Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod johnns001 25. 9. 2013 10:25

Potvrzuji, že můj příkaz z 24.6. se splatností 2.7. nebyl stále proveden.
johnns001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Peťo6 25. 9. 2013 11:50

Je zaujímavé, že sa objavili správy o prevodoch s dátumom splatnosti 8.7. a pritom niektorí nemajú prevedené príkazy s dátumom splatnosti 2.7.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mirinda78 25. 9. 2013 12:01

makulkamsd píše:Info pro všechny, kdo ztrácejí naději. Příkaz odeslán 2.7. se splatností 8.7.. Peníze dnes připsány na můj účet u jiné banky a nejednalo se o malou částku. Nepsala jsem ani do MSD, ani ČNB, ani arbitrovi ani na VSZ, jen počkala.

Gratuluji Vám, každopádně pokud jste měla na spořáku solidní částku , tak určitě stálo za to žádat o úroky z prodlení (za skoro 3 měsíce).

-- 25. 9. 2013 12:03 --

Peťo6 píše:Stačí jeden deň meškanie = porušený zákon o platobnom styku. Takže keď si dáš dátum splatnosti 2.12.2013, malo by to byť na tvojom účte v inej banke 3.12.2013. Od 4.12. začína obdobie za ktoré môžeš žiadať úrok z prodlení..

Peniaze sú v IB stále videť, poistenie vkladov sa na ne vzťahuje.

Díky za radu, určitě se na arbitra obrátím.

-- 25. 9. 2013 12:04 --

sipura píše:
Mirinda78 píše:Bude stačit týden, 14 dní, když peníze nepřijdou ? Přesnou částku, kterou budu požadovat, nedokážu v žádosti vyčíslit, datum provedení příkazu ze strany MSD bude neznámé, tohle nevadí ?...

Plati, to, co pise kolega Peťo6 vyse.
Behem tech dni byste mel zacit s nima komunikovat, abyste pak pro toho arbitra mel nejake podklady o tom, ze se znich snazite ty penize marne vymoct. O ty uroky bych si byt vami MSD rekl az po prvni zamitave/obligatni odpovedi z jejich strany ala "jste v poradi" ci po tech 14 dnech pokud nebudou komunikovat vubec. A ano, da se to napsat obecne, i kdyz datum uhrady neznate (my ostatni ho take nezname ;-) ). Nekde o par prispevku vyse jsem tu vetu uvadel, jak by mohla byt formulovana a ani tu vysi uroku nemusite specifikovat, staci rict, ze vam jde o ty zakonne uroky z prodleni.

OK
Mirinda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 9. 2013 12:38

Peťo6 píše:Je zaujímavé, že sa objavili správy o prevodoch s dátumom splatnosti 8.7. a pritom niektorí nemajú prevedené príkazy s dátumom splatnosti 2.7.

Ano, to je zajímavé. Zajímavé také je, že tyto zprávy píší lidé jako své první příspěvky na daném fóru. Na základě toho bych usuzoval, že jsou tyto příspěvky nepravdivé.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod Matrix33 25. 9. 2013 16:24

makulkamsd píše:Info pro všechny, kdo ztrácejí naději. Příkaz odeslán 2.7. se splatností 8.7.. Peníze dnes připsány na můj účet u jiné banky a nejednalo se o malou částku. Nepsala jsem ani do MSD, ani ČNB, ani arbitrovi ani na VSZ, jen počkala.

Fáákt?? To je úplně úžasné, že jste svoje penízky dostala "jen" :-D s tříměsíčním zpožděním. Být vámi, tak bych jako věřitel dlužníkovi poděkoval, že je tak milostivý a netrvalo to místo 3 měsíců třeba 3 roky. :tleskani :oboze
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 26. 9. 2013 10:08

Nevěřím,že někdo dostal nějaké peníze :pozor
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod dave67 26. 9. 2013 10:36

Koncem roku mi končí TV. Má nějaký smysl podávat příkaz k převodu již dnes se splatností k 1.1.2014 ? Říkám si, abych byl "ve frontě", pokud do té doby bude MSD ještě žít...
dave67
Diskutér

Odeslat příspěvekod jmh43 26. 9. 2013 12:05

Mě napsali z MSD ke splatnosti následující:

"Vážený pane,
Příkazy se odesílají podle data splatnosti avšak až příjde řada na odesílání Vaši splatnosti, budete v pořadí jako první, jelikož datum doručení Vašeho příkazu bylo 14.5.2013. Přesné datum provedení Vašeho příkazu nemůžeme ani odhadnout vzhledem k množství faktorů, které nemůžeme ovlivnit a které působí na rychlost vyplácení vkladů."
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 26. 9. 2013 15:10

Jen jestli nekecaj, protoře můj příkaz přijali 16. nebo17. 5. a peníze přišli v 2. polovině června.

-- 26. 9. 2013 15:10 --

Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod tom.p 27. 9. 2013 00:33

Vysledky dotazniku [1]. Pokud chcete, muzete stale vyplnovat zde [2]. Vysledky se prubezne doplnujou do vysledku. Je to kompletne anonymni.

Uvazoval jsem, jestli to sem nakonec davat, protoze to muze poskytnout MSD a jinym subjektum, pomerne cene informace, ale neni to nic proti nicemu.

[1]: https://docs.google.com/spreadsheet/lv? ... full#gid=0

[2]: https://docs.google.com/forms/d/1WUs3B7 ... M/viewform
tom.p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jmh43 27. 9. 2013 09:23

od Diskutující 26. 9. 2013 15:10

Jen jestli nekecaj, protoře můj příkaz přijali 16. nebo17. 5. a peníze přišli v 2. polovině června.

-- 26. 9. 2013 15:10

pravda. kecají. mě peníze k dnešnímu datu neposlali!
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StepJirka 27. 9. 2013 13:06

Musíme ukázat státu, že nejsme banda zlodějů, ale lidi z masa a kostí, kteří chtějí svoje peníze a začít zase normálně fungovat. Založil jem kvůli tomu FB skupinu. Přidejte se a společně tam něco vymyslíme!!! Kdo chce dát najevo svoje znechucení situací? Tak sem: http://on.fb.me/16NYbqK

Jirka
StepJirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 27. 9. 2013 16:42

Radeji budu u bandy zlodeju nez u bandy ksichtu na facebooku. 8-P
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 27. 9. 2013 17:13

Takže MSD mělo dnes poslední den na poslání peněz z nálezu finančního arbirtra ze dne 6.9. Ani po 3 týdnech žádná reakce od nich. Jdu napsat finančnímu arbitrovi co dál, zda podali námitku nebo prostě jen odmítají zaplatit.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 27. 9. 2013 18:32

digiking: dík za info. Bol som zvedavý, jak sa MSD zachová, ale očividne ich nejaké zákony alebo rozhodnutia finančných arbitrov a súdov vôbec nezaujímajú, fakt úžasné...
Peťo6
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka