Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 9. 2013 09:32

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 20. 9. 2013 09:42

"... Rovněž jejich předběžné hodnocení napovídá, že ČNB postupuje vůči MSD s bezprecedentní tvrdostí a zřejmě s cílem náš peněžní ústav paralyzovat," dodává. ..."

To vypada na odejmuti licence.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 20. 9. 2013 10:10

sipura píše:Vcera mi fin. arbitr napsal, ze misto skody (ktera se musi dost presne dokladovat a dokazovat)
muzeme take pozadovat: "úroky z prodlení v zákonné výši od data nasledujiciho po dni splatnosti do data provedeni". Ta vyse se 1.7. novelizovala z 7,05 na 8,05 procent.
Lze pozadavat bud tu skodu ci ty uroky, ne oboje. Pokud je skoda vyssi nez ty uroky a jste schopni to nejak dolozit, tak samozrejme volit skodu.
V mem pripade jsem zvolil ty uroky neb dokladovat skodu (postovne, listky MHD, overeni podpisu, telefony a dalsi to "opicarny") my vyslo cca na 500 Kc, ale uz jsem nebyl schopny dokladovat/vycislit to pujcovani penez vsude mozne od znamych a pribuznych a oni, MSD, by to pry namitkovali.

----
BTW: penize mi stale bohuzel nedorazily (2.5 mesice po splatnosti) :-|

Mne to tiež od arbitra prišlo (v utorok), takže som ešte MSD o tie úroky z prodlení formálne vyzval, samozrejme odpoveď žiadna. V pondelok tú žiadosť arbitrovi pošlem.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jamie Oliver 20. 9. 2013 10:41

sipura píše:

"... Rovněž jejich předběžné hodnocení napovídá, že ČNB postupuje vůči MSD s bezprecedentní tvrdostí a zřejmě s cílem náš peněžní ústav paralyzovat," dodává. ..."

To vypada na odejmuti licence.

Tím pádem přijde na řadu FVP. Do konce roku bychom mohli mít své peníze, co myslíte?
Jamie Oliver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 9. 2013 11:15

Ano, nejlepsi je pozadovat uroky z prodleni dle zakona - 8,05%. Takze aspon neco...Arbitrovi pote staci poslat emailovou korespondenci s MSD, ze to po nich zadate uroky z prodleni...
Naposledy upravil slavo963 dne 20. 9. 2013 11:27, celkově upraveno 1
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 20. 9. 2013 11:25

Jamie Oliver píše:Tím pádem přijde na řadu FVP. Do konce roku bychom mohli mít své peníze, co myslíte?

Mno, uvidime. V pripade Unibonu mezi odejmutim licence a prvni vyplatou byly 4 mesice.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopousek 20. 9. 2013 15:57

Rozhodnutí finančního arbitra viz článek Aktuálně: http://www.finarbitr.cz/galerie/tinymce ... alez_2.pdf
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 20. 9. 2013 16:32

Toto je myslím rozhodnutie, ktoré spomínal digiking. Ak sa nemýlim, išlo o peniaze, ktoré v květnu zostali v "meziprostoru", potom ich MSD vyplatilo. Arbitr priznal teraz úrok z prodlení, neuznal náhradu škody z ušlého termínovaného vkladu v inej banke.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 17:22

Presne tak, uz jsem to zde psal několikráte, msd to davno pochopila a proto jiz neodepisuje. Puvodne se pravdepodobne MSD domnivali, ze obhaji nevyplaceni zablokovanymi ucty, ale to dost dobře nelze, kazdopadne MSD ma znacny naskok a uz vi co a jak, ale nechava si to pro sebe.

Cistejsi postup IMHO mel byt: prodej akcii ihned a příslušnou skodu narokovat po statu (v pripade, ze to vyhraji), no po bitve...

Peťo6 : Na 99% na urok z prodleni nebude nárok, pokud ty prachy nestrhli v bankovnim internetovnictvi, to nemusíš ani zkouset, neboť ti jdou smluvni uroky 2,1%.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 20. 9. 2013 17:42

Ja som úroky z prodlení najprv nežiadal, ale teraz mi došlo od arbitra vyjadrenie, nech si o ne zažiadam. Takže prečo ne, aspoň to skúsim, keď to sám navrhol.
Smluvní úroky sú síce úžasné, ale moj platobný príkaz prijali a je skoro 2 mesiace po splatnosti, tak nech si ich strčia. Neboli zmluvne dohodnuté pokuty za neuskutočnenie prijatého príkazu, a teda by mala platiť zákonná výška. Kludne nech si 2,1% odpočítajú (8,05 - 2,1 = 5,95%)...
No ale aj tak sú to drobné, hlavne nech prevedú konečne moj príkaz, svine.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 20. 9. 2013 18:10

vpe píše:Peťo6 : Na 99% na urok z prodleni nebude nárok, pokud ty prachy nestrhli v bankovnim internetovnictvi, to nemusíš ani zkouset, neboť ti jdou smluvni uroky 2,1%.

Dnes jsem s nim (jejich pravnikem - ma pravni i ekonomicke vzdelani) mluvil a zjistoval, zda je nutne tech 2.1% co je na sporaku od toho nejak odecist ci co s tim (aby to MSD nejak treba i nenapadli). Sdelil mi, ze jsou to dve ruzne veci a ze si o ty zakonne uroky mam normalne rict.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 18:23

Abychom si rozuměli, právník (finančního arbitra s právním a ekonomickým vzděláním?) ti sdělil něco takového:

"máte nárok na smluvní úrok (peníze vám nestrhli a úročí je stále smluvním úrokem 2,1% p.a.) a vedle toho máte současně nárok na zákonný úrok z prodlení (8,05% p.a.) ode dne splatnosti do dne provedení příkazu", bez dalších podmínek?

Prosím přeformuluj ten výrok tak, aby byl určitý. To se mi totiž dost nepozdává :-D

Požádej ho, ať ti to vzdělaný právník napíše mailem. Zatím nevěřím (že ti něco takového napíše), nejsem právník :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 20. 9. 2013 18:29

Aj mne fin. arbitr napsal, ze jsi mam o uroky z prodleni pozadat.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 20. 9. 2013 18:33

2vpe: Vy chlape taky musite vedet vzdy vse nejlepe a byt nejchytrejsi ze vsech - pokud to delate prilis casto, muze to mit prave opacny efekt. Budu se ridit tim co mi rekl on.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 18:37

Ale to jste nam neracil sdelit, tak budte tak hodny a potvrdte, ze mnou napsana veta souhlasi s tim, co Vam řekl, diky.

-----------------

a nerozeslal nahodou vsem stejnou vyzvu ve smyslu:

jestli chcete ještě něco dalšího, pozadejte si o to (uroky sml. a zakonne, nahradu skody ci usleho zisku, doklad o vyzve).

aby to nahodou nebyly prutahy, vzdyt tu spousta lidi psalo uz v kvetnu jak poda "zaloby" a 4 mesice pryc a kolik z vas ma rozhodnuti?

No nic, uz mlcim :-D
vpe
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka