Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Diskutující 17. 6. 2013 16:59

Může i být, že i kdyby MSD na výplaty nemělo, tak mu na ně ČNB potichu půjčí. Z vyjádření fin. arbitra, které mně přišlo vyplývá mimo jiné, že jiná možnost než vyplácet vklady, pokud nenastane krach ani není. Takže ČNB mohla klidně MSD říct "no sice jste kluci asi dělali bordel, ale vyhlašovat krach se mi nechce-nehodí, tak vyplácejte, dokud ten průser máme doma, ať se nám to nešíří". Věřím i tomu, že jsme si to také "vybečeli", vnímám to tak, že to nechali dojít tak akorát do krajnosti. Vůbec se nazabývám tím kdo, a jestli vůbec se něčeho dopustil. Podle mě to přispěje hodně k uklidnění situace, ten run asi nebude tak horký a ČNB se vyhne průseru, protože si je vědoma, že nečinnost s FPV za daných podmínek by před soudruhy v Bruselu NEOBHÁJILA. To mohla zkusit leda na obyčejné lidičky se zakořeněným respektem k vrchnosti a strachu z ní.
Nicméně postup úřadů vůči nám nijak neobhajuji a ni nikomu neděkuji a negratuluji. Pokud se vklady vyplácí, je všechno tak, jak má být, ani lépe, ani hůř. Jak už jsem psal dříve, teď to tu je, s pomocí SZ se dá i sundat vláda...
Nepanikařme a vybírejme to, co potřebujeme a nedělejme run na banku. Pořád ještě nabízí nejvíce.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod zb233 17. 6. 2013 17:07

no pokud nevíš kde dát peníze podle FPV ˇmá teď nejvíce na Sú ANO sd 2,5% bohužel jen pobočky Praha a Brno nebo Artesa sd 2,6%ale s půlročním fixem....Nebo Ge money bank:Okamžitý přístup k penězům a navíc zhodnocení
za nadstandardní sazbu Roční úroková sazba 0,7 %,ale třeba se zase budete cítit bezpečně že....

-- 17. 6. 2013 17:08 --

ucitel.tom píše:Nepsal jsem svůj příspěvek abych zadal paniku vůči MSD, spíše naopak, chování VSZ se dle skutečností co píši výše jednoznačně nenormální.

Já zatím vše v MSD ponechám, zprávy masivních výběrů mě ale znepokojují. Nevím kam bych to pak dal.

no pokud nevíš kde dát peníze podle FPV ˇmá teď nejvíce na Sú ANO sd 2,5% bohužel jen pobočky Praha a Brno nebo Artesa sd 2,6%ale s půlročním fixem....Nebo Ge money bank:Okamžitý přístup k penězům a navíc zhodnocení
za nadstandardní sazbu Roční úroková sazba 0,7 %,ale třeba se zase budete cítit bezpečně že....
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KAB01 17. 6. 2013 17:11

vpe píše:
"Tak nám zkus popsat, jak bys technicky blokoval Ty, makroekonome. Jedna věc je teorie, a druhá je praxe.

Musím přiznat, že postup VSZ mi taky připadá velmi neadekvátní. Možná na prvních cca 5 dnů budiž, když bylo riziko, že peníze zmizí a nebylo jasné kam a kolik a jak - ale během dalších dnů jistě bylo možné identifikovat standardní klienty (nebo ty podezřelé) a nepovolit platby např. vyšší než 100000 bez svolení VSZ a podobně (nejsem inženýr ekonom ani bankéř, ale asi bych to dokázal i já sám). VSZ vzalo kladivo na opravu hodinek - zablokovalo peníze 15000 lidí a firem bez sebemenšího ohledu na následky (exekuce, noví bezdomovci, možná i sebevraždy), když podezřelý je jeden až možná dva.
KAB01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod luboal 17. 6. 2013 17:12

Asi me bude mit vetsina z vas za pomatence ale sveril jsem vloni vetsinu svych penez ARTESE a letos k tomu pribude jeste neco.
Je to take druzstevni zalozna ale jelikoz se o ni nikde moc nepise,doufam,ze je v poradku.
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zb233 17. 6. 2013 17:39

jak funguje IB v Artese??
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 17. 6. 2013 17:40

KAB01 píše:
vpe píše:
"Tak nám zkus popsat, jak bys technicky blokoval Ty, makroekonome. Jedna věc je teorie, a druhá je praxe.

Musím přiznat, že postup VSZ mi taky připadá velmi neadekvátní. Možná na prvních cca 5 dnů budiž, když bylo riziko, že peníze zmizí a nebylo jasné kam a kolik a jak - ale během dalších dnů jistě bylo možné identifikovat standardní klienty (nebo ty podezřelé) a nepovolit platby např. vyšší než 100000 bez svolení VSZ a podobně (nejsem inženýr ekonom ani bankéř, ale asi bych to dokázal i já sám). VSZ vzalo kladivo na opravu hodinek - zablokovalo peníze 15000 lidí a firem bez sebemenšího ohledu na následky (exekuce, noví bezdomovci, možná i sebevraždy), když podezřelý je jeden až možná dva.

Děkuji za tento příspěvek, mně to takhle také dává smysl. A to, že najednou se dají realizovat převody, byť se o tom mluví potichu to dokládá. Postup SZ mě také pobuřuje, je to demonstrace síly, arogance a nedotknutelnosti. A ať jdou všichni do kelu s morálním hazardem. Podívejte se, jaké paláce si staví ty hodné banky, co mají nízký úrok z vkladu a jaké si vyplácejí platy a odměny. To pak na úrok nezbývá. A jaké vám vůči nízkému úroku z vkladu nabízí půjčky. Taková ČS: Úvěr ve výši 100 000 Kč se splatností 7 let a úrokovou sazbou 14,96 % p. a. má měsíční splátku 1 942 Kč. Jednorázový poplatek za zpracování úvěru činí 1 000 Kč. Měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu činí 59 Kč. RPSN je 17,89 % p. a. a celková částka splatná spotřebitelem je 169 077 Kč. Kdyby nekrmila přebujelý aparát, mohla by z toho také možná vygenerovat vyšší úroky z vkladu. Ono je ale lepší zalobovat na správných místech a sestřelit konkurenci.
Diskutující
Diskutér

Odeslat příspěvekod zb233 17. 6. 2013 17:50

no něco na tom bude ono 14000členu potencionálních uvěrů po 100000 to už je nějaká marže...na platy těch levných a hodných bank

-- 17. 6. 2013 17:54 --

ono taky v těch hodnejch a levnéjch bankách mají pěkný nepořádek..pač ráno v radiu povídali že při čtvrteční razii 13.6.13 zabavili cca ai 150mil a několik kg zlata,(konkrétně KB) a ani neví či to je...Tak proč to nezablokují tam...Dokud si tam neudělají pořádek
zb233
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vilass 17. 6. 2013 18:07

Technická poznámka :Na hlavní stránce MSD mají v rubrice "kontakty" uvedeno PSČ 180 00, na výpisech 186 00. Dokonce i v emailech od rúzných pracovnic MSD (dnes jsem 2 dostal) je to různé.
Než jsem tohle zjistil, tak jsem dnes již poslal dopis s PSČ 186 00...no,adresu mám správně, tak by to mělo i správně dojít,možná se zpožděním, pokud je nesprávné PSČ.Už jsem jim poslal emaily, at to sjednotí..
vilass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matrix33 17. 6. 2013 18:23

Ahoj, nechce se mi to hledat ... kdo ví rovnou ... kolik je minimání zůstatek na spořicm účtu u MSD??
Matrix33
Diskutér

Odeslat příspěvekod ski1961 17. 6. 2013 18:26

To Matrix33 :

Pokud se nepletu, tak žádný min. zůstatek na SÚ se nevyžaduje..
ski1961
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 17. 6. 2013 18:29

zb233 píše:jak funguje IB v Artese??

Podle me docela dobre,bez problemu.
Mam vklad JISTOTA,urok mesicne na bezny ucet,co nepotrebuji posilam okamzite ne JISTOTU zpatky.Moc mi to vyhovuje!
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod KAB01 17. 6. 2013 19:10

Takže došlo k zablokování asi navždy:

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/po ... ?id=782759
KAB01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 17. 6. 2013 19:24

KAB01 píše:Takže došlo k zablokování asi navždy: ...

Nestraš. :-) Kde je změna? Furt je situace stejná, VSZ to "navždy" může blokovat. Já tam vidím optimistickou zmínku o ČNB a jejím správním řízení, které by mohlo vést k nucené správě a vyhlášení insolvence v horizontu měsíců. (Naděje umírá poslední. :-) )
Naposledy upravil drkarel dne 17. 6. 2013 19:29, celkově upraveno 1
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod KAB01 17. 6. 2013 19:28

drkarel píše:
KAB01 píše:Takže došlo k zablokování asi navždy: ...

Nestraš. :-) Kde je změna. Furt je situace stejná, VSZ to "navždy" může blokovat. Já tam vidím optimistickou zmínku o ČNB a jejím správním řízení, které by mohlo vést k nucené správě a vyhlášení insolvence v horizontu měsíců. (Naděje umírá poslední. :-) )

Ano, souhlasím - to je taky to místo, které mě tam zaujalo, že by se to mohlo rozseknout rozhodnutím ČNB. Ale ze strany VSZ rozhodně nelze řešení očekávat, Smetanové na těch lidech a firmách absolutně nesejde, ona má svý 2 mega ročně a ostatní ať si trhnou. Ještě z toho čiší taková nadřazenost, že ona může vše a nikdo si na ní nepřijde.
KAB01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Diskutující 17. 6. 2013 19:30

Tvrdím, že buďto to musejí odblokovat, nebo vyhlásit bankrot, pokud nebude schopno MSD plnit závazky vůči členům. Paní SZ jistě může ku škodě MSD lhůtu prodlužovat a čelit stížnostem a pomluvám, ale ČNB v tom případě by musela zahájit oznamování FPV. Tím spíš, že samotné VSZ avizuje dlouhou dobu ochromení činnosti, nikoli krátkodobé či dočasné. 5 dnů je jednou 5 dnů. Věřím, že být to v rámci ČR, tak si to naohýbají podle sebe, ale tady jsou vázáni směrnicí EU. Doma by to jistě nezůstalo. Jinak s přístupem VSZ naprostý souhlas a třikrát fuj...a závěrem mého dopisu sódruzi třikrát íča, íča, íča.

-- 17. 6. 2013 19:43 --

Diskutující
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka