Spořící účet WPB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petronellka79 16. 3. 2010 19:58

Chci se jenom postěžovat...Před rokem jsem si založila spořící účet u WPB a vložila 50 000 Kč. Z důvodu krize jsem byla nucená o předčasný výběr celé částky...víte kolik jsem zaplatila jako sankci??? 4 660 Kč....jsem zdrcená. To jsem mohla peníze nechat ležet v šuplíku a neprodělala by sem až tolik...
petronellka79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2010 20:10

Tohle nechápu - objednala sis službu a přistoupila na její podmínky, tak na co si stěžuješ? Pokud se ti podmínky nelíbily, proč jsi na ně přistupovala? Vždyť jsi nemusela volit dlouhodobý termínovaný vklad, mohla sis zvolit jiný produkt. Např. vkladní knížku MSD s 4 % p. a. a možností výběru kdykoliv.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod petronellka79 16. 3. 2010 20:14

k 1.3.2010 změnil sazebník poplatků a tedy i sankce za předčasný výběr...podepisovala jsem uplně jiné podmínky...
petronellka79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod libol 16. 3. 2010 20:22

A mohu se zeptat jaká byla smluvní pokuta před tím?
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2010 20:27

petronellka79 píše:k 1.3.2010 změnil sazebník poplatků a tedy i sankce za předčasný výběr...podepisovala jsem uplně jiné podmínky...

Tak to mě mrzí. Faktem je, že WPB je už několikátý rok za sebou v těžké ztrátě a tak se snaží si aspoň trochu "přilepšit"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 16. 3. 2010 20:41

PatrikChrz: ono je to totiz o tom, ze ti co chteji nejvic vydelat, tak obvykle nectou a potom to vypada jak to vypada.

petronellka79: v tom pripade plati podminky z doby, kdy si podepisovala smlouvu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 3. 2010 20:51

aktuální verze:
Předčasný výběr vkladu nebo části vkladu
- WPB Spořicí účet 2 % z předčasně vybírané částky, min. 3.000,- Kč

verze z 13.3.2008
Předčasný výběr z GV, SÚ, BV
WPB Capital může klientovi umožnit předčasný výběr. Případný sankční poplatek stanovuje WPB Capital individuálně.

Co bylo mezitím nevím, webarchive to nemá v cache... Každopádně poplatek 4660 nesedí na 2% z 50k, ale na 9.3%.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod petronellka79 16. 3. 2010 21:07

Při předčasném výběru jsem neměla přijít o úroky... jelikož se vklad úročí měsíčně.

Sankce za předčasný výběr měla činit 5% z vybírané částky ročně od
data výběru do původního data splatnosti...Plánovala jsem výběr k 11.7. 2010.

Tedy sankce by byla cca ( výpověď z účtu jsem podala 11.2. 2010 ) 1041 Kč ..když dobře počítam..

Nové podmínky :
Bohužel se k 1.3.2010 změnil sazebník poplatků a tedy i sankce
za předčasný výběr, která nyní činí 2% z předčasně vybírané částky, min.
však 3000,- kč. Navíc dojde dle VOP-čl. 21 str. 13 ke stržení úroků.

Celková výše sankce tedy byla stanovena na 4660,- kč.

Dle doporučení pracovnice WPB mám vzít v úvahu v úvahu, že do června může opět dojít ke změně sazebníku a tedy i ke změně sankce (zvýšení nebo naopak snížení) . Takže peníze vybíram raději okamžitě...
petronellka79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 3. 2010 21:13

petronellka79: No, to zní logicky. Mám teda dojem, že při změně VOP má klient právo od smlouvy bez sankcí odstoupit, ale to si musíš probrat s právníkem.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 16. 3. 2010 21:14

petronellka79: dovedes pochopit, ze podminky plati takove, za jakych sis to sjednala? Pripadne podej vypoved z duvodu zmeny sazebniku.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod padik 16. 3. 2010 21:29

mikicz píše:verze z 13.3.2008
Předčasný výběr z GV, SÚ, BV
WPB Capital může klientovi umožnit předčasný výběr. Případný sankční poplatek stanovuje WPB Capital individuálně.

Co bylo mezitím nevím, webarchive to nemá v cache... Každopádně poplatek 4660 nesedí na 2% z 50k, ale na 9.3%.

Ale má, stačí být trpělivý než to načte web archiv.
http://web.archive.org/web/20080403225942rn_2/www.wpb.cz/servis-pro-klienty/sazebnik-poplatku
Tam píšou, že poplatek byl 1.4.2008 nastaven jako 5% krát vybíraná částka.
padik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petronellka79 16. 3. 2010 21:32

... píšu jenom pro to aby jsem vás varovala...mně se ta sankce zdá nepřiměřeně vysoká..radit se s právníkem nebudu, protože to jsou další peníze... budu se těšit na zbylých 48 000 ( 2 600 Kč měli být úroky) ... a na WPB zapomenu.
petronellka79
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 3. 2010 21:53

Jestli je poplatek 2% + ztráta úroků, tak to není nic strašného, poměrně obvyklá sazba (i u bank). Prostě sis vybrala nevhodný PRODUKT, ne nevhodného poskytovatele. Pokud chceš mít peníze k dispozici bez sankcí, vyber si spořicí účet.
http://www.mesec.cz/clanky/kam-aktualne ... le-penize/ - data jsou sice trochu starší, ale aspoň k orientaci na trhu to stačí.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod saabik 16. 3. 2010 22:02

menim svuj prispevek, neb jsem se spletl. rychleji jsem psal nez myslel :oboze
Naposledy upravil saabik dne 17. 3. 2010 21:17, celkově upraveno 1
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikedub 16. 3. 2010 22:13

Hele chlape na takové poplašné zprávy si dej pozor na pusu, abys na to nedojel..... :shock: :shock: :shock: ...ono bys také mohl dostat přes papulu pravnicky či fyzicky 8-P ...nebo ti vadí že máš někde prachy za 2%????
mikedub
Návštěvník

Další stránka