Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Peťo6 25. 10. 2013 09:06

No jo, ale v prípade, že by som mal právomocné súdne rozhodnutie, tak vtedy by to snáď nebolo diskriminovanie ostatných, keďže podla neho sú povinní platit hneď...
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jamie Oliver 29. 10. 2013 16:38

Zdravím, mám někdo přehled o spořících účtech v zahraničí?
Jamie Oliver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 10. 2013 16:50

Kde v zahraničí?
Pokud hledáš v Německu, tak dej do vyhledavače "Tagesgeld".

Jo, pozor na to, že úroky jsou v různých státech různě daněny a konkrétně v Německu je to docela složité.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 29. 10. 2013 20:06

V Německu pokud tam nemáš adresu tak ti spořící účet nezaloží. Ve Francii taky ne.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jamie Oliver 30. 10. 2013 19:53

A kde ano?
Jamie Oliver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 10. 2013 20:23

Jak uvádí franko_cz - to je taky jedna věc, je třeba mít zpravidla alespoň korespondenční adresu na území daného státu, ani třeba na Slovensku to není o moc lepší, mnoho bank požaduje minimálně povolení k přechodnému pobytu - celkem benevolentní podmínky měla třeba Privatbanka, ale zase tam spořicí účty byly celkem nezajímavé, co se pamatuji.
Hlavně přehled spořicích účtů v zahraničí je hodně obecný pojem, minimálně bys měl měl zvážit v jaké měně chceš mít na spořicím účtu prostředky anebo nejlépe si ujasnit ve které krajině si chceš účet vlastně otevřit (třeba banky v Bulharsku, nebo na Ukrajině nabízí na depozitních produktech v EUR až jednotky procent, klidně nad 5 % p.a., v lokálních měnách snad i přes 10 % p.a., ale moc bych nevěřil, že ti to vyváží kurzové riziko, v horším případě, že bys ty peníze ještě vůbec uviděl - obzvlášť v případě té Ukrajiny - už i Erste odsud couvá).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod slabici 1. 11. 2013 13:02

Vytáhla jsem z netu FPV:
Náhrada za pojištěnou pohledávku z vkladu se oprávněné osobě z Fondu poskytne poté, co Fond obdrží písemné oznámení České národní banky nebo, jedná-li se o pobočku zahraniční banky podle § 5a, připojištěnou podle § 41m, orgánu bankovního dohledu domovského státu o neschopnosti banky dostát závazkům vůči oprávněným osobám za zákonných a smluvních podmínek...

Vidím to tak, že by FPV měl začít vyplácetz vklady MSD. ČNB zrušila MSD licenci, tj. je celkem jasný, že nejsou schopní dostát svým závazkům.. zkoušel jste to někdo?
slabici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 11. 2013 14:15

Odejmutí licence neznamená, že nejsou schopni dostát svým závazkům, Unibon bez licence fungoval několik měsíců.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radek7745 1. 11. 2013 17:58

To je sice pravda,že UNIBON byl schopen dostát svým závazkům i nekolik měsíců po odejmutí licence,ale MSD není schopno již nyní schopno dostát svým závazkům...leda že by po odejmutí licence a nástupu nuceného správce, uvolnilo VSZ blokované fin.prostředky, pak by to byla jiná situace.
radek7745
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slabici 1. 11. 2013 22:37

Psala jsem dotaz na ČNB, odpověděli mi, že mají info na www (nevšimla jsem si).
"Do pravomocného rozhodnutí ve správním řízení s Metropolitním spořitelním družstvem (MSD) nebude Česká národní banka zveřejňovat s odvoláním na povinnost mlčenlivosti stanovenou v zákoně o spořitelních a úvěrních družstvech (§25a) jakékoli podrobnosti."
Pak srovnali s Unobinem s tím, že tam od pravomocného odebrání povolení začali vyplácet až za půl roku. To je schopný dřív vyplatit MSD (16 týdnů).
slabici
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sipura 2. 11. 2013 07:56

Pak srovnali s Unobinem s tím, že tam od pravomocného odebrání povolení začali vyplácet až za půl roku.

Ano, z toho mi beha mraz po zadech.

To je schopný dřív vyplatit MSD (16 týdnů).

Bohuzel neni. MSD zastavilo platby, tot realita. Vse, co je cca za splatnosti k 9.7, bylo stopnute. CNB zakazala totiz prodat cca 400 mil. v cenych papirech a to byly posledni jaks taks likvidni prostredky, ze kterych mohli platit. Ted uz nemaj nic a musej cekat na splatky uveru tem co pujcili. Bohuzel valna cast tech uveru jsou nafixlovany a z tech se penez asi tezko dockaj.

Takze politika vykrveni: 2,3 mld VSZ a 0,4 mld CNB byla zavrsena, bohuzel vykrvujou nas fyzicke osoby nikoliv kristalove cisteho pana Janskeho a spol.. Ti sice vedi, ze jim byznys skoncil, ale normalne funguji dal, tj. kazdy to mesic prinesou domu par stovek tisic na "vyplate".
Statni instituce (VSZ, CNB, policie, ...) mely zasahnout rychle a efektivne to 6 mesicni mrcaseni, co tady predvadej je ...
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil 2. 11. 2013 14:20

No jako vykrvení klientů bych to zrovna neoznačil.To že se jedná o hodně rizikový vklad muselo být nám všem jasné.Ale jsou vklady ještě rizikovější a úrok nesou nižší nebo stejný (viz různé dluhopisy).Po celou dobu našeho čekání nesou vklady zajímavý úrok. Chápu,ale že jsou lidé kteří měli v pácu nějaký superbyznis na kterém by vydělali více a mají smůlu.Ti by se měli po skončení celého případu obrátit možná na soud.Už jenom z principu.
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sipura 2. 11. 2013 14:45

Ti by se měli po skončení celého případu obrátit možná na soud.Už jenom z principu.

Pokud maji silneho sponzora proc ne ;-) . Ale podle toho, co se ukazuje, v MSD nic nezbude a tudiz nic nemuzete vysoudit. Presneji receno vy neco treba i vysoudite, budete treba mit i pravomocne soudni rohodnuti v ruce, ale bude vam to platne na ... Kde nic neni ani cert nebere.
A soudit se se statem snad nemyslite vazne, ze ?
Princip je hezka vec, ale ...
Proste strcit v tehle chvili dalsi penize do chrtanu soudu/pravnikum by bylo ted hole silenstvi. Tak to alespon vidim ja.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil 2. 11. 2013 15:06

Samozřejmě jsem myslel že budou žalovat stát(MSD je už dneska mrtvola). Pokud opravdu pochybil tak byl neměl být problém soudní při vyhrát. Samozřejmě by si měli spočítat jestli se jim to vyplatí. Proto píšu o superbyznisu :)
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radek7745 2. 11. 2013 18:03

radek7745
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků