Změna PIN na platební kartě MONEYBOOKERS

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Burina 9. 3. 2010 16:01

Mám platební kartu MasterCard od Moneybookers ( jedná se vlastně o debetní kartu, která je svázaná s účtem Moneybookers ) a chtěl bych na ní změnit PIN.

Na stránkách monebookers tvrdí, že by to mělo jít na bankomatech s čipovou podporou, ale já jsem dnes zkusil bankomaty Český spořitelny, Komerenční a Poštovní a nikde to nejde. Přesněji není tam tato možnost. Jen na Komerční bance je možnost změna PINu, ale zde lze měnit PIN jen pro karty vydané Komerční bankou.
A přitom na onom bankomatu české spořitelny jsem měnil PIN taky na čipové kartě ( české spořitelny ) asi před dvěma roky.

Nevíte někdo v jakých bankomatech můžu toto provést ?
Výběr hotovosti proběhl v pořádku, takže karta je taky v pořádku.
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 3. 2010 16:10

Burina: bankomaty ČSOB by to měly umět.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burina 9. 3. 2010 16:20

Dík.

Zítra se pokusím najít bankomat ČSOB a pak dám vědět.
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Burina 10. 3. 2010 13:27

Tak ani v bankomatu ČSOB, a ani v bankomatu GE money bank PIN změnit NEJDE. :-|
Vůbec se mi tam tato volba nenabízí.

A ještě jeden postřech - všechny bankomaty ( mimo českou spořitelnu ) mi nabídly volbu jazyka - češtinu. Bankomat české spořitelny my toto vůbec nenabídl a byl hned nastaven na angličtinu. A asi 3 bankomaty mi nabídly dobití telefonu, teď už však nevím které.

Ještě přidám, že v Často kladených otázkách - je doslova :
"Jak mohu změnit svůj PIN?"

PIN k Vaší kartě je náhodně generovaný. Kdybyste jej chtěli změnit, aby se lépe pamatoval, můžete tak učinit ve většině bankomatů. Pokud se Vám nedaří změnit PIN v bankomatu, znamená to, že bankomat pravděpodobně nepodporuje čipové karty.

Tak nevím. :oops:

Máte někdo ještě nějaký TIP ?
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 10. 3. 2010 13:53

Burina: jo, najdi bankomat, co podporuje čipové karty... ale vážně, mě bankomat čsob nabízí volbu změna PIN, takže spíš se nechtějí bavit s tou kartou...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 10. 3. 2010 13:55

Zkusil bych nějaký bankomat ve Velké Británii. Jo, je to trošku z ruky...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Burina 10. 3. 2010 14:31

Problém bude nejspíš v TÉ kartě.

Do teď jsem měnil PIN v bankomatech na 3 kartách ( česká spořitelna , mbanka ) a vždy bez problémů.

Nevím jak poznat bankomat s podporou čipů, ale podle mne většina z mnou vyzkoušených bankomatů je zánovních, takže si myslím, že tuto službu podporují, ale bouhužel NÉ pro tento TYP karty.

pro "Havers"
Koupit si zpáteční jízdenku, na místě v nějakém bankomatu provést změnu PIN a hned se vrátit zpátky do čech. Určitě tam by to šlo v pohodě, jenže taková změna by byla náročnější na čas i na peníze. :-)
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 3. 2010 14:33

Muze mi nekdo vysvetlit, v cem tkvi vyhoda zmeny PIN?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burina 10. 3. 2010 14:39

Více karet = stejný PIN.
Není třeba si pamatovat tolika čísel.

A i manželka si toto číslo pamatuje taky velice dobře.

Nechci dělat chytrého, není problém si zapamatovat více čísel, ale je to určitě pohodlnější.

A když tato možnost je, tak proč ji nevyužít :?:
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Havers 10. 3. 2010 15:28

To Burina:

PIN u karet od mBank se mění v IB.
U ČSOB, KB, ČS a GE v bankomatech. Ale platí to, že se PIN mění v bankomatu té banky, která kartu vydala.

A v tom vidím problém u MasterCard Moneybookers karty. Karta je totiž britská.

Jinak všechny bankomaty v ČR jsou již osazeny čipovou technologií.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 10. 3. 2010 15:45

Burina: no nevim, kolem me je tech cisel tolik, ze pouzivam aplikaci eWallet - http://www.iliumsoft.com/site/ew/ewallet.php

Je to pomerne zajimava aplikace, diky ktere vim nejenom PIN, ale i veskere dalsi informace, jako napriklad tel.cisla pri ztrate karet atd. A hlavne umi syncovat mezi W7<->iPhone<->WM.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Burina 10. 3. 2010 17:08

S474N píše:.. pouzivam aplikaci eWallet - http://www.iliumsoft.com/site/ew/ewallet.php ...


Aplikaci znám, taky používám WM i Iphone.
Ale jelikož máme prostě v celé rodině zažitý jedno číslo - PIN, které máme na všech kartách stejné ( a které si všichni pamatujem ), tak jsem chtěl mít i na této kartě toto číslo.

A podle FAQ na stránkách Monyebookers by změna PIN neměla být žádný problém. Bohužel v pěti nejznámějších bankomatech našich bank, tato změna provést nejde, musím si nechat ( zapamatovat ) přidělený PIN a nikdo z rodiny nebude tuto kartu používat. Aby nedošlo k nějakému fópá.

Ještě by bylo řešení nastavit na na ostaních 4 kartách tento nový PIN, aby byla splněna podmínka na všech kartách stejný PIN, ale to bych nesměl znát manželku a dceru. Hlavně jejich paměť. :-)
Burina
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 10. 3. 2010 22:05

Burina: z hlediska bezpecnosti je pro me jediny PIN neprijatelny, stejne jako jedine pristupove heslo ve vsech sluzbach. Radeji doporucuji reseni napsani PIN cernou fixou na kartu s tim, ze tam misto poradi ABCD uvedes napriklad ADCB ci jinak podobne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2010 09:19

S474N píše: Radeji doporucuji reseni napsani PIN cernou fixou na kartu s tim, ze tam misto poradi ABCD uvedes napriklad ADCB ci jinak podobne.

Popřípadě si od stávajícího PINu odečíst nějaké snadno zapamatovatelné číslo a rozdíl si napsat na kartu. Pak stačí k číslu na kartě přičíst toto číslo a máme PIN :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 11. 3. 2010 11:53

PatrikChrz: tak samozrejme, to je uz podle vkusu kazdeho soudruha, jak se s tim vyporada.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků