Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jamie Oliver 13. 8. 2013 19:37

joachym1 píše:Statni zastupce je v otazkach vedeni trestniho rizeni nezavisly, nad nim nikdo neni, nebude poslouchat ani beceni tupych ovci. Jestli chcete na nekoho tlacit, tak na MSD, s nim mate smluvni vztah, jehoz plneni se muzete domahat i cestou soudni zaloby. 8-)

joachym: ty seš podivuhodnej člověk.
ostatní: jinak si myslím, že osobní návštěva není od věci. vytvoří to na zakysanou smetanu určitě větší tlak, než kupa papírů
Jamie Oliver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Končiny 13. 8. 2013 20:02

Škoda, že ta slavná Smetanová nebyla tak aktivní a odmítla šetřit kauzu Drobil a předraženou čističku v Praze. Tam bylo podezřelých habaděj. To se asi kádrově nehodilo. Zato nyní šetří tak, že po 3 měsících jí chybí to podstatné a to pachatel trestného činu. To jí ovšem nebrání blokovat donekonečna naše peníze , protože lhůta je sice 6 měsíců, ale dle uvážení jí může pořád prodlužovat.

-- 13. 8. 2013 20:06 --

George 1 píše:Já podal platební příkaz s dnem splatnosti 9.7.2013 dne 2.7.2013, potvrzení dodejky následující den. Větší finanční obnos určený na stavbu stále v nedohlednu, obracím se na finančního arbitra. Po telefonátu do ČNB mám ještě vyčkat. Přišly dnes někomu peníze na účet? :'(

Já podal 23.6. doručeno 24.6. splatnost 2.7 a ani ťuk.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 14. 8. 2013 06:59

Tak podle všech indicií je pes zakopaný právě v představenstvu družstva. Cílem ČNB je ho vyměnit jakmile kontrolou zjistí, že je překročen ukazatel kapitálové přiměřenosti. Ten je nyní 10,57 % a stále se zvedá jak nalézají nedostatky a pokud překročí tuším 12,84 % má právo ČNB dosadit svého správce. Tomu odpovídá i probíhající kontrola od začátku května. Než kontrola proběhne VSZ blokuje účty na základě probíhajícího trestního řízení u nějž sice má podezření na konkrétní osoby, ale nemá důkazy k zahájení trestního stíhání s nimi a přitom chce zamezit, aby tyto osoby mohly disponovat s penězi záložny. Takže kdyby slavné představenstvo mělo na srdci blaho družstevníků tak by samo odstoupilo se svých funkcí a umožnilo by tak vyplácet vklady. Jenže jim se nechce od koryta, takže budou muset být odvoláni ČNB, anebo budou stíhání od VSZ podle toho co bude dříve. Takže já si myslím, že se vše vyjasní až ČNB dokončí kontrolu, která ještě může trvat další 3 měsíce.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 14. 8. 2013 07:56

Chtěl si říct, že ukazatel kap. přiměřenosti klesá. Zřejmě kontrolují úvěr po úvěru a podezřelé, či přímo podvodné úvěry překlasifikovávají na sledované či ztrátové, což má samozřejmě vliv na tento ukazatel.

Současné představenstvo nedělá nic jiného, než k čemu je tam dosadili skuteční "majitelé" (rozuměj ti, kteří záložnu ovládají přes další členské vklady) a kryjí skutečný stav věcí.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Končiny 14. 8. 2013 08:11

filip893 píše:Chtěl si říct, že ukazatel kap. přiměřenosti klesá. Zřejmě kontrolují úvěr po úvěru a podezřelé, či přímo podvodné úvěry překlasifikovávají na sledované či ztrátové, což má samozřejmě vliv na tento ukazatel.

Současné představenstvo nedělá nic jiného, než k čemu je tam dosadili skuteční "majitelé" (rozuměj ti, kteří záložnu ovládají přes další členské vklady) a kryjí skutečný stav věcí.

Ano dík za opravu nepřesně jsem se vyjádřil. Je to tak až klesne otevře se cesta vedeni vyměnit a dosadit tam nuceného správce.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 14. 8. 2013 09:19

Jenom doplním, že minimální hodnota kapitálové přiměřenosti je 8 %.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jamie Oliver 14. 8. 2013 09:48

Jen pro info: napsal jsem jim, že jsem měl splatnost 1.7. a nejdřív se mě slečna zeptala na moje členské číslo. Vypadalo to nadějně, jenže když jsem ji ho vzápětí poslal, dorazila klasická odpověď, kterou dostáváte všichni.
Jamie Oliver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Končiny 14. 8. 2013 11:12

Přišla mi odpověď z ČNB na můj podnět a výzvu k činnosti. Když to shrnu tak napsali já nic já muzikant to všechno VSZ a kontrola je tajná , takže asi ve stylu občane vyliž nám zadní část těla.

-- 14. 8. 2013 11:17 --

Tady přeposílám jeden odstaveček, aby jste si udělali obrázek co je ČNB za bandu.
Ke shora uvedenému Česká národní banka dodává, že podle ustanovení § 41d odst. 1 zákona č. 21/1992, o bankách, ve znění pozdějších předpisů, oznámí platební neschopnost úvěrové instituce do určité doby po zjištění rozhodné skutečnosti. Při posuzování doby přerušení plateb úvěrovou institucí z hlediska předpokladů pro zahájení výplaty náhrad ze systému pojištění vkladů je třeba vzít v úvahu, zda vzniklý výpadek splňuje podmínky zákona o bankách a evropské směrnice o systémech pojištění vkladů, která v definici "nedisponibilního vkladu" mj. uvádí, že se podle zjištění příslušného orgánu dohledu "úvěrová instituce v daném čase nezdá být schopna z důvodů přímo souvisejících s její finanční situací vyplatit vklad a v současnosti nemá vyhlídky, že tak bude moci učinit". Žádnou konkrétní lhůtu česká ani evropská legislativa v tomto směru nestanoví, posouzení závisí na výše uvedených okolnostech vzniklého výpadku, lhůta 5 pracovních dní stanovená zákonem o bankách pro vydání oznámení České národní banky o platební neschopnosti úvěrové instituce se odvíjí až ode dne zjištění rozhodné skutečnosti. Případy, kdy z rozhodnutí orgánů činných v trestním řízení je dočasně pozastaveno nakládání s částí prostředků úvěrové instituce, ačkoliv úvěrová instituce by jinak byla schopna vklady vyplácet, touto rozhodnou skutečností pro zahájení výplaty náhrad zpravidla nebudou.

S ohledem na výše uvedené Vám Česká národní banka doporučuje aktivně sledovat vývoj situace např. prostřednictvím sdělovacích prostředků, webových stránek Družstva nebo Vrchního státního zastupitelství v Praze.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod ondrula 14. 8. 2013 12:19

Tyhle žvásty mi poslali taky, leniví úředníci z ČNB na to mají připravenou šablonu a rozesílají je každému, kdo se ozve. Myslím, že brzy poženu ČNB k soudu, protože zákon hovoří "o neschopnosti banky dostát závazkům vůči oprávněným osobám za zákonných a smluvních podmínek", nikoliv o nějaký dočasnosti nebo možných vyhlídkách, že tak bude moci učinit. Žvásty z evropské směrnice o systémech pojištění vkladů, kterým argumentují při výkladu právní normy ve prospěch nečinnosti v ČNB, mě nezajímají, protože evropské směrnice nejsou pro nás jakožto jednotlivce závazné a netřeba na ně brát ohled. Skutečnou váhu má tzv. teleologický výklad právní normy, který hovoří v náš prospěch, kdy, lapidárně řečeno § 41d odst. 1 hovoří zcela jasně a srozumitelně a účelem tohoto ústanovení je ochrana oprávněných osob (tedy nás); kdyby se pak trestní stíhání táhlo třeba několik let a ČNB si furt mlela svou, byl by § 41d odst. 1 zcela nepoužitelný a neaplikovatelný a jeho účel by zcela pominul.
ondrula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Končiny 14. 8. 2013 13:11

Je to tak jak píšeš. Ze strany ČNB jde o čirý alibismus. Jenže to se jim nevyplatí, protože jakmile dostanu nález od Finančního arbitra tak na jeho podkladě dám na ČNB žalobu ke Správnímu soudu pro nečinnost. Samozřejmě budu požadovat náhradu škody. Oni s i myslí, že když zplodí nějaký nesmyslný text, tak všichni jim to sežerou i z navijákem bez toho, aby se domáhali svých práv. Navíc ani nejsou schopni ten text podepsat jménem a zaštiťují se institucí. Oni si ani neuvědomují, že jsou státní orgán a pro ně rovněž platí pravidla spisového pořádku.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 14. 8. 2013 14:00

Končiny: Poprosím pak o číslo jednací kvůli přidání se k žalobě. To nejjednodušší, co můžeme udělat je se právě přidat k již rozjednané záležitosti a to hned, jak se nás to začně postupně také týkat.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lopousek 14. 8. 2013 14:13

A nebo pokud jste ještě nic nepodali, můžete využít http://www.hromadnezaloby.cz - budete to mít administrativně jednodušší, je to mediálně sledované (už jen tím, že to visí na internetu, a třeba UPC z toho mělo docela haló) nebo že partnerem jsou bankovnipoplatky.com, které se jistě také spoluzaslouží o medializaci. Patrik Nacher teď vystupuje na hodně místech a on i tento web je sledován médii.

Navíc Vám jistě řeknou, zda s tím má cenu něco dělat. Prostě mi přijde, že je to jednodušší než jít za právníkem. A hlavně to opravdu funguje, v těch současných případech jsou desítky lidí. Takže to není mrtvé. U Nebeslev byl například případ uzavřen a pokud vím, lidem se vrací peníze... :-)
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod lumídek 14. 8. 2013 14:31

MSD vydalo nové prohlášení:

http://www.imsd.cz/files/novinky/MSD_pr ... _14_08.pdf

Opakuje, že VSZ tlačí k provádění konkrétních plateb pro členy družstva. Jelikož se zmiňují náznaky ze strany JUDr. Bradáčové o uvolnění toků pro členy MSD, zní to tak, jako že tlak JUDr. Bradáčové je dnes třeba i k tomu, aby páně Paroubkova soudružka Smetanová vůbec povolila ty platby na základě úředního podpisu.
lumídek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Končiny 14. 8. 2013 14:45

Raziel-CZ píše:Končiny: Poprosím pak o číslo jednací kvůli přidání se k žalobě. To nejjednodušší, co můžeme udělat je se právě přidat k již rozjednané záležitosti a to hned, jak se nás to začně postupně také týkat.

Jakmile to bude aktuální dám samozřejmě vědět ihned. :-) Jak jsem psal čekám na rozhodnutí arbitra teď jsem tam volal a prý má tento týden dovolenou, takže v pondělí ho osobně navštívím.

-- 14. 8. 2013 14:49 --

lumídek píše:MSD vydalo nové prohlášení:

http://www.imsd.cz/files/novinky/MSD_pr ... _14_08.pdf

Opakuje, že VSZ tlačí k provádění konkrétních plateb pro členy družstva. Jelikož se zmiňují náznaky ze strany JUDr. Bradáčové o uvolnění toků pro členy MSD, zní to tak, jako že tlak JUDr. Bradáčové je dnes třeba i k tomu, aby páně Paroubkova soudružka Smetanová vůbec povolila ty platby na základě úředního podpisu.

Jestli bude Smetanová zapšklá a zatnutá jako doposud tak s ní nepohne ani to. Ona je totiž bohužel samostatně procesně odpovědná a tudíž nepodléhá co se týče rozhodování ve spise ani Bradáčové. Navíc si myslím, že je to pro ní práce navíc a nebude si tím přidělávat starosti. Musela by totiž vyhotovit usnesení na povolení provedení platebních příkazů a to je moc práce. :oboze A co si budeme povídat pracovitá asi moc jako většina úředníků nebude.
Končiny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 14. 8. 2013 16:31

[b]Končiny:[b] Určitě. Já v tuto chvíli musím ještě čekat, protože jsem o peníze žádal poměrně nedávno, takže až to bude měsíc, jdu na arbitra a poté bych toho rád využil. Děkuji.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka