Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Diskutující 19. 6. 2013 18:06

No jistě, pokud budou vyplácet vklady ze spořáků, tak na ně nikdo nemůže. Vypadá to, že to funguje. Pokud by se nevyplácely vklady, je to jednoznačný důvod k vyhlášení krachu. Pak by musela ČNB konat.
Dával jsem poštou příkaz 18.6., tak uvidím, pak dám vědět.

-- 19. 6. 2013 19:06 --

Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 19. 6. 2013 18:08

Tak jestli řádně vyplácejí, tak by mohli znovu otevřít pobočky.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Diskutující 19. 6. 2013 18:33

Tak na provoz to asi není a podle akčnosti úřadů dlouho nebude-zákaz přijímání členů a vkladů a jiná omezení od ČNB a blokace od VSZ. To tam nemusí baby sedět. Je to nepohodlné pro klienty a jsou to nervy-převedou, nepřevedou, co bude dál atd. Osobně se domnívám, že ani MSD, ani ČNB(a ta možná ze všech nejvíc) to nechtějí poslat ke dnu a pokud by nevypláceli spořáky, tak jiný scénář neexistuje. A jestli peníze na vyplácení SÚ jsou z prodeje cenných papírů, nebo od ČNB, se stejně nedozvíme. Je to společná bramboračka MSD a ČNB. VSZ si jede po svojí lajně, navíc rozkrývání a odhalování podvodů je teď prestižní záležitostí. Hlavně, aby v tom proboha nebyl úplatek!!! :D

-- 19. 6. 2013 19:33 --
Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod otec decathlon 19. 6. 2013 19:17

Dobrý večer, takže i sem zpráva. Z důvodu trvajících výplat ze strany MSD se setkání poškozených v Jihlavě dne 23.6. nekoná. Děkuji všem, kteří se na setkání přihlásili a vyjádřili tím, že jim situace kolem MSD není lhostejná. Pěkný zbytek dne, Pavel.
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod snad normální 19. 6. 2013 19:26

otec decathlon píše:Dobrý večer, takže i sem zpráva. Z důvodu trvajících výplat ze strany MSD se setkání poškozených v Jihlavě dne 23.6. nekoná. Děkuji všem, kteří se na setkání přihlásili a vyjádřili tím, že jim situace kolem MSD není lhostejná. Pěkný zbytek dne, Pavel.


Dobrý večer.Otec decathlon,jsem zvědavý...kolik nás bilo ??/beranu a ne oveček.. / ;-]
snad normální
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod otec decathlon 19. 6. 2013 19:56

...no, je to obraz dnešního chléva...na 14000 oveček...15 beranů
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 19. 6. 2013 20:03

To: otec decathlon

Tak to je ještě velice optimistický odhad ... jak znám náturu tak spíš na 100.000 oveček 3 berani :D
Matrix33
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 6. 2013 20:15

Zbloudilý beran ovečky do chléva nezavede. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod pikec 19. 6. 2013 20:42

Tak hned začátkem května zadán příkaz pro převod ze SÚ na začátek července. Bohužel nešťastně do WPB. Když jsem chtěl vyrazit v pondělí pro změnu převodu tak zavřeno 8-S
Tak na řadu přišlo důkladné pročítání i tohoto fóra. A poštou podán příkaz na zrušení převodu. Emailem info že se převod stejně neuskuteční jelikož nebyl potřebný zůstatek na účtu. Nějak se to špatně spočítalo včetně úroků 8-S Tak znova dopis pro provedení příkazu na převod do jiné banky. Odesláno 17.6.2013 dnes na SÚ dle el. výpisu penízky odečteny. Tímto očekávám zítra připsání na účet, kde se dostanu k hotovosti. Takže jestli to klapne u mně spokojenost jen zpoždění cca 17 dní. Takže konec měsíce, kdy bylo penízky potřeba dle všeho nebude složitý, jak jsem se obával :-D Až dorazí penízky na účet dám sem pro přehlednost vědět.
Takže pro místní ovce a berany jedna ovce zatím bečí dle všeho spokojeností ,ale nerad bych předbíhal ;-) , a zbytek nechá ležet tam kde je a bude poslušně čekat, jelikož není momentálně dlouhodobě potřeba dalších uložených penízků.
pikec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Diskutující 19. 6. 2013 20:45

Myslím, že to je řízené tak, aby k nějakému většímu pobouření lidí nedošlo. Všimli jste si, jak eskalovala situace, kdy se lidé nemohli dostat k penězům. Kdoví, co by následovalo, kdyby to trvalo déle. Pokud se bude situace opakovat, bude se opakovat i tlak ze strany oveček bez žrádýlka. 14000 lidí je moc velké sousto. A najde se i pár vykuků, kteří by to uměli pěkně rozmáznout. Zatím se zdá, že se to snaží držet na uzdě a dokonce i pokračovat po omezování ze strany VSZ v činnosti, byť třeba možná jako banka.

-- 19. 6. 2013 21:45 --

Diskutující
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod saabik 19. 6. 2013 21:06

A stále někomu stojí těch pár halířů úroků navíc za ty nervy, starosti a běhání:)
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepé1 19. 6. 2013 21:36

Zatím jsem toto fórum jen pročítal. Napadlo mě, že by nebylo od věci mít všechny údaje kolem MSD na jednom místě. Proto jsem za tímto účelem založil web. Odkaz tu zveřejním zanedlouho, jakmile dám údaje dohromady.
Ti z vás co jste posílali do MSD příkaz k úhradě ze SÚ - jaký jste zadali datum splatnosti ? Stačí +2 pracovní dny od podání na poště ?
Pepé1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 6. 2013 05:38

Podle platebních podmínek MSD se zdá, že den splatnosti není povinnou náležitostí příkazu k úhradě, jen dobrovolnou. Chápal bych to tak, že když se nic neuvede, provede se příkaz ihned. Já tam ale "IHNED" napsal výslovně.

A fórum jsi asi nepročítal pozorně, protože jsem to tu nedávno řešili/psali.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod otec decathlon 20. 6. 2013 05:59

Dobré ráno. Jen opakování včerejší zprávy..protože MSD již začalo vyplácet vklady a pro minimální účast přihlášených, se sraz poškozených družstevníků MSD v Jihlavě 23.6. nekoná. Pavel.
Naposledy upravil otec decathlon dne 20. 6. 2013 07:04, celkově upraveno 1
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 20. 6. 2013 06:50

Diskutující píše:Myslím, že to je řízené tak, aby k nějakému většímu pobouření lidí nedošlo. Všimli jste si, jak eskalovala situace, kdy se lidé nemohli dostat k penězům.

No vsiml jsem si, ze to nikoho krome tech postizenych lidi vubec ale vubec nezajimalo.
joachym1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků