Spořící účet WPB

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikedub 19. 3. 2010 20:57

Nevite nekdo jestli WPB ci UNIBON chysta nejakou special akci na vklady od 1.4?? 8-)
mikedub
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 20. 3. 2010 04:23

petronellka79 píše:k 1.3.2010 změnil sazebník poplatků a tedy i sankce za předčasný výběr...podepisovala jsem uplně jiné podmínky...

Zkus podat výpověď pro změnu podmínek, do 30 dnů od vstoupení v platnost nových podmínek lze obecně (telco, energie) tyto výpovědi bez sankce použít :-) U ene i v případě zlevnění, u telco jen v případě zhoršení - beru to z hlavy... Jak je to u financí, nevím, ale máš možnost to zjistit.
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod serfuj 15. 4. 2010 08:13

Nakonec jsem se rozhodl využít termínovaný vklad v WPB i Unibonu a tak se s Vámi podělím o informace jak vše probíhá. U obou záložen jsem ještě nebyl členem.
WPB
1) na internetu jsem vyplnil žádost o termínovaný vklad a ostatní formuláře
2) jestě ten den mi volali z WPB, že posílají dokumenty poštou
3) za 2 dny mi přišla doporučená obálka s dokumenty k podpisu (žádost o členství 2x, podpisový vzor, smlouva o termínovaném vkladu 2x), dalšími informacemi (stanovy, příklad příkazu k úhradě a pokyny jak postupovat) a obálkou pro odpověd.
4) Vše jsem podepsal, přiložil požadované kopie (dvou dokladů a výpisu z účtu) a poslal.doporučeně (poštovné 34 kč)
5) Následující den mi opět zavolali z WPB, že dokumenty, které obdrželi jsou v pořádku. Po obdržení smlouvy podepsané od WPB mám poslat peníze na uvedené číslo účtu
6) Následující den jsem obdržel od WPB podepsanou žádost o členství a smlouvu
7) Na číslo účtu ze smlouvy jsem poslal vkládanou částku + 1 kč členský vklad (zápisné se u spoření na dálku neplatí)

Unibon
1) na internetu jsem vyplnil žádost o termínovaný vklad a ostatní formuláře
2) jestě ten den mi volali z Unibon že mi na email posílají prázdnou žádost o členství a další informace
3) žádost jsem vytisknul a podepsal (podpis musí být ověřený - 30 Kč, na úřadě nebo Czech Point), k žádosti jsem přiložil požadované kopie (dvou dokladů a výpisu z účtu) a poslal.doporučeně (poštovné 26 kč)
4) na speciální účet Unibonu jsem poslal členský vklad + zápisné (500 Kč)
5) během třech dní jsem obdržel obálku se schválenou žádostí o členství, smlouvou k účtu a podpisovým vzorem.
6) Obojí jsem podepsal a poslal do Unibonu
7) Na číslo účtu (jedná se obežný účet, ze kterého se peníze převedou automaticky na termínovaný vklad) ze smlouvy jsem poslal vkládanou částku
8) Následující den mi přišel výpis z informací o přijetí částky na běžný účet a jejím převedení na termínovaný vklad

Vše je tedy možné u obou záložen stihnout během jednoho až dvou týdnů, záleží na rychlosti pošty a převodu peněz.
serfuj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod padik 15. 4. 2010 17:54

Tak ode dneška snižuje WPB Capital úroky z vkladů a to docela výrazně.
Mění také výši minimálního vkladu (z 50 na 20 tisíc Kč) a pásma úročení.
Snižuje i úroky z úvěrů, ale navyšuje minimální výši úvěru z 1 mil. na 2 milióny Kč.
Tím mě vůbec nepotěšily. Místo 4,05% mám jen 3,5% na spořáku. Ach jo.
padik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 16. 4. 2010 12:57

tak to mám více na stavebním spoření, 3% čistého :-)

a dále jsou fixní 3,4% čistého (4% hrubého) na JT vkladu (1R od 500K).
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod kalamancharo 1. 9. 2010 11:32

Vážení, dnešním dnem jsme přišli o další zajímavý spořící produkt. Prakticky všechny úroky WPB ostrouhala, a to nejen o drobné. Je sice pěkné, že nově nabízí i termíny 1 či 3 měsíce, ale že třeba u 6 měsíců skrouhnou úroky z 3.35 a 2.85 (do 300 000 kč) je síla - chtěl jsem tam během dvou měsíců napumpovat peníze.

1 měsíc 1,30 % 1,30 % 1,30 % 1,30 %
3 měsíce 2,05 % 2,20 % 2,35 % 2,50 %
6 měsíců 2,85 % 3,00 % 3,15 % 3,30 %
1 rok 3,15 % 3,30 % 3,45 % 3,60 %
18 měsíců 3,60 % 3,80 % 3,95 % 4,10 %
2 roky 4,10 % 4,30 % 4,45 % 4,60 %
3 roky 4,60 % 4,75 % 4,90 % 5,10 %
5 let 5,10 % 5,30 % 5,60 % 5,95 %
kalamancharo

Odeslat příspěvekod xls 1. 9. 2010 12:54

Mě by spíš zajímalo, z čeho budou hradit tu stále rychleji narůstající ztrátu a jak budou zachraňovat klesající kapitálovou přiměřenost. Vývojem mi to připomíponá spíš letadlo, ale na rozdíl od těch minulých pojištěný.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 1. 9. 2010 14:42

PS: Tak zítra padají i úroky u Creditas ...
kalamancharo

Odeslat příspěvekod padik 8. 11. 2010 21:06

Dnes mi přišel dopis od WPB o dalším snižování úroků z vkladů. Tak jsem podal výpověď a za půl roku uvidím kam ty peníze přesunu. Snížili mi to až na 2,6%.
padik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalamancharo 8. 11. 2010 21:26

Bylo by sem možné přepsat nové úrokové sazby - děkuji! :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 11. 2010 21:31

FIO - spořicí účet 1,6 % p. a.
Volksbank 1,53 % p. a.
ING - 1,75 % p. a.
LBBW - 1,75 % p. a.
Červené konto (Poštovní spořitelna) 1,8 % p. a. (při zůstatku nad 50 000 Kč)
Unibon (družstevní záložna) 2,2 % p. a.
Axa - 2,5 % p. a. (při zůstatku pod 40 000 Kč 2 % p. a., při zůstatku přes milion 1 % p. a. - včetně bonusu)
Wüstenrot 2,6 % p. a. (je možné zatermínovat a získat až 3 % p. a. s tím, že při nedodržení termínu vždy dostaneš těch 2,6 % p. a.)
Metropolitní spořitelní družstvo - 3,3 % p. a.

Každý účet má nějakou výhodu a nevýhodu.
Axa - platební karta s nejlepšími kurzy (pomocí karty je také zajištěn okamžitý přístup k penězům i když za 29 Kč). Z účtu je možné posílat peníze kamkoliv, ale jen první dva převody v měsíci jsou zdarma (ostatní za 19 Kč)

ING + Wüstenrot - neomezený počet převodů v měsíci, ale pouze na 3 registrované účty.

FIO + Poštovní spořitelna - on-line převod na běžný účet, ze kterého můžeš převádět kamkoliv, nebo vybrat. K FIO spořicímu účtu můžeš navíc mít platební kartu.

Unibon + Metropolitní spořitelní družstvo nemá internetové bankovnictví
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod kalamancharo 9. 11. 2010 15:40

Šlo mi o ty snížené sazby WPB ... ale díky :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod vpe 12. 11. 2010 02:33

Fio už neplatí

>= 0,00 CZK 1,30% u 1t TV (původně 1,6%)
>= 100 000,00 CZK 1,35% u 1t TV vs. >= 0,00 CZK 1,35% u Fio účtu (WTF?)
>= 1 000 000,00 CZK 1,40% u 1t TV (původně 1,95%)

Rozdíl jen 0.05% mezi vázaným milionem a nevázaným Fio kontem :-) Předtím byl rozdíl 0.35% - tedy 7x větší...
vpe
Inventář

Odeslat příspěvekod audis 15. 3. 2013 15:18

jak převedu v jejich IB částku z běžného účtu na spořící? nikde nevidím vhodné tlačítko.

Migroval jsem pro Spořící účet ze Zuna do WPB. :-) Otestoval jsem, že jde poslat částku (z cizí banky) přímo na spořící účet. To Zuno neumí.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luk.zah 15. 3. 2013 15:39

Take jsem z toho byl prvne trochu vyjukany, protoze jsem take prechazel ze Zuno.
Musis tu platbu (vklad na sporici ucet) poslat jako standardni tuzemsky prikaz k uhrade.
luk.zah
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka