Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Plmx 3. 12. 2013 14:04

Děkuji. Našel jsem si to i na stránkách FA.Takže exekuce bude zřejmě nejjistější.
Plmx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 12. 2013 09:05

Hlasim castecni uspech. V patek mi prislo vyjadreni arbitra, kde mi uznal vsechno, do 3 dni mi musi MSD vyplatim dluznou castku + uroky z prodleni a arbitr jsi take prijde na sve- 10% pokuta z dluzne castky a uroku z prodleni :-).
Jak mam dale postupovat, kdyz ve ctvrtek nebudu mit penize na uctu, mam jit rovno k exekuci?

Btw, jenom pro info, rizeni bylo zahajene zacatkem zari, takze ta totrura trva cca 3 mes. Ja se s tim nesral, hned na druhy den po datu splatnosti jsem podal navrh na rizeni k arbitrovi.....
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 8. 12. 2013 09:38

Jak mam dale postupovat, kdyz ve ctvrtek nebudu mit penize na uctu, mam jit rovno k exekuci?

Ale kdeze.
Nesmutnete, takovych je nas vic. Musite cekat az se to stane pravomocne a vykonatelne, tj. prakticky az projdete namitkovym rizenim (namitky maji odkladny ucinek).
V prekladu: MSD se posledni mozny den (do 15 dni od rozhodnuti) uraci poslat namitky k Nalezu.
I nakrasne, kdybyste se prava podat namitky vzdal (coz jsem ja udelal, ono take z vaseho pohledu k Nalezu neni take co namitat, ze ?!), tak oni se ho nevzdaji na 100% a budou to natahovat nejdele jak se da.
Arbitr vas o tom zpravi (ze podali ty namitky) s moznosti se k nim vyjadrit, vy se vyjadrite a arbitr jejich namitky a vase vyjadreni nejak posoudi a bud to puvodni Rozhodnuti/Nalez potvrdi nebo ne. Tahle cela "opicarna" to protahne mym odhadem o cca o dalsi mesic, ale muze to byt i dele.

Bohuzel take plati, ze jakmile mezitim MSD padne do insolvence, jsme vsichni, kdo chceme jakekoliv nahrady skod/uroky uplne v prd.. jelikoz podle ins. zakona nad spolecnosti, ktera je v insolvenci NELZE EXEKUCI VYKONAT a vy i my dostanete/me po nekolika letech insolvencniho rizeni tak suche z nosu !
Naposledy upravil sipura dne 8. 12. 2013 09:42, celkově upraveno 1
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hongmi 8. 12. 2013 09:40

No proto to chce necekat a neotalet.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 12. 2013 10:02

No proto ja nekecal a navrh na rizen k FA podal na druhy den po datu splatnosti plat. prikazu... Predpokladam, ze se msd odvola....Jeste mne zajimaji 2 veci.
Ma jiz nekdo v ruce pravoplatne rozhodnuti od FA po odvolani MSD , pripadne ci penize od nich vymohl, prvni rizeni byly podany predpokladam jiz pocatkem cervence...?

MSD mi poslalo pred cca 2-3 tydny formular, kde jim mam napsat ucet, kde maji poslat uroky z prodleni. Neni to nejaka prasarna(nezda se mi,jak mne nahaneji, 2x mne urgovali...a ze cim drive tim lepe, a bla bla bla, jak kdyby nevyplaceni stalo jenom na tom...) kterou pripadne vyuziji proti mne v rizeni s FA(pri pripadnem odvolani), napr. ze jsem nim ze zacatku nedodal prislusne info, atd....i kdyz v emailove komunikaci cislo uctu maji a je to napsane i v rozhodnuti od FA.....
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 8. 12. 2013 10:29

Já bych se bál, že je tam nějaký háček. Není prostě jednodušší udělat ve wordu dokument s hlavičkou žádosti a napsat něco ve stylu (a zahrnout tam to, co chtějí):

Vážené MSD,
na základě rozhodnutí finančního arbitra, který mi přiřkl v rozhodnutí č. YYYY částku xxxxx Kč, Vás žádám o její zaslání na bankovní účet 123123/4567.

S pozdravem Váš milovaný člen,
Véna z Hor

dne 8.12. 2013 v Deštném v Orlických horách
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 8. 12. 2013 11:04

slavo963: O MSD si iluze nedelam, oni a jejich vykutaleni pravnici jsou schopni udalat uz jakoukoliv prasarnu.
Orisek je v tom, ze pokud vedete rizeni s FA, tak to nemuzete chtit jeste najak jednou mimo to rizeni a ten dokument tim trochu zavani.
Zaroven je tam hacek v tech datech, protoze pak vas nejak zaradej na to datum, na ktere to vyplnite (budete na chvoste fronty).
A asi si dovedete predstavit, ze pak vas uz nevyplati nikdy.

A proto to nize - navazat primo na to Rozhodnuti/Nalez arbitra.

lopatickaCZ: Presne tak, taky tak to planuju napsat jakmile to bude pravomocne.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 12. 2013 11:35

Přesně tak. Taky bych se bál, že to MSD nějak zneužije. Nejsem právník, a tudíž netuším, co je možné, ale dovedu si představit, že tímto MSD prokáže, že uznalo dluh a že se s Vámi dohodlo, a že nakonec ty úroky z prodlení z rozhodnutí FA vypadnou, a tudíž je nebudete mít na základě čeho exekuovat (což je stejně asi teorie vzhledem k časovým okolnostem ... ale co kdyby). Proto bych se klonil ke znění, co psal lopatickaCZ.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 12. 2013 11:52

Diky za reakce, ja jsi to i myslel. Nyni jim nic posilat nebudu, a pri odvolani se mozna na to dotaze arbitr sam, kdyz se ukaze , ze to neni ojeb a pote jim ten dokument poslu(ale FA nic chtit nebude, protoze v rozhodnuti je jasne napsano, ze uroky z prodleni mi maji dat "... k jeho rukam, nebo jim urceny ucet" ...)......a nasledne exekuce, kdyz nebude vyhlasena insolvence.
@sipura, predpokladam, ze msd se ve vasem pripade odvolalo, jak dloho cekate na vysledek? Pripadne dalsi clenove fora?
@drkarel, jak to sleduji, myslim, ze insolvence tak skoro vyhlasena nebude, takze je velka sance se dostat k urokum z prodleni. A kdyz bankovni rada opet rozhodne i tak dobre, uz me to vse unavuje, chci mit svoje penize co nejdrive to pujde, z principu
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod sipura 8. 12. 2013 12:33

Nalez/Rozhodnuti je z 5.11. , MSD podalo namitky posledni mozny den tj. 20.11. a od te doby proste cekam.

Ale pozitivni je, ze v patek 6.12. provedli alespon ten prikaz (ale asi jen kvuli tomu, ze proste na me prisla rada - ted vyplacej datum splatnosti 12.7. , rizeni u arbitra na to dle me nemelo proste vliv), takze o tom zpravim v pondeli arbitra dopisem. Nejako ani nedoufam, ze se do 3dnu objevi i uroky z prodleni.
sipura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slavo963 8. 12. 2013 13:23

Je nejaka zakonni lhuta, do kdy musi FA rozhodnout o odvolani?
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 8. 12. 2013 13:55

I kdyby byla, tak to není v lidských silách stihnout. Před nedávnem totiž dali k finančnímu arbitrovi cca desítky tisíc případů s navracením poplatků z půjček. Soudy jim v naprosté většině případů odargumentovali, že když dobrovolně podepsali smlouvu na úvěr i s poplatky, tak je mají platit... Ale tihle pitomci do poslali dál, k finančnímu arbitrovi...

No a řekněte mi, jak to má takový malý úřad jako finanční arbitr stíhat. Přibývající případy MSD, spor o poplatky z úvěrů a také další případy... :-\
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 8. 12. 2013 14:28

U mňa nález/rozhodnutie od arbitra 24.10., MSD sa odvolalo posledný možný deň, vyjadril som sa k námietkám a odvtedy čakám.. Tak jak píše sipura, to že mu previedli peniaze bola náhoda, lebo bol na rade - ja mám dátum splatnosti až 2.8. a samozrejme nič nepreviedli. Kedy arbitr rozhodne o námietkách a rozhodnutie bude právomocné, to netuším.
Myslím, že sa to do odobratia licencie už nestihne.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 12. 2013 15:41

lopatickaCZ píše:I kdyby byla, tak to není v lidských silách stihnout. Před nedávnem totiž dali k finančnímu arbitrovi cca desítky tisíc případů s navracením poplatků z půjček. Soudy jim v naprosté většině případů odargumentovali, že když dobrovolně podepsali smlouvu na úvěr i s poplatky, tak je mají platit... Ale tihle pitomci do poslali dál, k finančnímu arbitrovi...

To jako, že dali věc pravomocně rozhodnutou soudem k FA? To se mi nějak nezdá, jednak je to res iudicata, jednak dle zákona of FA:
"§ 9
Návrh je nepřípustný, jestliže
b) ve věci samé již rozhodl soud nebo řízení ve věci samé bylo před soudem zahájeno,"
To by museli být ještě větší bláhovci, než to vypadá.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 8. 12. 2013 15:55

Nedokážu to asi vysvětlit úplně přesně, ale prostě je fakt, že finančního arbitra aktuálně zavalily cca desítky tisíc případů ohledně navrácení poplatků z úvěrů. Tak 4-5 týdnů nazpět o tom bylo referováno.

-- 8. 12. 2013 15:57 --

- Možná jde jen o ty případy, o kterých soud ještě nerozhodl - nerozhodoval (nebylo zahájeno). Nevím přesně. Ale situace je zkrátka taková.
lopatickaCZ
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka