Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ski1961 14. 6. 2013 14:31

To Tramin :

Ano, bohužel je to tak. Když si ted dáte žádost nedostanete nic !! Jedná se pouze o ty platby, které byly podány v tom určitém období. Takže ti, kteří to udělali vlastně vyhráli, ti kteří poslušně čekali, tak budou čekat dále a nikdo neví, jak dlouho to bude.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod meldaa 14. 6. 2013 14:44

TO znamená,když si pošlu žádost o převod peněz,tak už mám smůlu?[/quote]

Ano, dotaz jsem odeslal včera po zprávě že prodali cenné papíry a odpověď dostal dnes v době kdy již měli první z nás peníze převedené. Sám tedy příkaz podávat nebudu z důvodu že pokud se kauza potáhne třeba dva roky tak nejen že nebudu vidět částku na el. výpisu ale nedostanu ani korunu z úroků a co FPV to ty peníze před vyplácením vrátí zpět na śpořící účet ? Je tady někdo kdo podával příkaz po Moudníkovi (7.6) a dorazily mu peníze ?
meldaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 14. 6. 2013 14:46

Mně vrtá hlavou toto:

"Jakmile pominou důvody zajištění, případně budou přijata jiná adekvátní opatření, která zabrání vyvedení majetku z MSD, budou zajištěné finanční prostředky neprodleně uvolněny."

Co je tím adekvátním opatřením? Je to v moci MSD? Nebo je to něco jako dosazení nucené správy? Zdá se mi, že MSD nebo ČNB by něco udělat mohli. Otázka je, zda MSD chce, sice udělala několik sympatických kroků, ale to mohlo být jen "pro udržení sympatií veřejnosti". Pak mi také přijde, že MSD (resp. renomovaná advokátní kancelář) vůči VSZ vystupuje dost amatérsky ... nebo i toto je záměr?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Diskutující 14. 6. 2013 15:30

Může to být i tak, že tento stav někomu vyhovuje. Podobný pocit z toho mám také. Tak jako tak to ale VSZ "zastřešuje".

-- 14. 6. 2013 16:30 --

Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skeld 14. 6. 2013 15:40

moudnik píše:Jsa zachráněn výplatou cca třetiny mých úspor ze SÚ u MSD, podle mnou zadaného platebního příkazu, mohu tedy konečně prohlásit to, co jsem si celou dobu myslel o aroganci státní moci, zvláště během událostí posledních hodin. Již od konce devadesátých let nevěřím tomuto státu a hlavně lidem, kteří ho zastupují a řídí. Modly typu VSZ nebo ČNB jsou jen žrouti našich daní, kteří nezastupují právní stát, ale prohnilý chlív. Větší úctu než k těmto strážcům chlívu cítím ke všem bezdomovcům, svobodným matkám, nezaměstnaným s cizí vůle, důchodcům a ostatním závislým na pomoci nás všech. Nikoho nezajímalo ani nezajímá, že blokací našich úspor může dojít i k tomu, že třeba i my zatížíme sociální systém a prohloubíme státní dluhy. U rozkradeného krámu se už kašle na všechno.


Můžeš prosím napsat kdy sis dával příkaz k převodu? Já jim ho dnes poslal, na svém prohlášení ze včerejška píšou že budou realizovat platby po 14. 5., [b], což znamená i v červnu až dosud. není tam od 14. 5. do 17. 5. [/b]
skeld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 6. 2013 15:50

Skeld: tys udeřil hřebíček na hlavičku....Z citace MSD: "Současně Vám sdělujeme, že jsme zahájili k dnešnímu dni provádění všech odchozích plateb z MSD, zadaných našimi členy se splatností po datu 14. 5. 2013." po pozorném přečtení vyplývá příslib realizace i nových platebních příkazů bez časového ohraničení (resp. do odvolání=než si toho všimnou manažeři, pokud to tedy nebylo naopak jejich záměrem řízeně to skoncovat formou nucené zprávy)

Samozřejmě se hned můžou otevřít polemiky o výkladu slova "...plateb zadaných...", zda akceptují i náhradní doručení nových příkazů poštou....
.................................................................................................
Z nejčerstvějšího e-meilového vyjádření MSD, které tady postnul Meldaa 14. 6. 2013 14:51, je záměr manažerů již evidentní >>>> Příslib vyplácení je vědomý záměr MSD, klient se však vědomě vystavuje riziku odepsání s prodlením v pohybu peněz (opět do meziprostoru) podle vývoje aktuálního stavu cash-flow neboli je pravděpodovná nějaká míra přechodné platební neschopnosti MSD...chytrý pokus, ale otázkou je zda a v jaké výši bude tolerováno ČNB, aby nerozhodla o zahájení řízení s MSD ve věci neschopnosti dostát závazkům, ale z dosavadního vývoje kauzy by ČNB mohla tento salámový režim výplat tolerovat...
Naposledy upravil tom brava dne 14. 6. 2013 16:59, celkově upraveno 6
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod otec decathlon 14. 6. 2013 16:03

Dobrý podvečer,
kdo má zájem zúčastnit se setkání poškozených členů MSD dne 23.6. v neděli v Jihlavě v odpoledních hodinách, ať se prosím registruje mailem na kelnarp@volny.cz . Přesné info...kdy, kde a za čí účasti bude zveřejněno ve středu 19.6.2013. Sál, kde se setkání bude konat je zdarma.
KP.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moudnik 14. 6. 2013 16:20

skeld píše:
moudnik píše:Jsa zachráněn výplatou cca třetiny mých úspor ze SÚ u MSD, podle mnou zadaného platebního příkazu, mohu tedy konečně prohlásit to, co jsem si celou dobu myslel o aroganci státní moci, zvláště během událostí posledních hodin. Již od konce devadesátých let nevěřím tomuto státu a hlavně lidem, kteří ho zastupují a řídí. Modly typu VSZ nebo ČNB jsou jen žrouti našich daní, kteří nezastupují právní stát, ale prohnilý chlív. Větší úctu než k těmto strážcům chlívu cítím ke všem bezdomovcům, svobodným matkám, nezaměstnaným s cizí vůle, důchodcům a ostatním závislým na pomoci nás všech. Nikoho nezajímalo ani nezajímá, že blokací našich úspor může dojít i k tomu, že třeba i my zatížíme sociální systém a prohloubíme státní dluhy. U rozkradeného krámu se už kašle na všechno.


Můžeš prosím napsat kdy sis dával příkaz k převodu? Já jim ho dnes poslal, na svém prohlášení ze včerejška píšou že budou realizovat platby po 14. 5., [b], což znamená i v červnu až dosud. není tam od 14. 5. do 17. 5. [/b]


Už jsem to psal - dopisem ze 7.6. Přidal jsem i informaci o tom, co mi všechno hrozí. Jsem bez těch úspor totální homeless. Stačilo si přečíst jejich prohlášení na portále MSD a zkusit to. Já to zkusil a vyhrál. Všechny tyhle učený žvásty, konspirace a osobní napadání k ničemu nevede.
Řiď se zdravým rozumem, sleduj prohlášení MSD a konej.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod otec decathlon 14. 6. 2013 16:24

otec decathlon píše:Dobrý podvečer,
kdo má zájem zúčastnit se setkání poškozených členů MSD dne 23.6. v neděli v Jihlavě v odpoledních hodinách, ať se prosím registruje mailem na kelnarp@volny.cz . Přesné info...kdy, kde a za čí účasti bude zveřejněno ve středu 19.6.2013. Sál, kde se setkání bude konat je zdarma.
KP.

...k dnešnímu dni mám 13 zájemců.....není to z 15.000 lidí nějak málo?
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ski1961 14. 6. 2013 16:36

To modnik :

Sorry, ale stoupl ti hřebínek co ? Proč tady nepříjemně píšeš o nějakých žvástech teoriiích apod. ? Není to tak dávno, co jsi tady plakal, jak jsi bez peněz a prosil si o pomoc a co si počneš. Najednou si peníze dostal a už kopeš kolem sebe. Kdyby jsi býval nedal žádost mezi tím 14.-17.5. tak by jsi dneska byl bez peněz stále. Možná si to neuvědomuješ a nějaké srdcerivné dopisy o tom, jak jsi bez peněz by ti nebyly k ničemu. Ty jsi pouze zareagoval 7.6. na to vyjádření MSD z 6.6. , takže kdyby jsi mezi 14.-17.5 nic nezadal, tak by ti to psaní ze 7.6 nebylo k ničemu !!! takže tady nepopichuj ostatní řečmi, at to zkouší atd. kdo to zkusí ted, tak mu nic nepomůže.
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skeld 14. 6. 2013 16:43

Podle čeho soudíš že se jedná jen o ty platby zadané mezi 13 - 17. 5. ?
skeld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod moudnik 14. 6. 2013 16:50

to ski1961:
Bohužel jsi na omylu. Nic jsem mezi 14. a 17. 5. nezadával. Byl jsem v šoku po obdržení SMS 17.5.
od té doby jsem jen "plakal", jak píšeš. Potom jsem zareagoval, jak správně píšeš a 7.6. to zkusil.
Žádné "srdceryvné" dopisy jsem nepsal, jen ryzí pravdu. Zatímco jste zde rozvíjeli teorie, stačilo si pozorně přečíst text MSD prohlášení. Tak hloupě nežvaň. Jsem jen ubohý blb, který věřil, že kampeličky jsou již bezpečné. Jako vy všichni. Jenže vy jste milionáři se spoustou příjmů a já nezaměstnaný předdůchodce. Přečti si od začátku toto fórum dříve než budeš kritizovat někoho, koho neznáš. Taky bys plakal a skuhral, kdybys měl 3 tisícovky a zablokovaný prachy. Jenže sis nedokázal důkladně přečíst prohlášení MSD a raději čteš zdejší nadupadné "fórum". Je plné fórů
a invektiv, ke kterým jsi se taky připojil. Je mi tě líto, zatímco mě tě líto nebylo.
moudnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2405 14. 6. 2013 17:05

Dnes jsem zadal platebni příkaz a částka prozatím byla odečtena z účtu (dle elektronického výpisu).
O dalším vývoji transakce Vás budu informovat.

Víkendový bankovní meziprostor je tak trochu jiná realita. Věřím, že tato skutečnost mi přinese nové obzory:) Prozatím zasílám srdečné pozdravy na Zeměkouli:)
2405

Odeslat příspěvekod tom brava 14. 6. 2013 17:13

skutečnost=si myslel asi zkušenost, ale jinak tě chápu, takový prvek loterie v bankovnictví, to tu jěště nebylo, ale v ČR je možné dost věcí...
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod skeld 14. 6. 2013 17:14

A jak jsi dnes zadal příkaz? A jak se Ti dnes mohl odečíst? Pokud jsi to tam dnes odeslal poštou tak to přece nemohli hned odečíst ne?
skeld
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků