Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod otec decathlon 13. 6. 2013 08:13

PetrAsch píše:Taky si myslím, popište situaci a zkuste požádat o vydání různé investiční či zpravodajské weby. Třeba to někdo vydá. Tím se to rozšíří.

Moje tipy na nefinanční weby:
http://blisty.cz/
http://zvedavec.org/
http://www.dfens-cz.com/
http://www.ac24.cz/
http://www.czechfreepress.cz/

Tipy na finanční weby:
http://www.penize.cz/ + http://www.finmag.cz/
http://www.investujeme.cz/
http://www.motejlek.com/
http://proinvestory.cz/
http://www.mesec.cz/

Dávám přímo linky na weby, tady to snad vadit nebude.

Dál si založte vlastní facebookovou stránku na toto téma a šiřte ji.

Dík za kontakty..už se na tom pracuje.

-- 13. 6. 2013 09:15 --

otec decathlon píše:Dobré ráno,
prosím zájemce o setkání 23.6. v odpoledních hodinách v Jihlavě, aby svou účast potvrdili na mail kelnarp@volny.cz ... Také prosím zájemce , kteří by chtěli doplnit organizační tým, ať se také ozvou...prosím o zaslání námětů k dalšímu postupu a také návrhy na různé stížnosti či petice. Vše už musí být v Jihlavě sepsáno a jen se to odsouhlasí a podepíše. Myslím si, že hned další setkání by se mohlo konat v praze, jak bylo výše navrženo. Místo bychom si mohli v Jihlavě upřesnit. Zdravím... :-]

-- 13. 6. 2013 07:05 --

...také prosím, pokud má někdo kontakt, nebo známého ekonoma či právníka, pokuste se jej přivézt. Sál je zdarma.

-- 13. 6. 2013 07:07 --

...přesné místo a čas upřesním ve středu 19.6. podle nahlášené účasti. Bez osobního dokladu a registračního listu u MSD nebude nikdo vpuštěn do sálu.

..je 10 zájemců...prosím neváhejte a hlaste se na můj mail kelnarp@volny.cz
otec decathlon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod meldaa 13. 6. 2013 08:25

Naše odchozí platby ze SÚ zablokavala státní zástupkyně která nezvedá v kanceláři VSZ telefon a je v podstatě nekontaktní. Chtěl bych vidět jak by se tvářila kdyby se ráno vzbudila a měla by zablokovaný účet !
Nevidím důvod proč nemůže uvolnit splatné odchozí platby soukromým osobám z jejich SÚ v rámci ČR, ať to klidně zkoumají případ od případu a pokud to způsobí RUN na záložnu alespoň bude FPV vyplácet méně klientů MSD. Byl bych pro sejít se před VSZ ve všední den v pracovní době a zahrát jim tam na píšťalky. Zajistil bych účast zpravodajství FTV Prima.
Chtělo by to vlastní web který by měl prioritu např. při zadání MSD.......aby se informace o schůzkách a akcích dostaly k co nejvíce družstevníkům.
meldaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod test1558 13. 6. 2013 08:28

Tak on je asi základní problém ve správném výkladu toho pojmu " instituce není schopná dostát svým závazkům". Pokud se to v ČNB vykládá tak, že se instituce nemá likvidní peníze na platby (provozních nákladů, mezd, faktur, vklady klientů atd.), pak zřejmě začnou konat a oznámí to FPV. Ale třeba si to vykládají jinak, že peníze MSD má, jenom jsou blokované a dokonce podle zákona. Takže vlastně je schopna dostát svým závazkům, jakmile dojde k odblokování. Problém je v tom, že my = klienti kteří nemohou nakládat s vklady, si to ustanovení vykládáme jinak. Chápeme to tak, že MSD neplní závazky vůči nám když neplní naše platební příkazy a nevyplácí nám vklady, tedy z našeho pohledu nemůže dostát svým závazkům. Tady by asi bylo ideální, kdyby někdo dal k dispozici metodický pokyn či právní výklad tohoto a souvisejících pojmů, abychom věděli, jak to chápou právníci v ČNB... Jestli tedy opravdu nekonají a nebo jak to je. A někdo tady psal dříve, že jeho firmě MSD platí faktury, tak asi plní své závazky...
No a ještě mne napadlo, zda to vůbec můžeme takto brát, když jsme vlastně družstevníci, tedy spolumajitelé ? Mohu já naříkat sám na nějakou svoji společnost, že si sám sobě neplním závazky ? Na banku bych asi mohl nadávat, ale na družstvo? Jak se na tyto úvahy dívá Matrix33, nebo Joachim? Nemáme opravdu spíše svolat čl. schůzi a tam rozhodnut, co má MSD dělat ?
P.S: A Hlásím se pro setkání v Jihlavě, 23.6. vyhovuje, nemám to tam daleko.
test1558
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chjoo 13. 6. 2013 08:37

Tomáš Marný píše:... Svěřili jste své prachy instituci, kde soudnému člověku musela být výše úroků podezřelá. To už tady kdysi bylo - pamatuji reklamy se známými herci lákající na neuvěřitelný úrok... Jenže lidi jsou holt pitomci - někdo si nepamatuje, jak dopadly před pár léty záložny s vysokými úroky z vkladů ...

Peníze jsem záložně svěřil kdysi a teď zas. Nelitoval jsem tehdy a nelituji ani teď. Mladší kolega si reklamy s herci pamatovat nemůže a peníze na vysoký úrok uložil taky. Taky nelituje. Tak kdo z nás a proč je pitomec?
chjoo
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 6. 2013 08:38

test1558: Urednice co sedi 8 hodin na zidli v kanclu? Zajimava představa u VSZ. Myslim ze se minuly tyden vyjádřila, ze do 10 dnu se něco pohne? Probehlo to ve vlaknu.

Shromazdeni před VSZ bude mit podle me vyznamnou účinnost (vetsi nez v hospode), pokud bude dobře provedene, no takova akce musí mit organizátora a musí byt nahlasena. Nejlepe zalozit o.s. Ucast "povinna" pro prazaky...

-- 13. 6. 2013 09:42 --

PatrikChrz píše:
tom314159265359 píše:A ted z veselejsiho soudku:
kdyby mel nekdo soukrome muzeum nefunkcni vojenske techniky, tak bych dokazal sehnat sponzory na dopravu pred CNB. Takova hlaven tanciku primo v okne reditele ala film "Diky za kazde nove rano" by mohla udelat divy :-).

Lidi, vy jste vážně cvoci. Už vidím, jak se někdo nechá připravit o zbroják typu A, případně dokonce o nějakou velmi nesnadno získanou výjimku jen kvůli tomu, aby zaparkoval svůj tank před budovou ČNB.
Heleďte se, zkuste se někde reálně sejít a jestli vás přijde alespoň těch třicet, můžete přemýšlet, čeho jste schopni dosáhnout.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -tank.html

muselo by se to udelat jako prevoz tanku a pak se poroucha auto, jenze auta >12 tun nesmeji normalne do města, takze to technicky de yure ciste nejde
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 6. 2013 08:44

tom314159265359 píše:Citace - u posledniho prispevku je opravdu vpravo jen "odpovedet", kdezto u predchozich je "citovat". Ale dopriste nastuduji profesore :-).

Tak to je snad logicke, posledni prispevek se necituje. :D
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 13. 6. 2013 08:46

PetrAsch: všechny fin. magazíny situaci davno monitoruji, samozrejme za osobní pribehy budou ty mainstreamove rady a umim si představit, ze je vydaji (patrne bez naroku na honorar).
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Kolemjdouci Diskuter 13. 6. 2013 09:29

drkarel píše: No, vaše podrážděné reakce na joachyma, který tu hází celkem smysluplné věci k zamyšlení, na které reagujete urážkami (někteří z matrixu i spojováním několika osob v jednu), mne neustále překvapují. Např. to, že je platební neschopnost způsobena vyšší mocí (VSZ) a kvůli tomu ČNB nebude konat, mi celkem dává smysl. Možná příliš odrazuje od dalších akcí, ale ty nemohou nic zkazit, maximálně budou k ničemu.

Pořád nerozumím argumentaci vyšší mocí v tomto případě. Budu rád, když to zde někdo objasní. Řekněme obecně, že zablokovaní peněz způsobené VSZ je vyšší moc. Ale pokud se nemýlím, VSZ vydalo 20.5. svou jedinou tiskovou zprávu, kde tvrdí, že ono nemůže za nevyplácení vkladů; že podle VSZ by MSD vklady vyplácet mohlo (kdyby se třeba nebálo runu):

"Pokud jde o účty MSD, nebyly zajištěny všechny jeho prostředky, ale pouze jejich část a to v odůvodněné výši.
Tyto předmětné finanční prostředky byly zajištěny, neboť dosud zjištěné a zadokumentované skutečnosti nasvědčují tomu, že tyto peněžní prostředky byly určeny ke spáchání trestného činu.
S ohledem na tato fakta, je nutno akcentovat závěr, že prohlášení vydaná v souvislosti se zajištěním finančních prostředků MSD, jež tvrdí, že byly zajištěny všechny finanční prostředky určené k výplatě vkladů, nejsou v souladu se skutkovým stavem věci."
(http://portal.justice.cz/justice2/soud/ ... 8&d=329277)

Nebo to chápete jinak, když se zde znovu objevuje argumentace vyšší mocí?
Kdyby VSZ prohlásilo něco vy smyslu (nechytejte mě za slovo): "MSD jsme zablokovali všechny peníze, nemůže kvůli nám vyplácet vklady, nejedná se o porušení jeho smluvních závazků, protože nevyplácí z důvodu vyšší moci", tak víme, kdo je za blokaci zodpovědný, a prostě čekáme, nebo se ptáme VSZ.

+Ta zablokovaná "částka přesahující 2,5 mld. Kč" nebyla celá zablokovaná u MSD, ale i "u společností v řetězci úvěrových podvodů". Takže když to přeženu, u MSd mohli zablokovat 1000 Kč a jinde ten zbytek.
Kolemjdouci Diskuter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Diskutující 13. 6. 2013 09:37

meldaa píše:Naše odchozí platby ze SÚ zablokavala státní zástupkyně která nezvedá v kanceláři VSZ telefon a je v podstatě nekontaktní. Chtěl bych vidět jak by se tvářila kdyby se ráno vzbudila a měla by zablokovaný účet !
Nevidím důvod proč nemůže uvolnit splatné odchozí platby soukromým osobám z jejich SÚ v rámci ČR, ať to klidně zkoumají případ od případu a pokud to způsobí RUN na záložnu alespoň bude FPV vyplácet méně klientů MSD. Byl bych pro sejít se před VSZ ve všední den v pracovní době a zahrát jim tam na píšťalky. Zajistil bych účast zpravodajství FTV Prima.
Chtělo by to vlastní web který by měl prioritu např. při zadání MSD.......aby se informace o schůzkách a akcích dostaly k co nejvíce družstevníkům.

Souhlas. Primární problém je pro nás SZ. Na to a na jeho lhůty a úžasné v podstatě neomezené pravomoci se všichni odkazují. Kdybych si čistě teoreticky chtěl při hodně dobrých stycích na nějaký hooodně velký podvod najít mocného spojence, tak s někým na SZ bych neudělal chybu. Snad si rozumíme a nebudeme se chytat za slovíčka. Chci říct, že pokud se tady děje nějaký bordel, tak na SZ o něm vědí a dokáží jej také zlikvidovat. Nechme tedy paní ze SZ se vyjádřit, jak slíbila v předchozím vláknu, v tom má VPE pravdu. Má dostat šanci nám dokázat, zda se něco děje či nikoliv, zda přijde s něčím konkrétním, nebo jen s obecným vyjádřením. Však za pár dnů to bude měsíc, co máme blokovány účty. V opačném případě bych jim rozhodně nedopřával nekonečné lhůty a šel bych do demonstrace před VSZ. Co vám kdo může? Nechci tam dělat výtržnosti, aby na mě někdo poslal oddíl tupců s pendreky. Chci být vidět a slyšet. My jsme ti poškození. To naše peníze nám zadržují. Každý z nás má v MSD jedinečný variabilní symbol, pod kterým probíhaly veškeré platby jak směrem do družstva, tak ven. Proč mám mít tedy já nebo kdokoli z vás, kteří s údajnou zpronevěrou nemáme nic společného zablokovány veškeré naše prostředky? Já chci uvolnit tyto peníze! Jsem schopen doložit, že nepocházejí z žádné trestné činnosti a ani na ni nejsou používány. Jsem schopen doložit jejich původ, včetně účtů, z kterých byly poukázány. Přesto je mám blokovány. Nemělo by tedy být důkazní břemeno ohledně blokace mých peněžních prostředků náhodou na straně VSZ? Uneslo by vůči mně toto důkazní břemeno? Má na mě něco, že zadržuje moje peníze? Jsem si jist, že ne.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 6. 2013 09:38

vpe píše:test1558: Urednice co sedi 8 hodin na zidli v kanclu? Zajimava představa u VSZ. Myslim ze se minuly tyden vyjádřila, ze do 10 dnu se něco pohne? Probehlo to ve vlaknu.

Pokud vím, tak se pouze MSD vyjádřilo, že státní zástupkyně převzala dne 27.5.2013 jejich žádost o omezení zajištění peněžních prostředků (k provedení odchozích plateb zadaných klienty MSD ode dne 15. 5. 2013 a k vrácení všech příchozích plateb, které byly připsány na účty MSD ode dne 14. 5. 2013) s tím, že jim státní zástupkyně poté sdělila, že si ke svému rozhodnutí o žádosti vyžádá potřebné podklady, a že adresátům těchto žádostí dala lhůtu 14 dnů od doručení žádostí na poskytnutí těchto podkladů.
http://www.imsd.cz/files/novinky/zadost_MSD.pdf
MSD to ovšem špatně pochopilo, myslí si, že adresáti těchto žádostí jsou samotní klienti a ne banky u kterých jsou vedeny účty, kam směřují transakce nebo odkud jsou zaslány transakce. MSD neposkytlo informace, o kolik transakcí jde, není proto možné odhadnout, jak dlouho to bude trvat. Na každou jednotlivou transakci totiž bude muset státní zástupce prolomit bankovní tajemství a dotázat se té konkrétní banky na totožnost majitele bankovního účtu, na který směřuje transakce, popř. z kterého přišla transakce, problém bude např. v těch případech, kdy si vkladatel zasílal peníze z MSD na jiný bankovní účet než svůj (není veden na jeho osobu), nebo pokud si vkládal peníze do MSD z jiného bankovního účtu než ze svého.
Naposledy upravil joachym1 dne 13. 6. 2013 09:44, celkově upraveno 1
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod mirda646 13. 6. 2013 09:44

Asi jsem hloupý a nerozumím tomu, ale pod VSZ zablokovalo v odůvodněné výši jen cca 2,5 miliardy, tak při vkladech do MSD za cca 15 miliard, může MSD vyplácet ze zbytku kdo o to požádá. Pokud to nedělá, nemá asi z čeho a dle mého by ČNB měla jednat a ...... . A nejedná!
mirda646
Návštěvník

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 6. 2013 09:46

Je směšné si myslet, že MSD přijalo 15 miliard Kč jako vklady a drží je někde na bankovních účtech, aby je mohlo v případě přání vkladatelů okamžitě vrátit, velkou většinu z nich muselo logicky rozpůjčovat a vydělávat na ještě vyšších úrocích z půjček, aby mohlo vyplácet vysoké úroky z vkladů, takže 15 miliard Kč určitě nemá momentálně k dispozici, také je není povinno mít k dispozici hned, proto existují ty termínované vklady, které klienti nemůžou jen tak hned vypovědět.
Naposledy upravil joachym1 dne 13. 6. 2013 09:52, celkově upraveno 1
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod mirda646 13. 6. 2013 09:49

Mě nezajímá, kde je MSD má uloženy, já chci své peníze ze SÚ na které mám nárok okamžitě!
mirda646
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PetrAsch 13. 6. 2013 09:51

Joachym1:
Teď jste uhodil hřebíček na hlavičku. Na bankovních účtech nemusí mít záložna ani oněch 2,5 miliardy. Takže nemusí být vůbec co odblokovat.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 13. 6. 2013 09:53

mirda646 píše:Mě nezajímá, kde je MSD má uloženy, já chci své peníze ze SÚ na které mám nárok okamžitě!

Jo jo, svůj nárok ovšem musíš prosadit oproti MSD a ne oproti státnímu zástupci. ;-]
joachym1
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka