Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lopousek 5. 8. 2013 11:52

Jo, to je taky možné. Naštěstí v našem případě jde jen o cca 3k CZK (zbytek SU + clensky vklad).
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod slos 5. 8. 2013 12:50

To, co píše p. Lopoušek, jsem udělala v červenci. Zažádala jsem o zrušení SÚ a ukončení členství (na SÚ jen již 2tis.). Poslali mi jimi vyplněnou žádost o ukončení členství, kterou chtěli vrátit s ověřeným podpisem. Podepsanou žádost jsem jim poslala zpět a oni mi potvrzenou kopii také poslali. K tomu mi napsali, že členství končí 1.10.2013 a že zbývající peníze zašlou na můj účet (včetně vypořádání členského podílu) podle pořadí došlých příkazů. A až mi převedou peníze, tak mi prý pošlou poštou i konečný výpis. Jak to dopadlo dám vědět.
slos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Končiny 5. 8. 2013 12:54

Bylo by řešením kdyby představenstvo a dozorčí rada odstoupilo z funkci a ČNB by po dohodě z VSZ dosadili dočasného zprávce do doby vyšetření podvodu. Pak by mohla zalozna fungovat dal a vyplacet vklady. Jenže to se frajerum z MSD chtít nebude protože by ztratili přehled P tom co se děje a navíc by přišli o koryto.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod jmh43 5. 8. 2013 13:19

Informace na momentální stav ve vyplácení:

Můj dotaz :
"Mám MSD potvrzený platební příkaz ze dne 14/5/13 na převod peněz z mého SÚ se splatností 02/08/13. Prozatím nejsou (k 5/8/13 12,30h) odeslány peníze ze SÚ?"

Odpověď MSD :
"Dobrý den,
Vámi podaný příkaz evidujeme. V současné době se provádí příkazy, jejichž splatnost předchází splatnosti Vašeho příkazu. Chápeme, že prodlení s provedením platby Vám může způsobovat potíže. Nicméně v současné době při přetrvávající blokaci našich účtů není v našich možnostech výplatu vkladů urychlit. Datum provedení Vašeho příkazu nemůžeme ani odhadnout vzhledem k množství faktorů, které nemůžeme ovlivnit a které působí na rychlost vyplácení vkladů."
jmh43
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Peťo6 5. 8. 2013 13:37

slos píše:To, co píše p. Lopoušek, jsem udělala v červenci. Zažádala jsem o zrušení SÚ a ukončení členství (na SÚ jen již 2tis.). Poslali mi jimi vyplněnou žádost o ukončení členství, kterou chtěli vrátit s ověřeným podpisem. Podepsanou žádost jsem jim poslala zpět a oni mi potvrzenou kopii také poslali. K tomu mi napsali, že členství končí 1.10.2013 a že zbývající peníze zašlou na můj účet (včetně vypořádání členského podílu) podle pořadí došlých příkazů. A až mi převedou peníze, tak mi prý pošlou poštou i konečný výpis. Jak to dopadlo dám vědět.

Čiže sa zdá, že to bude rovnakým tempom, ako by to bol normálny príkaz k úhrade.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod ppogo 5. 8. 2013 15:55

Vyjadřuji plný souhlas p. slavo963, Peťo6, ski1961 a dalším podobně smýšlejícím. Naopak zcela nechápu názor p. otec decathlon..
ppogo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mirinda78 5. 8. 2013 17:02

Zdravím,

zatermínoval tady někdo v poslední době ? Proběhlo všechno OK ? Peníze teď určitě rok potřebovat nebudu, termíňák mi končí k 30.11. a vážně uvažuji nad ročním pokračováním...

Díky
Mirinda78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 5. 8. 2013 17:09

Netermínoval, ale MSD mi to samo nabídlo. Prý se mám ozvat kolik, na jak dlouho a oni mi pošlou dokumentaci, kterou nechám ověřit a pošlu jim...
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod MSD2013 5. 8. 2013 17:19

Příkaz k úhradě ze SÚ na částku přes 1 mil. se splatností ihned doručen do MSD 1.7.
Po měsíci dotaz mailem. Odpověď naprosto stejná, jako v předchozích příspěvcích.
Podal jsem podnět na ČNB a finarbitr.cz.
MSD2013
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 8. 2013 19:18

Končiny píše:Bylo by řešením kdyby představenstvo a dozorčí rada odstoupilo z funkci a ČNB by po dohodě z VSZ dosadili dočasného zprávce do doby vyšetření podvodu. Pak by mohla zalozna fungovat dal a vyplacet vklady. Jenže to se frajerum z MSD chtít nebude protože by ztratili přehled P tom co se děje a navíc by přišli o koryto.

Organy cinne v trestnim rizeni urcite nebudou zasahovat do obsazovani ridicich funkci firmy, neprislusi jim to.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 5. 8. 2013 19:28

A já snad něco takového psal, ty játro ? Já jsem psal jestli máš problém z chápáním textu, že dočasné řízení by dosadila ČNB po dohodě z VSZ / myšleno, aby tam nebyl žádný člověk, který je v podezření z vyvádění peněz/ Navíc VSZ samo sdělilo, že jednají s ČNB v souladu a vzájemně vědí o svých krocích. A na závěr jedna dobrá rada ,zamysli se někdy nad svými příspěvky a jejich četností , protože na tebe přesně sedí " dutý sud, nejvíc zní "
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 5. 8. 2013 19:55

Statni zastupce postupuje dle trestniho radu a ten na zadneho dosazeneho spravce nebere ohled. Asi jste jeste nepochopili, ze v dnesni dobe uz lze trestne stihat i pravnickou osobu a jednim z trestu je i propadnuti majetku. Nepocitejte s tim, ze by nekdy statni zastupce ty zajistene penezni prostredky uvolnil, o nich rozhodne nejspis az soud pri vyneseni odsuzujiciho rozsudku.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 5. 8. 2013 19:57

Mám dojem ze nyní na radu právníků hraje s nami MSD nepeknou hru. Dle mého schválně nevyplácí a čekají až lidi sami se budou domáhat právní cestou svých prav. Tím vlastně vytvoří tlak na cinnost jak ČNB tak na VSZ veškeré náhrady škody pak bude nárokovat po státu. Nás si vzali jako rukojmí a o to větší svinstvo to ze strany záložny jde.

-- 5. 8. 2013 20:00 --

joachym1 píše:Statni zastupce postupuje dle trestniho radu a ten na zadneho dosazeneho spravce nebere ohled. Asi jste jeste nepochopili, ze v dnesni dobe uz lze trestne stihat i pravnickou osobu a jednim z trestu je i propadnuti majetku. Nepocitejte s tim, ze by nekdy statni zastupce ty zajistene penezni prostredky uvolnil, o nich rozhodne nejspis az soud pri vyneseni odsuzujiciho rozsudku.

Jaky soud ty játro ? K žádnému soudu nikdy nedojde protože mají ***** kapisto ? Ale uvidíš sam jenom mam obavu ze s tou kedlubnou to asi těžko pochopíš.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod kocoour 5. 8. 2013 22:17

Prosím učastníka joachyma at se zdrží jeho chytráckých a naprosto nesmyslných názorů. O to horší ,že tento člověk nemá u Msd ani korunu a počíná si jako ten největší chytrák.!!

-- 5. 8. 2013 22:19 --

Je tady někdo komu dnes přišla platba z příkazu splatného dne 28.6.nebo 1.7.??
kocoour
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Končiny 5. 8. 2013 23:38

kocoour píše:Prosím učastníka joachyma at se zdrží jeho chytráckých a naprosto nesmyslných názorů. O to horší ,že tento člověk nemá u Msd ani korunu a počíná si jako ten největší chytrák.!!

-- 5. 8. 2013 22:19 --

Je tady někdo komu dnes přišla platba z příkazu splatného dne 28.6.nebo 1.7.??

Nekdo na nejakem fóru psal ze dostal platbu se splatnosti 28.6. Od te doby nedostal nikdo nic. Od data 1.7 nevyplaceji jen posílají ty zkopírováne stejně odpovědi.
Končiny
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka