Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KAB01 20. 9. 2013 19:09

Jamie Oliver píše:
sipura píše:
Tomáš Marný píše:To vypada na odejmuti licence.

Tím pádem přijde na řadu FVP. Do konce roku bychom mohli mít své peníze, co myslíte?

Jestliže někdy brzy po 25.09. ČNB vydá rozhodnutí, tak předpokládám, že existuje opravný prostředek - tedy cca 2 týdny na odvolání + 2 měsíce na odvolací řízení. Tedy pokud je výsledkem správního řízení odebrání licence, tak právoplatné bude na přelomu listopadu a prosince - pak už by to mělo být poměrně rychlé, v prosinci oznámení na FPV a v lednu zahájení výplat a do února včetně bychom měli být uspokojeni (cca 10 měsíců od objevení prvních problémů).
KAB01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 19:30

to asi musí pčr nejprve něco prokázat
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 9. 2013 20:15

Rozhodnutí jsem sice prolétl, ale přijde mi, že to arbitr pojímá tak, že na úroky z prodlení je nárok jen z toho titulu, že neprovedli příkaz k úhradě (peníze nejsou na účtu, kde mají být), bez ohledu na to, zda MSD odepsalo či neodepsalo částku z účtu u MSD.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 22:32

Je to tak, souvisi to s rozeslanim vyzev tento tyden (hadam ze je dostal každý anebo ne?) a se zverejnenim tohoto rozhodnuti (vydano 18.9.), zrejme FA dohledal rozsudky NS viz str. 10 dole: v červenci tvrdil opak (není penezity zavazek) a z toho jsem vychazel, no jak je videt, dokud to neda pisemne tak si to muze ještě 3x rozmyslet.

Toto je zrejme PRVNI rozhodnuti ve věci MSD? Zrejme ano! Proto tak dlouho otaleli...?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 21. 9. 2013 08:03

KAB01 píše:Jestliže někdy brzy po 25.09. ČNB vydá rozhodnutí, tak předpokládám, že existuje opravný prostředek - tedy cca 2 týdny na odvolání + 2 měsíce na odvolací řízení. Tedy pokud je výsledkem správního řízení odebrání licence, tak právoplatné bude na přelomu listopadu a prosince - pak už by to mělo být poměrně rychlé, v prosinci oznámení na FPV a v lednu zahájení výplat a do února včetně bychom měli být uspokojeni (cca 10 měsíců od objevení prvních problémů).

zapomněl jsi na stádium "likvidátor" Ten musí nejdříve posoudit stav záložny, jestli je schopna dostát svým závazkům, a pak musí vypovědět smlouvy k účtům a odeslat MSD do insolvence. To všechno u Unibonu trvalo cca 3 měsíce. Proto asi státní zástupkyně vyzývala MSD, aby se do insolvence poslalo samo.....šetřily by se tím prostředky FPV.
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 9. 2013 09:08

Leda pokud nechodí peníze, "někdo" nesplácí...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 21. 9. 2013 10:17

vpe píše:Je to tak, souvisi to s rozeslanim vyzev tento tyden (hadam ze je dostal každý anebo ne?) a se zverejnenim tohoto rozhodnuti (vydano 18.9.), zrejme FA dohledal rozsudky NS viz str. 10 dole: v červenci tvrdil opak (není penezity zavazek) a z toho jsem vychazel, no jak je videt, dokud to neda pisemne tak si to muze ještě 3x rozmyslet.

Toto je zrejme PRVNI rozhodnuti ve věci MSD? Zrejme ano! Proto tak dlouho otaleli...?

Nechápu,jaké výzvy?Mě teda nic od nikoho nepřišlo :hm
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 21. 9. 2013 10:37

tramin: V prípade, že máš rozbehnuté řízení s finančním arbitrem, tak od neho tento týždeň prišla výzva, že si môžme požiadať v spore s MSD o úroky z prodlení.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 21. 9. 2013 11:56

Aha,už chápu,dík.
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 21. 9. 2013 12:26

vpe píše:Abychom si rozuměli, právník (finančního arbitra s právním a ekonomickým vzděláním?) ti sdělil něco takového:

"máte nárok na smluvní úrok (peníze vám nestrhli a úročí je stále smluvním úrokem 2,1% p.a.) a vedle toho máte současně nárok na zákonný úrok z prodlení (8,05% p.a.) ode dne splatnosti do dne provedení příkazu", bez dalších podmínek?

Prosím přeformuluj ten výrok tak, aby byl určitý. To se mi totiž dost nepozdává :-D

Požádej ho, ať ti to vzdělaný právník napíše mailem. Zatím nevěřím (že ti něco takového napíše), nejsem právník :-D

Ma narok na nahradu skody, jenze vysi skody musi poskozeny dolozit, nikdo jiny to za nej delat nebude, proto je jednodussi uplatnit narok na urok z prodleni, tam nemusi nic dokladat. To ze MSD ty nevyplacene penize dale uroci, je jen jejich boj, mohou tim koneckoncu argumentovat v rizeni pred arbitrem nebo pred soudem a docilit, aby platili o to nizsi urok z prodleni.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 21. 9. 2013 13:01

... To ze MSD ty nevyplacene penize dale uroci ...

Coz funguje jako bajecne uklidnovadlo na ty lidi, co ty penize nepotrebuji zase tak urgentne vytahnout ven z MSD. A tak tech aktivne rozbesnenych :-D je opravdu cca jen par stovek a ne par tisic.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 21. 9. 2013 15:23

Na druhou stranu, to neni spatne mit cca 3 mes. uroky 8,05% , mne by to udelalo cca 12 000.-, coz je vice nez jsem ziskal za 6 mes v TV ;-) ...a mozna se doba vyplaceni protahne
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopousek 21. 9. 2013 16:10

Mně to tam teda viselo jen měsíc, ale jak počítám, dělá to i tak slušných 4230 Kč. Asi si taky požádám.... :twisted:

Pěkně jste to s MSD rozjeli, tohle si asi nepředstavovali.... :D 8-D
Naposledy upravil lopousek dne 21. 9. 2013 17:06, celkově upraveno 1
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod slos 21. 9. 2013 16:34

Jak to tady čtu, tak si asi taky požádám. Jen musím zjistit, zda budu moci žádat ještě o úroky z prodlení za dobu, co byly peníze v květnu v "meziprostoru", jestli už není pozdě.:-/ Ale za zkoušku nic nedám.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopousek 21. 9. 2013 17:08

... pokud to dokážeš doložit ...
lopousek
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka