Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2013 18:56

Koukam ze kazdy druhy tu je expert na to co kdo musi. Jinak je evidentni, ze blokle jsou ucty, na ktere chodi splatky uveru takze blokovany castka stale roste.

A na mou otazku zadna odpoved od zdejsich expertu, co by oni jako organi udelali :-)

Ja radim zafixovat na TV :-)

Uz nekdo obdrzel smlouvu o novy TV resp. Mel nekdo RTV s otockou k 1.6.?
Naposledy upravil vpe dne 17. 6. 2013 19:06, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 17. 6. 2013 19:03

Tak když člověk čte, že nevědí jak to šetření bude dlouho trvat, tak asi bylo chybou dát termínovaný vklad jen na rok, že? Protože po tom roce ho převedou na SÚ a tam bude ležet třeba bloklý a ještě kdoví s jakou úrokvou sazbou. To by bylo lepší ho dát na 2 roky a s lepším úrokem. Neví tady někdo jak byly ty úroky v tom květnu než je snížili? Bylo to podle částek a délky. Ted už jsou ale jiné. díky

-- 17. 6. 2013 20:07 --

Koukal jsem na ty sazby a přijde mi nejrozumější si zaožit nový termínavný vklad např na dva roky. Má někdo stejný názor?
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2013 19:08

NESMYSL, urok se od zacatku kvetna NEMENIL

V predchozim postu jsem se ptal, zda jiz nekdo obdrzel smlouvu?!!
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ski1961 17. 6. 2013 19:11

To Mobilmaniakkkk :

úroky TV do konce dubna, než je snížili byly na 2 roky tyto :

od 100.000,- 3,9
od 300.000,- 4,2
od 700.000,- 4,3
od 1.000.000,- 4,6
od 2.500.000.- 4,8
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2013 19:13

Jinak muj nazor je takovy, ze pokud budou bili kone splacet jak maji, tak jim CNB mozna vubec nic neprokaze a stat bude solit odskodne...

Maximalne jim CNB da nejakou pokutu za formality. Ale neznam vubec dukazni situaci, tak je to jen spekulace z informaci, ktere jsou dostupne.

Ja jsem zvedavy a zajima me vyhradne to, zda odpovida pocet klasifikovanych uveru a k to lze zjistit VELMI SNADNO! Pokud CNB bude v tomto smeru delat dlouho mrtveho brouka, tak moc dukazu mit asi nebudou - anebo se pletu?
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 6. 2013 19:25

vpe píše:Koukam ze kazdy druhy tu je expert na to co kdo musi. Jinak je evidentni, ze blokle jsou ucty, na ktere chodi splatky uveru takze blokovany castka stale roste. ..


Nejsem expert na nic (krom mé profese), ale s tímto bych si nebyl tak jistej. Řekl bych, že je možné zablokovat pouze určitou částku, nemusí to být celý účet. I z vyjádření MSD ohledně toho, že jim prostředky z prodeje CP VSZ nebloklo, mi to tak přijde. Víme prd, co bylo přesně zablokováno. Řekl bych, že nebyly ani blokovány všechny účty MSD.

-- 17. 6. 2013 20:33 --

vpe píše:Jinak muj nazor je takovy, ze pokud budou bili kone splacet jak maji, tak jim CNB mozna vubec nic neprokaze a stat bude solit odskodne...


Promiň blbou otázku. Není podvodem i to, když s prostředky nakládám jinak, než za jakým účelem byl úvěr dle smlouvy poskytnut?

Pak bych řekl, že prokazovat bude hlavně VSZ, pro ČNB by mohla stačit platební neschopnost. Sorry, MSD i přes blokaci 2,5 mld. může učinit kroky pro to, aby měla dost likvidních prostředků pro úhrady příkazů klientů, pokud VSZ nezablokuje další prostředky. MSD si může půjčit jinde (ČNB?), může prodat pohledávky ...

-- 17. 6. 2013 20:36 --

Tak asi je:

Zákon č. 140/1961 Sb., trestní zákon, § 250b Úvěrový podvod
... (2) Stejně bude potrestán, kdo bez souhlasu věřitele nebo jiné oprávněné osoby použije úvěr, subvenci nebo dotaci na jiný než určený účel. ...
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Pentax1 17. 6. 2013 19:54

Všichni se tady opíráte o VSZ a ČNB, což je dle mého názoru v pořádku. Mě však v tuto chvíli naštvalo i MSD. 4.6: jsem jim odeslal dopis se změnou doručovací adresy s úředně ověřeným podpisem a na doručenku a dnes jsem se dozvěděl, že na původní adrese mám od nich dopis. Také jsem jim to několikrát psal do mailu. Takže nevím co tam dělají, ale tohle by zvládnout měli.
Pentax1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2013 19:55

A nechal sis pisemne potvrdit, ze zmenu vzali na vedomi? Pri takovem objemu agendy jen otvirani obalek zabere nekolik dni jak na strane MSD tak na strane VSZ (zapecetenych sanonu), btw copak ti psali???

Doktor:
1.) kdyz mas tento nazor, vis jiste jak to zechnicky funguje? Aneb vy kdoz jste dostali penize z MSD, dostali jste je ze stejneho uctu jako drive, tedy z CSOB sberneho? Pokud ano, pak mas mozna recht, pokud ne, domnivam se a to je pouze ma domnenka, ze OVM rekne: blokuji ucet xyz a tim z tohoto uctu nemuze odejit zadna platba.

To, ze OVM rekne: blokuji na uctu xyz castku abc, to se mi nezda, to by prece musely byt vsechny bankovni systemy na takovy stav designovany, resp. Zakonna podminka. Ale treba se pletu.

2.) ale to prece je pripadny podvod onech bilych koni a nemusi to byt podvod MSD a nijak to nemusi souviset s MSD, pokud to udelali chytre! A myslet si muze kdo chce co chce. Opakuji, nezname zajistene materialy. Podle meho nazoru zrejme ted budou zkoumat, jak to navleknout, aby statni organy nevypadali jak hnupi, tedy se budou snazit za kazdou cenu alespon neco nalezt at uz cokoliv. A ze se jim to do teto chvile nepovedlo, je velmi pravdepodobne...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 6. 2013 20:14

vpe píše:1.) kdyz mas tento nazor, vis jiste jak to zechnicky funguje? Aneb vy kdoz jste dostali penize z MSD, dostali jste je ze stejneho uctu jako druve, tedy z CSOB sberneho?


Nevím nic, vždyť to píšu. Mimochodem, já převáděl nějaký peníze ještě před blokací (někdy na začátku května) a přišly mi také z jiného než sběrného účtu v ČSOB - konkrétně 2108674882/2700. Mám účet v ČSOB, takže jsem se divil, kde se ty peníze toulaj - přišly o den později, než jsem čekal.

vpe píše:2.) ale to prece je pripadny podvod onech bilych koni ...


Kurnik, to mi nikdy nedochází ... ale předpokládám, že mají dovedenu cestu od bílých koní k majoritním družstevníkům (netuším, zda jsou to osoby shodné s představenstvem). Ale Tvojí verzi nijak nezatracuji, možné (zvlášť u nás) je vše.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2013 20:18

Temer urcite anonymni vlastnici <> predstavenstvo MSD a je s podivem, jak agitatori vlakna misto aby vyhledali vlastniky, tak honi predstavenstvo :-) to prece jen plni pokyny tech co tahaji za nitky...

U konkurencniho druzstva tyhle vazby byly rozkryty jednim clovekem, kterym udajne slapli na kuri oko, napovim: american co si poridil nemovitost v CR. Ten udelal praci za VSZ a CNB, no on take asi neni cisty, protoze ten placeny clanek na motylek com prosel po 2 dnech revizi a vyzivnou a poucnou pasaz radeji rychle, udajne docasne, vymazali :-)
Naposledy upravil vpe dne 17. 6. 2013 20:23, celkově upraveno 2
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diskutující 17. 6. 2013 20:21

TO vpe:
To je pravděpodobné, podle posledního vývoje situace to také tak čtu a potřebují z toho bez průseru vybruslit. A jak píšeš, MSD to když už, tak mohlo udělat tak, že jim nikdy nikdo nic neprokáže a dokonce to dost možná mohlo i bez problému fungovat, nebýt "záchrany" zásahem státu. Výběry ze SÚ mohou s požehnáním nebo i pomocí ČNB hasit rozhořívající se průser z neoprávněného nebo nepřiměřeného zásahu. V tom případě čas pracuje pro Devátého.
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pentax1 17. 6. 2013 20:33

vpe píše:A nechal sis pisemne potvrdit, ze zmenu vzali na vedomi? Pri takovem objemu agendy jen otvirani obalek zabere nekolik dni jak na strane MSD tak na strane VSZ (zapecetenych sanonu), btw copak ti psali???


Odpovídali mi již několikrát na druhý bod v tom dopise (změna adresy byl první bod), takže dopis četli a dokonce i pochopili.
Je to nedbalost a možná i neochota na straně MSD
Pentax1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 17. 6. 2013 20:57

Kdyz nevime o co jde tak tezko soudit zda ti delali naschvaly :-)
Jelikoz sis nevyzadal konfirmaci vzetinavedomi zmeny, tak to mohli prehlednout a nic s tim neudelas. Tady ani zakon ani jejich procesy nepocitaji s tim, ze druzstvo naroste do tak velkych rozmeru, proc maji problem s mailserverem, organizaci (vse pres Prahu), s IB?

Pritom by stacilo, kdyby milemu dodavateli, kdyz uz tedy maji Oracle server, zadali vyrobit interni komunikacni kanala usetrili by druzstevnikum statisice na trapne komunikaci pres notare a sobe tisice hodin clovekocasu otevirani obalek...

Oni ted ale resi svoji zadnici, misto pohodli druzstevniku....
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobilmaniakkkk 17. 6. 2013 21:20

vpe píše:NESMYSL, urok se od zacatku kvetna NEMENIL

V predchozim postu jsem se ptal, zda jiz nekdo obdrzel smlouvu?!!


měnil se dost zásadně od 2.5 předtím byly sazby mnohem lepší. ja mám sjednáno ještě na starou sazbu ale bohužel jen na rok a bez obnovy.
Mobilmaniakkkk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tartan 17. 6. 2013 21:24

tartan
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků