Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ski1961 17. 6. 2013 21:30

To tartan :

Já bych spíše řekl, že Vy jste si nevšiml, že tenhle odkaz tady již byl zveřejněn :-D
ski1961
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matrix33 17. 6. 2013 22:13



Nic nového! ... pořád ty stejné řečičky! ;-)
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 6. 2013 05:23

Mobilmaniakkkk píše:měnil se dost zásadně od 2.5 předtím byly sazby mnohem lepší. ja mám sjednáno ještě na starou sazbu ale bohužel jen na rok a bez obnovy.


Netruchli, při automatické obnově se stejně úročí dle sazeb platných ke dni obnovy. A pokud to dobře chápu, obnovu/založení nového TV můžeš zadat korespondenčně.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod islelake 18. 6. 2013 07:47

Situace je celkem jasná, většinový vlastník MSD přes nastrčený manažery rozkrádal vklady. Nechápu jak tady někdo může hájit MSD. Komu vznikne škoda, bude se muset připojit k trestní žalobě na viníky, protože Fond pojištění vkladů vzniklou škodu nekryje. Tyhle tuneláři si zaslouží 50 let vězení a fandím státní zástupkyni aby je dostala za katr kam patří. Kdyby stát nezasáhl, přišel by o miliardy z Fondu pojištění vkladů. MSD, jeho manažeři a většinový vlastník (což nejsou malí vkladatelé-členové) jsou příčinou tohoto stavu.
islelake
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrula 18. 6. 2013 07:59

Tak ČNB se po dvou týdnech ustrnula a poslala mi odpověď na můj dotaz ohledně posuzování platební neschopnosti družstva:

"Podle § 41d odst. 1 zákona o bankách ČNB oznámí platební neschopnost banky do 5 pracovních dní po zjištění rozhodné skutečnosti. Samo ojedinělé neprovedení platby nebo krátkodobé přerušení plateb však není rozhodnou skutečností, jak potvrzuje i znění směrnice EU o systémech pojištění vkladů. ČNB tak musí nejprve prověřit, jakou povahu má případné pozastavení plateb, zda souvisí s finanční situací banky nebo družstevní záložny a zda nejde jen o krátkodobý výpadek. Postavení bank a družstevních záložen je v tomto ohledu stejné. K postupu ČNB ve vztahu k jednotlivým finančním institucím se však s ohledem na zákonnou povinnost mlčenlivosti nemůžeme vyjadřovat."

Stejně jako vždy, když mi odpovídá úředník, jsem se prd dozvěděl. Původně jsem se ptal, podle jakého kritéria se posuzuje "krátkodobé přerušení plateb". Asi je budu muset prudit dál.
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 18. 6. 2013 08:08

Diskutující píše:TO vpe:
To je pravděpodobné, podle posledního vývoje situace to také tak čtu a potřebují z toho bez průseru vybruslit. A jak píšeš, MSD to když už, tak mohlo udělat tak, že jim nikdy nikdo nic neprokáže a dokonce to dost možná mohlo i bez problému fungovat, nebýt "záchrany" zásahem státu. Výběry ze SÚ mohou s požehnáním nebo i pomocí ČNB hasit rozhořívající se průser z neoprávněného nebo nepřiměřeného zásahu. V tom případě čas pracuje pro Devátého.

Je smesne si myslet, ze by nekdo musel MSD neco prokazovat, statni zastupce prokazuje spachani trestneho cinu a zavineni pachatele soudu a ne MSD. Na tom, co si o tom bude myslet MSD, nebo jeho manazeri nebo jeho klienti, vubec nezalezi.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod joachym1 18. 6. 2013 08:19

KAB01 píše:
vpe píše:
"Tak nám zkus popsat, jak bys technicky blokoval Ty, makroekonome. Jedna věc je teorie, a druhá je praxe.

Musím přiznat, že postup VSZ mi taky připadá velmi neadekvátní. Možná na prvních cca 5 dnů budiž, když bylo riziko, že peníze zmizí a nebylo jasné kam a kolik a jak - ale během dalších dnů jistě bylo možné identifikovat standardní klienty (nebo ty podezřelé) a nepovolit platby např. vyšší než 100000 bez svolení VSZ a podobně (nejsem inženýr ekonom ani bankéř, ale asi bych to dokázal i já sám). VSZ vzalo kladivo na opravu hodinek - zablokovalo peníze 15000 lidí a firem bez sebemenšího ohledu na následky (exekuce, noví bezdomovci, možná i sebevraždy), když podezřelý je jeden až možná dva.

Vzhledem k tomu, ze soud zamitl vsechny stiznosti proti rozhodnuti statniho zastupce, jsou ty keci zdejsich prispevatelu o neadekvatnosti postupu statniho zastupce jen prazdne keci. Proberte se uz z toho vaseho poblouzneni.
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jmh43 18. 6. 2013 08:42

Kdo nepotřebuje momentálně peníze, tak v současné době je výhodné mít u MSD vklad, jsou tam nejvyšší úroky.


U Fondu pojištění vkladů jsou pojištěné běžné, spořící, termínované a vkladové účty, vkladní knížky a platební účet sKarta u institucí, jejichž seznam je k dispozici na webu Fondu (www.fpv.cz/cs/kde-je-pojisteno.html). Na druhou stranu nepojištěné jsou např. směnky, dluhopisy, podílové listy a podřízený dluh včetně podřízených dluhopisů.
Vklady občanů i firem jsou ze zákona pojištěné včetně úroků, a to do výše maximálně 100 000 eur (nyní cca 2,6 milionu Kč) na jednoho klienta jedné finanční instituce. Náhrady se poskytují do 100 procent jejich výše, není tedy žádná spoluúčast klientů. Pojištění vkladů vzniklo automaticky uzavřením smlouvy s finanční institucí a vložením peněz na účet.
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 6. 2013 08:52

Kdyby měl někdo náhodou zájem o formulář a pokyny od MSD k příkazu k úhradě, přepošlu. doktorkarel@sez­nam.cz
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod NIXON 18. 6. 2013 08:59

Tak ho rovnou sem uploadni snad ne?
Intel 4790K;GELID Tranquillo Rev.3;3x AC F12 PWN;ASUS GTX 970 MB: MSI Z97 Gaming 3;CM Silencio 550 LCD: ASUS 27";CORSAIR vengeance 2x4 GB 2133 Mhz;Corsair CX750 750W;2x SEAGGATE 1TB;1x SSD Kingstone HyperX 3K 120 Gb;Windows 7 Profesional 64 legální
NIXON
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod valdez005 18. 6. 2013 09:01

islelake píše:Situace je celkem jasná, většinový vlastník MSD přes nastrčený manažery rozkrádal vklady. Nechápu jak tady někdo může hájit MSD. Komu vznikne škoda, bude se muset připojit k trestní žalobě na viníky, protože Fond pojištění vkladů vzniklou škodu nekryje. Tyhle tuneláři si zaslouží 50 let vězení a fandím státní zástupkyni aby je dostala za katr kam patří. Kdyby stát nezasáhl, přišel by o miliardy z Fondu pojištění vkladů. MSD, jeho manažeři a většinový vlastník (což nejsou malí vkladatelé-členové) jsou příčinou tohoto stavu.


V případě MSD to vypadá tak, že většinovým vlastníkem MSD je síť neprůhledných zahraničních firem s anonymními akciemi, která patří právě těm manažerům. Už před rokem se mluvilo o tom, že Jánský a Tureček, kudy chodí tam vykládají, že za MSD stojí finanční skupina ze zahraničí. Že to jsou právě oni, a že je to zřejmě podvod typu mostecká uhelná, asi nebude pro policii těžké prokázat, protože jasným důkazem bude sdělení od zahraničních bank o tom kdo měl a má podpisové právo k účtům těchto akciovek, odkud na tyto účty přicházejí peníze a kdo je pak převáděl do MSD jako umělé navýšení základního kapitálu většinového vlastníka záložny.
Jenže to může trvat klidně i rok nebo i déle než policie tyto informace ze zahraničních bank získá (vemte si jak dlouho to trvalo v kauze Promopro). Bez těchto důkazů má JUDr. Smetanová dost svázané ruce, proto asi nebyl zatím nikdo z manažerů MSD obviněn.
valdez005
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumídek 18. 6. 2013 10:00

ČNB přidala další salvo v negativní osvětové kampani proti záložnám a jejich bezpečnosti:

http://www.financninoviny.cz/zpravy/cnb ... ovy/952504
lumídek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JanekCZ 18. 6. 2013 10:22

drkarel píše:Kdyby měl někdo náhodou zájem o formulář a pokyny od MSD k příkazu k úhradě, přepošlu. doktorkarel@sez­nam.cz

Nahraj je sem prosím. ;-]
JanekCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 18. 6. 2013 10:33

JanekCZ píše:
drkarel píše:Kdyby měl někdo náhodou zájem o formulář a pokyny od MSD k příkazu k úhradě, přepošlu. doktorkarel@sez­nam.cz

Nahraj je sem prosím. ;-]


Jde to sem nějak přímo nebo to musím někam pověsit na web?

-- 18. 6. 2013 11:53 --

Jo jsem blbej a neznám to tu. Už jsem to našel. Pokyny byly následující:

„V případě, že máte zájem o zadání platebního příkazu, Vám v příloze zasíláme příslušný formulář. Tento formulář prosím vyplňte, podepište podle podpisového vzoru a Váš podpis nechte úředně ověřit. Vyplněný platební příkaz zašlete poštou na adresu:

Metropolitní spořitelní družstvo
Sokolovská 394/17
180 00 Praha 8 - Karlín“

Hmm, ale nejde mi přiložit tu přílohu.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod JanekCZ 18. 6. 2013 11:17

Nahraj to na leteckaposta.cz a hoď sem odkaz.
JanekCZ
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků