Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tramin 8. 12. 2013 19:16

Já mám doma rozhodnutí FA z 17.11.ale od té doby se nic neděje.Ani odvolání MSD mě zatím nebylo doručeno.Tak nevím...To lejstro s ověřeným podpisem ohledně úroku z prodlení jsem MSD zaslal,ale je stejně obsaženo v tom nálezu.Takže jestli si MSD myslelo,že se z toho vyvléknou,tak asi ne.Jiná věc je,jak to dopadne časově.
Naposledy upravil tramin dne 8. 12. 2013 19:32, celkově upraveno 1
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 8. 12. 2013 19:29

Treba se neodvolali, o nabyti pravni moci se musis zajimat sam.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 8. 12. 2013 20:45

A to zjistím jak a kde?
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 8. 12. 2013 20:50

Dotazes se toho uradu, ktery rozhodnuti vydal, zda jiz nabylo pravni moci a pokud ano, pozadas, aby ti na to rozhodnuti vyznacili dolozku o nabyti pravni moci.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 8. 12. 2013 20:50

2 tramin: chce to cekat, napr. ke me se namitky fyzicky dostaly az cca 2.12. Rozhodnuti bylo z 5.11., MSD podalo namitky se 20.11., 28.11. to dal do posty arbitr.
28.11. dopoledne jsem tam zrovna volal telefonicky a ptal se, jak se vec ma, zda je to uz pravomocne, takze mi sekretarka sdelila, ze prave 28.11. je to v poste a namitky byly podany, takze to pravomocne neni.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 8. 12. 2013 20:55

Presne, treba počkať. Je takmer nulová šanca, že MSD námitky nepodalo. Oni to posledný deň ešte len odosielajú arbitrovi, kým to doručí pošta tak to nejaký čas trvá (určite vyberajú nejakú najpomalšiu metódu doručenia :-D ) a potom ešte kým to arbitr oznámi tebe.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 10. 12. 2013 17:26

písal som už i na měšec, dám to aj sem:

Tak mám nové správy!
Dnes mi prišlo rozhodnutie od finančního arbitra - námietky MSD sa zamietajú a predošlý nález sa potvrdzuje! Rozhodnutie je konečné.
Velmi zaujímavá je informácia, že:

"Finanční arbitr připomíná, že v Usneseních VSZ o zajištění majetku Vrchní státní zastupitelství
v Praze výslovně konstatuje: „Okamžikem doručení tohoto usnesení se zakazuje jakákoliv dispozice
s peněžními prostředky na účtu až do výše zajištění, s výjimkou výkonu rozhodnutí. Na úhradu
pohledávek, které jsou předmětem výkonu soudního nebo správního rozhodnutí, se přednostně
použijí peněžní prostředky nedotčené rozhodnutím o zajištění. S peněžními prostředky, na které se
vztahuje rozhodnutí o zajištění, lze v rámci výkonu rozhodnutí nakládat jen po předchozím souhlasu
předsedy senátu a v přípravném řízení státního zástupce; to neplatí, je-li výkon rozhodnutí
prováděn k uspokojení pohledávky státu.“
Pokud tedy Instituce nesplní nález dobrovolně, lze uspokojení Navrhovatele v rámci výkonu nálezu
finančního arbitra dosáhnout i z peněžních prostředků zajištěných na účtech Instituce Vrchním
státním zastupitelstvím v Praze, když Usnesení VSZ o zajištění majetku vydání takového
vykonatelného rozhodnutí předvídá a připouští. V tomto směru pak už vůbec nelze hovořit
o diskriminaci ostatních členů Instituce, když jejich platební příkazy ze zajištěných peněžních
prostředků provedeny být nemohou."

Uvidím, aký zvolím ďalší postup, logicky exekúcia, ale musím sa s kanceláriou finančního arbitra poradiť. Je zaujímavé, že je možné exekúciu realizovať i z blokovaných peňazí.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 10. 12. 2013 18:25

Cha cha, uz je jasne, proc nechtelo MSD to Usneseni statniho zastupce o zajisteni financnich prostredku zverejnit svym clenum. Je tam predchozi souhlas statniho zastupce s vykonem rozhodnuti. Kdyby jste vedeli i na jakem uctu a u jake banky jsou penezni prostredky zajisteny, stacilo by vam podat soudu navrh na vykon rozhodnuti. Mozna byste ty informace zjistili i pres toho financniho arbitra, evidentne ma to usneseni statniho zastupce k dispozici.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 11. 12. 2013 00:21

Wow, gratulace :-)
Kdyz dobre pocitam, trvalo to temer 7 tydnu od prvniho doruceni rozhodnuti od FA. Ja bych se teda mohl dockat koncem ledna....
@hongmi, dobry postreh....predpokladam, kdyby to lide vedeli, podanych navrhu k FA by bylo o hodne vice....

@Peto, nejsem pravnik, ale dle toho textu exekuce neni treba, stqci se obratit na statniho zastupce na odblokovani tve castky plus uroky
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 11. 12. 2013 08:42

Peťo6:jak dlouho to trvalo od doručení odvolání MSD?
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 11. 12. 2013 11:16

Ne, statni zastupce pouze vydal v prislusnem usneseni pouze dopredu souhlas s pripadnym vykonem rozhodnuti, vykon rozhodnuti provadi soudni vykonavatel a ne statni zastupce.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 11. 12. 2013 11:42

5.8.2013 zahájené řízení, 24.10.2013 vydaný prvý nález, 12.11.2013 doručilo MSD námitky, 10.12.2013 rozhodnuté o námitkách a nález je teda konečný.
Teraz čakám na bližšie informácie od arbitra, jak mám ďalej postupovať. Včera som tam volal a povedali, že mi pošlú mail.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 11. 12. 2013 13:48

Ahoj pokud nezaplatí ve lhůtě budes muset podat navrh k soudu nebo exekutorovi na výkon rozhodnuti. Příslušný soud je například podle sídla.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod tramin 11. 12. 2013 13:52

Peťo6:dík.Já mám nález vydaný 17.11.,takže pokud to proběhne podobně,tak za cca měsíc bych to mohl mít taky doma... ^^

Ještě mě napadlo,je nutné se nějak vyjadřovat k námitkám MSD?
tramin
Diskutér

Odeslat příspěvekod lumídek 12. 12. 2013 10:05

Článek o prudkém zhoršení morálky dlužníků MSD:

http://hn.ihned.cz/c1-61434950-nejvetsi ... ce-splacet

Většina článku je za platbozdí, ale i zadarmo je vidět informace o tom, že úvěry v selhání vzrostly za čtvrtletí ze 7 na 75 procent. Tak nějak mi připadá evidentní, že tohle zhoršení je *důsledkem* teroru proti MSD ze strany veřejných orgánů.
lumídek
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka