Metropolitní spořitelní družstvo

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod TTT666 23. 12. 2013 21:16

sipura píše:"... Zahájením insolvenčního řízení (resp. schválením úpadku) získáváte soudní ochranu před
věřiteli, vymahači i exekutory. Exekuce již od této chvíle nelze vykonat. .."

Za 5 mesicu me to stalo tolik penez, casu a vseho a on je ted jeste bude zakon chranit !!!

A jak tedy navrhujete, aby zněl insolvenční zákon?.)
TTT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hongmi 23. 12. 2013 21:28

Navrhovat zneni zakonu muzou jen poslanci nebo vlada.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 12. 2013 21:54

By mne take zajimalo, zda FA bude uplatnovat svych 10% z meho nalezu. Samozrejme jako statni istituce bude mit prednost....
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod TTT666 23. 12. 2013 23:20

hongmi píše:Navrhovat zneni zakonu muzou jen poslanci nebo vlada.

Pokud chcete mít takovouto debatu, tak slovo JEN tam máte špatně... dostudovat ještě další možnosti:)))

Každopádně mě spíše zajímalo jak si představuje lepší znění zákona. (Když se mu nelíbí současné znění.) To zda má či nemá možnost tento zákon navrhnout je mi fuk.
TTT666
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 25. 12. 2013 17:05

Kolem MSD to začíná být zajímavé. Viz:
1) z Měšec.cz
Obrázek

2) reaguje Motejlek.com
Obrázek
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod blouma 25. 12. 2013 18:14

Tyto obavy jsou liché pro ty vkladatelé, kteří nemají vklad vyšší než 100 000 eur. Nestrašte zbytečně lidí. Pochopitelně kdo má více než tuto částku, pak z rozdílu může očekávat podstatně méně.
blouma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 25. 12. 2013 19:10

Já nechci strašit lidi, jen chci poukázat, jak to tady u nás v ČR (ne)funguje.
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 25. 12. 2013 19:31

Prostě nic nového. Justiční, finanční a politická mafie dál nerušeněřeší svůj byznys
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 25. 12. 2013 19:36

Našťastie pre väčšinu vkladatelov je to nepodstatné, takže nech si tam riešia čo chcú :-)
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Vrba4 26. 12. 2013 13:07

Zdravím.23.12.píše pan blouma,ten kdo má u MSD jakýkoliv vklad,spořící účet,či termínovaný vklad nemusí se do insolvenčního řízení přihlašovat.Jediné omezení je výška vkladu.(vyšší než 100000.-eur.) Kdysi jsem si spořil na penzi,myslím českomoravský penzijní,peníze rozkradli,pozdě jsem se přihlásil a výsledek pro mě 0.Je to prosím opravdu tak? Děkuji.
Vrba4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 26. 12. 2013 13:30

V tomto případě ano. Stačí sledovat, kdy kam přijít.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod nově 26. 12. 2013 14:22

Diskuse ,
které se zde odvíjejí pramení z nedostatku informací, informace nejsou veřejně přístupné a nikdy nebudou a je otázka zda policií vyšetřované doměnky budou někdy prokázané a zveřejněné.

Každopádně , řada příspěvků naznačuje se jedná o další zpronevěru peněz- tunel který vede k naším privatizačním mldářům. Ti jsou v těchto praktikách zběhlí a mají kolem sebe bílé koně a zástup právníků.

Pro nás obyčejné vkladatele, kteří si třeba chtěli našetřit na důchod a neví jak, protože jim to banky neumožňují a nekradou je důležité, že eu rozhodlo o nutnosti pojištění a vklady dostaneme. Bez tohoto pojištění by ostatně řada z nás v tomto družstvu nebyla...

Zajímavé, že na můj mail přicházely do poslední chvíle před zavřením poboček MSD nabídky na uložení dalších peněz a vyhlašovaly ,že zrovna mně to bude umožněno a můj vklad byl již dopředu schválen. Při zpětném pohledu- v MSD vedení a majitelé věděli o co jde a doufám, že se moc lidí nenechalo nachytat a nevkládali nad pojištěnou částku.

Další možností je dostat odškodnění za včas neodeslaný platební příkaz. Pokud se má toto odškodnění požadovat od insolvenčního správce je třeba tam škodu přesně vyčíslit- viz jejich formuláře. Ví někdo zde kolik činí úrok za pozdně realizovaný plat.příkaz a zda opravdu žádat insolvenčíno správce?

Pokud víte sdělte to ostatním, jinak zbyde více na tuneláře družstva, kteří mají nároky v insolvenci svými právníky zajištěné.

Díky OF
nově
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 27. 12. 2013 20:50

ČNB ohlásila neschopnost MSD dostát svým závazkům. FPV byl aktivizován. Do měsíce máme peníze. --> http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/pe ... ?id=798525
lopatickaCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 27. 12. 2013 21:05

Výborná správa, bude sa vyplácať nejpozději do 24.1.2014. Viac na oficálnych stránkach Fondu pojištění:

http://www.fpv.cz/cs/aktuality/oznameni ... m-vuc.html
Peťo6
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka