Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 3. 10. 2013 09:36

fero12: oprav si - místo "na obranu MSD" >>obrana MSD.....když už to proláklo do médií, co jim pochopitelně zbývalo, než k tomu vydat vyjádření....
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopousek 3. 10. 2013 09:40

Vydali to až nyní, po medializaci. ^^

-- 3. 10. 2013 10:42 --

A vydali i zajímavostní fakta o MSD: http://www.imsd.cz/files/novinky/zajima ... ta_MSD.pdf
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 3. 10. 2013 09:49

Konečne sa blíži konec, možu si rozkladať kolko chcú...
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fero12 3. 10. 2013 10:02

tom brava píše:fero12: oprav si - místo "na obranu MSD" >>obrana MSD.....když už to proláklo do médií, co jim pochopitelně zbývalo, než k tomu vydat vyjádření....

no jo, to mas recht:)
fero12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 10. 2013 10:39

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopousek 3. 10. 2013 10:48

Viz Novinky (Právo):

"MSD má podle Jánského dostatek likvidního kapitálu ve výši zhruba 2,7 miliardy korun. Z toho je však 2,3 miliardy nyní zablokováno a asi 400 miliónů je v cenných papírech, které ČNB zakázala MSD prodat.
Požadavky ze strany klientů na výplatu vkladů jsou v objemu 1,5 miliardy Kč."

-- 3. 10. 2013 11:50 --

+

"Přestože ČNB z pozice regulátora a dozoru nad trhem se rozhodla záložnu zavřít, v minulých letech v ní neprovedla jedinou kontrolu jejího hospodaření a navíc jí loni i letos odpustila audit jejího vnitřního řídícího a kontrolního systému.

Pikantní přitom podle Jánského je, že ČNB o této výjimce odpuštění kontroly pro rok 2013 záložnu informovala těsně předtím, než s ní zahájila správní řízení, které skončilo nepravomocným odebráním licence, a opětovně to ještě potvrdila v době, kdy správní řízení s kampeličkou už běželo."

Podle mě to s*m*r*d*í z obou stran... MSD i ČNB/Smetanová
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod fero12 3. 10. 2013 10:53

proc jako CNB s*m*rdi? jak tu nekdo psal, proste dosla na MSD rada...to, ze tam nebyla x let kontrola, jeste neznamena, ze tam bylo vsechno OK...To jako kdyz tebe nebude policajt zastavovat kazde 3 dny, tak zvlcis a prestanes dodrzovat pravidla na ceste?
fero12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 3. 10. 2013 10:56

+ „Pouze jsme poskytli úvěr dvěma tuzemským klientům, které policie podezírala, že prostřednictvím jiných bank vyváděli peníze do zahraničí,“ uvedl Jánský. „O této skutečnosti jsme se dozvěděli až z policejního protokolu. MSD nikdy nevyvádělo peněžní prostředky do zahraničí,“ dodal s tím, že proti nestandardním postupům České národní banky a Vrchního státního zastupitelství se hodlá záložna bránit „všemi dostupnými prostředky“.

Proč to ale neřekli hned na začátku. Jak jim pak máme věřit, když se to dozvídáme postupně, a leze to z nich jak z chlupaté deky?!?!

-- 3. 10. 2013 11:57 --

fero12: OK, ČNB beru částečně zpět, prostě jsem to bral jako druhou barikádu případu. Tedy VSZ.
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod melolontha 3. 10. 2013 11:50

podle MSD měly pohledávky po splatnosti v dubnu objem asi 2%. Podle ČNB jsou klienti MSD vysoce rizikoví. Docela by mne zajímala reálná částka splátek úvěrů po splatnosti, protože pokud jsou ta 2% faktem, došlo k trošku komické situaci. Něco jako "splácíš dluhy, jsi rizikový". :)
melolontha
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 3. 10. 2013 11:57

Obávám se že jako řadoví členové družstva nemáme šanci zjistit kde je pravda. Každopádně bych se i nedivil že se jedná o cílenou popravu družstva a důvody nebude problém vyrobit.Nakonec, kterej podnikatel je úplně bez chybičky. Objem vkladů v záložnách rostl skokově a to se určitě nelíbilo ani čnb(velká část vkladů je pojištěná) ani velkým bankovním hráčům.A to že se spousta zoufalců nedostalo ke svým životně důležitým JEDINÝM penězům muselo zapůsobit na hodně lidí jako bububu což čnb také potřebuje.
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod Pepé1 3. 10. 2013 12:21

Mě by spíš zajímalo, jak dlouho teď může trvat stav, kdy ČNB odebere licenci a druhá strana proti tomu podá rozklad. Jsou nějaké lhůty nebo to bude standardní právní kocourkov trvající řadu měsíců (bojím se říct léta), než vyhlášení insolvence nabude právní moci a začne tikat oněch 20 dní pro začátek výplat z FPV ?
Pepé1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vlczech 3. 10. 2013 12:41

Pepé1: Dle srovnání s jiným příkladem odebrání licence:
Česká národní banka zahájila dne 21. února 2003 vůči Union bance, a.s. správní řízení o odnětí bankovní licence. Bance byla stanovena lhůta pro vyjádření do 3. března.
Jakýkoliv ústav tedy prvně dostane lhůtu na vyjádření -> poté ČNB rozhodne -> proti tomuto rozhodnutí může ústav do 15 dní podat rozklad -> rozkladová komise musí do 30 dnů rozhodnout.
Vlczech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fero12 3. 10. 2013 12:45

melolontha píše:podle MSD měly pohledávky po splatnosti v dubnu objem asi 2%. Podle ČNB jsou klienti MSD vysoce rizikoví. Docela by mne zajímala reálná částka splátek úvěrů po splatnosti, protože pokud jsou ta 2% faktem, došlo k trošku komické situaci. Něco jako "splácíš dluhy, jsi rizikový". :)

uz jsem to tu nekde psal...taci kouknout na jejich zpravu k 30.6.2013, tam je jiz (jestli si to pamatuju dobre) vice nez 6 procent po splatnosti..a za par tydnu zverejni zpravu za 30.9.2013...a tipuji, ze to bude hodne nad 10%
fero12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 3. 10. 2013 13:18

bufalobil píše:Počítám že nejpozději do půl roku začne FPV vyplácet. Nevadilo by mi kdyby to trvalo i trochu déle ale spíš to bude kratší doba.

Dal bych Vam z tohoto fondu *****..vsichni,kdo ukladaji za 5% a vetsi uroky musi aspon castecne tusit,ze pujcuji na nekale veci..zvlast,kdyz jsou uroky u CNB na minimech..samozrejme,ze pokud nebudou na min.financi uplni idioti,tak kampelickam daji rozkaz na placeni min. trojnasobnych poplatku ci bych je nejradeji vyloucil..A kdo zde bude nad mym nazorem plakat,tak bych rad slysel argument,kdy naposled z tohoto fondu byla sanovana banka a jejich klienti
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 3. 10. 2013 13:40

Hmm zato ČS, KB, IPB, ty sice nesanoval FPV, ale stát, tedy mi všichni, a tam se jednalo o stovky miliard ty chytrej.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka