Která Platební/Kreditní Karta má nyní nejlepší devizový kurz

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 6. 2013 17:01

Era online účet je ten účet zdarma. Podmínka je průměrný zůstatek nad 15000.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 10. 6. 2013 16:44

Dneska jsem platil přes internet kartou FIO (MC debit paypass) v USD a podle nezaúčtovaných transakcí to vypadá na kurz 19,3264 Kč/USD, což je podezřele velmi dobré. Pro srovnání kurzy : MC (7.6.) 19.3720; VISA 19.3640; ČSOB 19.809; EQUA 19.661
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 6. 2013 16:52

Počkej na zaúčtování, blokace může být dle kurzu karetní společnosti
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod barnyss 10. 6. 2013 16:56

jj taky si to myslím
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Smurfik 10. 6. 2013 17:13

Už se to tady řešilo, blokace je kurzem asociace, zaúčtování proběhne kurzem deviza prodej platným v den zaúčtování.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod barnyss 12. 6. 2013 12:27

Ano, je to tak. Zaúčtováno dnes kurzem 19,611 Kč/USD. Pro srovnání : MC (11.6.) 19.3259; VISA 19.3320; ČSOB 19.611; EQUA 19.675
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jaroslav.xy 21. 7. 2013 09:42

Takže já mám účet u RB a k němu kartu, kterou jsem platil 13.7. do USA přes internet a měl jsem kurz 20,319Kč.
jaroslav.xy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Spide01 22. 7. 2013 22:35

Jakou kartu by jste doporucili jako zalozni na pripadne platby a vybery v zahranici? Mela by to byt VISA takze se rozhoduju mezi mBank a ZUNO...ZUNO ve me zatim moc duveru nevzbuzuje ale co jsem koukal na porovnani vyberu z bankomatu v zahranici tak ZUNO i s tim 80 Kc poplatkem porad vychazi lip obzvlast ve vyssich castkach takze nevim nevim..
Spide01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2013 23:43

Pokud trváš na VISA, tak moc na výběr nemáš. Zuno bude mít trochu lepší kurzy u měn mimo EUR, můžeš zauvažovat oPLUS účtu (výběr ze všech bankomatů v zahraničí zdarma).

Osobně bych na platby zvolil kreditku (ať Rajfku přes bankovnipoplatky.com/kreditni-karta nebo Citi Life). Na výběr Equa. Oboje jsou ale Master Card.

Pokud se rozhoduješ jestli Zuno nebo mBank, můžeš mít klidně obě :D.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spide01 24. 7. 2013 10:50

VISU chci jako zálohu právě kvůli tomu že jako hlavní účet mám Equa s MC...takže asi půjdu do toho ZUNA, co jsem se díval na porovnání zaúčtovaných výběrů z bankomatu v zahraničí tak ta mBank je celkem vražedná..a nechci mít zase v 10 karet který se budou válet v šuplíku takže maximálně ještě jednu kreditku a bude to tak akorát :-)
Spide01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dr._lukas 24. 7. 2013 14:00

Aktuálně se dívám na kurzy bank a minimálně ve prospěch Eura mluví za vše lepší kurz v každé druhé směnárně....
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasno1 1. 8. 2013 08:33

Tak znovu vyvstává otázka čím nahradit KK od RB až dojde ke změně zaúčtování.
Prosím o radu.
Jedna z možností co mě napadá, nakoupit výhodně přes devizovku € až bude nějaký lepší kurz a převod na Equa eurový účet, který propojit s kartou. Ale to není moc elegantní ani praktické. A neřeší to jiné měny.
jasno1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 8. 2013 09:14

jasno1: Už zbývá jedině KK Cetelem.
Jinak to tvoje řešení s nějakým rozumným účtem v zahraničí (německá DKB.DE, slovenská Privatbanka, případně i VR Bank Zittau, kde je vedení platební karty ale zpoplatněné...)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod eR99 1. 8. 2013 11:09

KK Cetelem má jednu nevýhodu -měsíční poplatek 59 Kč. Vratka 1,5 % (max 150 Kč) to v mnoha případech moc nezachrání.... Myslím, že vhodnou alternativou pro platby v zahraničí je (bude) KK Citi Life od Citibank. Jejich kurz devizy střed, který se u KK Citi Life používá, odpovídá cca kurzu MasterCard...
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasno1 1. 8. 2013 12:20

Německy nemluvím, takže DKB padá. Nejvíc by se mi asi líbila ta Privatbanka, ale myslím, že chtějí slovenskou korespondenční adresu. Ta by se možná dala i vymyslet, ale nevím jestli tam neposílají nějaké dokumenty. Tak nakonec asi zbývá ta VR. Už jsem o ni uvažoval dříve.
Ještě, přestože to není tak úplně do tohoto vlákna, pokud mám účet v jiné zemi, jak je to s daněním úroků a podobně. Nerad bych měl nějaké problémy s finančákem.
jasno1
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků