Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod digiking 30. 9. 2013 17:53

Napíšu FA nějaké vyjádření k té námitce a uvidíme. Pro mě to je taky nová zkušenost.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 30. 9. 2013 17:56

Ja myslím, že to je tak, že k namítce sa vyjadruje FA a že ty už nemusíš nič robiť. Každopádne by som ale skúsil zavolať FA na číslo, ktoré je na dokumentoch od neho uvedené, a tak sa všetko najrýchlejšie vyjasní.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 30. 9. 2013 18:34

Napsal jsem FA toto:
Podle tabulky v příloze se MSD potýkalo s problémy se zablokovanými platbami již od 3.5. (do 15.5.2013). Já jsem u nich na přepážce zadal platbu 15.5.2013 a to už dávno věděli, že platba se nejspíš z důvodu blokace neuskuteční a přesto mě neinformovali o velkém riziku a peníze "převedli".

Dále dne 7. 5. 2013 obdrželo MSD rozhodnutí o předběžném opatření, "které nám ukládá zdržet se: jakéhokoli jednání spočívajícího v přijímání vkladů od svých členů" a přesto své členy informovali až 19.5.2013 (http://www.imsd.cz/files/novinky/aktual ... laseni.pdf) (nebo spíš v pátek 17.5.), kdy vydali vůbec své první prohlášení v této kauze. Spousta neinformovaných družstevníku tak posílalo nové vklady do kampeličky a ty se jim pak kvůli předběžnému opatření vracely zpátky. Nikdo je tak 10 dní neinformoval.

Přijde mi, že družstevna se vůbec nepokusila své členy včas ochránit před opatřeními, kterým ze strany VSZ čelila a věděla o nich. Kdyby se chovala zodpovědněji a komunikovala, mohlo se spoustě dílčích problémů jednotlivých družstevníků s nepřevedenými penězi předejít.
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 30. 9. 2013 20:23

Na stránkach FA som našiel ešte toto:

Proti nálezu finančního arbitra může kterákoli strana sporu podat odůvodněné námitky, o kterých znovu rozhoduje finanční arbitr v námitkovém řízení. Pokud není strana sporu s výsledkem řízení o námitkách spokojena, může rozhodnutí finančního arbitra napadnout žalobou u soudu. Soud žalobu zamítne nebo svým rozhodnutím nahradí rozhodnutí finančního arbitra.

Takže oni podali námitky a teraz o tom zase rozhodne arbitr. Ty by si nemal museť nič dokazovať, predkladať ani argumentovať..
Čakám, že arbitr zase potvrdí svoje rozhodnutie.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod digiking 30. 9. 2013 20:31

Ok, díky za zjištění, takže se to ještě povleče.. já to napsal pouze jen tak neformálně, vím, že to stejně nemá žádnou váhu, ale když mi arbitr odpověděl na mail v neděli v deset večer, tak mi přišlo na místě něco k tomu napsat:)
digiking
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 30. 9. 2013 21:11

Hehe, chápem, ja by som tiež asi niečo odpísal.
No myslím, že MSD dá potom ešte tú žalobu k súdu (ale to len tak na naťahovanie času, pretože nemajú žiadne argumenty okrem toho vyplakávania ako im VSZ zablokovalo peniaze, čo nikoho nezaujíma), súd to zamietne a potom to už budeš mať právomocné a potom asi nastupuje exekútor? Som fakt zvedavý, jak to bude pokračovať ďalej. Moc dík, že tu o tom píšeš ;-)

Sám čakám na to, kedy dostaneme nejaké rozhodnutia my ostatní, u ktorých sa rozhoduje hlavne o prevedení platobného príkazu...
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 9. 2013 21:18

To ovšem asi neznamená, že se druhá ze stran nemůže vyjádřit. Hmm, tak to je na pěkně dlouho. Předpokládám, že to spadá pod správní soudnictví, a co mám zkušenost z práce, tam se jen první instance táhne 3 roky. Tedy táhne ... 3 roky to na soudě leží, než to soudce otevře. Otázkou je, zda má žaloba odkladný účinek (což asi automaticky nemá), zda soudce na návrh MSD odkladný účinek přizná ... pokud ano, pravomocného rozhodnutí se MSD nedožije ... njn, vymahatelnost práva v praxi.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod petrs 1. 10. 2013 14:20

Na portálu penize.cz vyšel včera nový článek "Kampeličky čekají těžké časy. Klienti jim ale věří", který probírá situaci v MSD:
http://www.penize.cz/sporici-ucty/26138 ... m-ale-veri
petrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luk1 2. 10. 2013 06:40

Zdravim vsechny, tak dnes rano 'kaprici pripluli' :-) , splatnost 8.7, presne psat nechci ale nekolik set tisic.
Preji hodne stesti vsem, at uz maji taky klid..
luk1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrs 2. 10. 2013 14:53

Server FinancniNoviny.Cz zveřejnil článek o dnešní demonstraci zhruba 20 lidí před budovou Vrchního státního zastupitelství v Praze kvůli zmrazení účtu Metropolitního spořitelního družstva (MSD).
http://www.financninoviny.cz/zpravodajs ... zny/990705
petrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 2. 10. 2013 16:16

20 lidí není moc, ale ani málo. Dotyčným skládám hold, že do toho šli, navíc se mi líbí nápad s těmi ledovými kostkami. :tleskani :tleskani

-- 2. 10. 2013 17:22 --

Ještě jsem našel nějaké další fotky: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... permPage=1
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 2. 10. 2013 18:37

Pěkná reportáž v Událostech ČT. A ty ledové kostky opravdu pěkné.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 2. 10. 2013 18:46

Spis smesne, jsou to sasci, kteri si ani neuvedomuji, ze tim vubec ale vubec nic nedokazali. 8-P
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod luk1 2. 10. 2013 19:25

Joachime, jak si muzes byt tak jisty? lepsi nez sedet doma na ***** a brecet na foru.. asi bych sel taky, kdybych uz penize nemel doma 8-)
Supr napad s kostkama, mate moji podporu!!
luk1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 2. 10. 2013 19:28

No, upoutali pozornost médií, ono stokrát nic umořilo osla, se říká.

Spíš mě ale zaráží, že jsou lidi, kteří pro vidinu o pár chechtáků víc na úrocích nacpou všechno do jednoho ústavu a ani rezervu nemají jinde... Já tam něco taky mám a dva lidi z rodiny taky. Ale naštěstí máme peníze i jinde.
Thom
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka