 měli dokonce 14 mld. Logicky tedy zablokovaných 2,7 mld od VSZ nebyl důvod k tomu, aby přestali provádět příkazy k úhradě.

Likvidnost je jedna vec, ale:
Spousta polozek neodpovida zrejme vubec realite - bude to dost cely nafixlovany. A to se pak pri mnozicich se pozadavcich na realnou vyplatu da celkem ocekavat, ze to vsechno zacne vyplavavat na povrch a vyplaty budou drhnout az se uplne zastavi.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopousek 10. 9. 2013 11:53

>> http://www.imsd.cz/files/novinky/prohla ... 9_2013.pdf <<

Smetanová chce, aby MSD samo na sebe poslalo insolvenci, to MSD odmítá. Důvody ve zprávě.
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod radek7745 10. 9. 2013 12:27

Je jasné, že si MSD "nevypustí" samo rybník...ale členové by jistě insolvenční návrh podat mohli, protože máme u MSD nezanedbatelné pohledávky, některé více jak 2měs.po splatnosti! a potom by již na FPV muselo dojít, snad...
radek7745
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matrix33 10. 9. 2013 16:52

To: digiking

Velká gratulace! Teď jen to dotáhnout do konce ;-) Ale myslím, že v tomto případě se budou chtít rychle domluvit a vyrovnat!
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 10. 9. 2013 17:53

sipura píše:I vy provokatere.

Ona zablokovala penize, ona je muze zase odblokovat - policie asi tezko. Navic na stole ji nekolik tydnu lezi prave ty nase prikazy http://www.imsd.cz/files/novinky/MSD_prohlaseni_14_08.pdf , ale ona proste na to uplne hodila bob..

Vysetrovani uverovych podvodu / bily kone apod. ci nejake podivne transakce do zahranici, do toho my prece ji ani policii nekecame a kecat nechceme, my chcem jen svoje vlastni penize a jejich zadrzovani na nekolik mesicu prece nijak pripad nevyresi.

Ale statni zastupce zajistil ty penize na navrh policejniho organu, ty penize budou zajistene minimalne do konecneho rozhodnuti ve veci nebo mozna statni zastupce zajisteni ukonci, pokud bude vedeno insolvencni rizeni, ale i o tom pochybuji, pokud bude obzaloba vedena proti MSD jako pravnicke osobe, tak ty zajistene penize nejspis propadnou statu.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 10. 9. 2013 18:25

Matrix, díky, uvidíme, zda něco pošlou - tipuji, že ano. Ale zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby včas nezaplatili (mně či státu) - asi nějaké napomenutí nebo rovnou exekuce?
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 11. 9. 2013 13:57

radek7745 píše:Je jasné, že si MSD "nevypustí" samo rybník...ale členové by jistě insolvenční návrh podat mohli, protože máme u MSD nezanedbatelné pohledávky, některé více jak 2měs.po splatnosti! a potom by již na FPV muselo dojít, snad...

Matrix ti jiste vysvetli, ze to neni pohledavka (kdyz nestrhli z uctu), ale jen nesplneny prikaz :-) a to si muzes leda stezovat na cnb, tedy imho :-)
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka