Která Platební/Kreditní Karta má nyní nejlepší devizový kurz

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 3. 2016 11:41

Chci se aktuálně zeptat, které banky mají v současné době nejlepší devizový kurz při placení debetní kartou v zahraničí?

Jen vím, že se prý teď díky přirážce pohoršila Raiffeisenbank. Nevíte jak je na tom třeba Komerční banky či Expobank?
anonymni

Odeslat příspěvekod pivinecek 20. 3. 2016 13:17

ahoj, ještě ke kurzům RB

debetní a kreditní karty mají tedy kurz (pro měny co jsou v kurzovním lístku):

částka zahraniční měny co má RB v kurzovním lístku x kurz deviza prodej navýšená o 0,25 % z kurzu deviza střed - toto platí pro transakce do 1.6.2016

částka zahraniční měny co má RB v kurzovním lístku x kurz deviza prodej navýšená o 0,75 % z kurzu deviza střed - toto platí pro transakce po 1.6.2016

přepočet kurzů měn co nejsou v kurzovním lístku se bere deviza prodej kurz příslušné karetní asociace? Bez přirážky. Je to tak?

a když mám ekonto komplet a otevřu si na něm multiměnový účet třeba v EUR, zajdu si do směnárny vyměnit EUR cca za 27 kč/eur a ty pak vložím na pobočce na EUR účet a následně zaplatím platební kartou z domu ekomerce v EUR tak mi žádný přepočet dělat nebudou a strhnou to rovnou z EUR účtu.

Prosím o odsouhlasení, že uvažuju správně. Díky moc
pivinecek
Diskutér

Odeslat příspěvekod tark 21. 3. 2016 15:34

Koukni se do vlákna o RB, právě to tam řeším... Každopádně pokud se ti to povede někde vyměnit, žádný přepočet a žádnou přirážku dělat nebudou. :)
tark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tom130 31. 3. 2016 17:38

Ano u RB to udělat jde. Sám jsem to tak vyzkoušel. Ale pozor blokace se provádí pořád v hlavní měně a až po pár dnech to strhne v cizí měně, pokud mám cca stejně v obou měnách tak není co řešit. Pokud mám převážně cizí měnu, tak doporučuji jí změnit na hlavní.
tom130
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 7. 4. 2016 15:27

Nemáte někdo BÚ u J&T bank? Ta jejich platební karta MC by totiž podle obchodních podmínek měla zahraniční transakce zaúčtovávat podle kurzu banky deviza prodej:
Karetní transakce provedené v jiné měně, než je měna, ve které je veden Běžný účet, se přepočítají a zaúčtují podle Kurzovního lístku platného v den, resp. v okamžiku uskutečnění zaúčtování. Pokud je Karetní transakce provedená v měně, která není vedena v Kurzovním
lístku, bude taková Karetní transakce přepočtena podle směnných kurzů asociace MasterCard Europe do zúčtovací měny EUR a na vrub Běžného účtu se zúčtuje částka přepočtená z částky
v EUR kurzem podle Kurzovního lístku platného v den, resp. v okamžiku zaúčtování. Pro účely zaúčtování použijeme směnný kurz deviza - prodej nebo deviza - nákup, a to v závislosti na provedené Karetní transakci a měně Běžného účtu.

A dnešní kurz deviza prodej je:
pro EUR - 27,433
pro USD - 23,9547
Což v porovnání s ostatními bankami je velice dobrý kurz.
Ostatní banky se pohybují od 27,54Kč za EUR a 24,15Kč za USD.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 29. 4. 2016 12:37

S blížícím se koncem vratky na KKK se ohlížím po nové kreditce. Má někdo aktuální info o výhodnosti kurzů na jednotlivých kartách?
stepano
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 29. 4. 2016 14:19

Už se dlouho traduje, že nejlepší je na to kreditka od Cetelem.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 4. 2016 14:52

Ta ale není embosovaná a občas se mi s ní nepodařilo vůbec zaplatit. Jinak by šla.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2016 15:04

To je tady pořád dokola, jiné karta s kurzy asociace než KK Cetelem a UCB Miles&More v republice nikdo nevydává (no, pomineme-li pár nepoužitelných obskurností typu Cofidis a nejasných podmínek u Expobank CZ)... :-(

Jinak by ještě teoreticky šla ČSOB World s uvážením vratky 1 % kurzy v CM nedopadají až tak příšerně jako u jiných kreditek (kurzy jsou dle kurzovního lístku banky, spread cca. 4 %, takže po vratce vychází cca. 1 % nad střed), samozřejmě na Cetelem to nemá (už vůbec ne s vratkou).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 4. 2016 16:11

xls: kde to bylo? jako v krame nekde fyzicky primo? Me to zajma, kde s tim bych mohl mit treba problem? Ja jsem teda pro placeni pro online spokojen a funguje me dobre i na PayPal.

UCB na pohled nezni zle, ale produkty od nich nechci a ucet tam taky nemam. Takze nevim zda je v necem zajmavejsi. Mile nebo neco na cestovani je jiste fajn, ale cetl jsem spis na to ze nic moc. Nakonec clovek da takovy palivovy poplatky a taxi ze pratele i low cost letenky to maj levnejsi.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 4. 2016 16:31

fremantle píše:To je tady pořád dokola, jiné karta s kurzy asociace než KK Cetelem a UCB Miles&More ... Jinak by ještě teoreticky šla ČSOB World s uvážením vratky 1 % kurzy v CM ...

Teoreticky ještě lépe než CŠOB s vratkou vychází obskurnější Tankovací karta ČP, kde spread VÚB je ještě nižší.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 4. 2016 16:38

To je pravda, ale to je asi taky neembos, ne? Či dokonce, pokud si dobře vzpomínám není ani personifikovaná (možná si to ale s něčím pletu)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 29. 4. 2016 16:47

Pravdu díš ... obskurnější.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 29. 4. 2016 20:13

ripper6 píše:xls: kde to bylo? jako v krame nekde fyzicky primo? Me to zajma, kde s tim bych mohl mit treba problem? Ja jsem teda pro placeni pro online spokojen a funguje me dobre i na PayPal.

UCB na pohled nezni zle, ale produkty od nich nechci a ucet tam taky nemam. Takze nevim zda je v necem zajmavejsi. Mile nebo neco na cestovani je jiste fajn, ale cetl jsem spis na to ze nic moc. Nakonec clovek da takovy palivovy poplatky a taxi ze pratele i low cost letenky to maj levnejsi.

Nefungoval to v Dubaji na letišti, zkoušeny 3 různé obchody asi v měsíčním intervalu.

UCB to chce spíš debetku. Dle mého názoru lepší než kreditku, kurzu super.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 29. 4. 2016 21:45

Teď jsems e ztratil :-( proč UCB debetku?
Miles and More kreditka má kurz asociace - na lepší se snad nedostanu - ne?
A UCB debetka k eur účtu bude max stejně dobrá - záleží za jaký kurz tam ty eura dostanu.
Samozřejmě se nebavím o multiměnových kartách a cizoměnném účtu - tam potom karta neprovádí konverzi, takže o kurzu se asi nedá bavit.
libol
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka