Která Platební/Kreditní Karta má nyní nejlepší devizový kurz

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod refedr 10. 1. 2014 09:59

piski píše:Z mé zkušenosti také RB v pohodě i s navýšením. U O2 city při zájmu u tuto nabídku:

http://www.o2extravyhody.cz/cz/detail/v ... 0009&l=&t=

Nás automat do 5 minut vyhodnotil jako zamítnuto. Přitom nevidím důvod, proč by to měly zamítnout. Důvod se však nedozvím...

Holt už CitiBank na této akci krvácí. Pár lidí lidí si koupilo tablet Samsung Galaxy Tab3 za 680,-Kč a pak svoji O2 KK hned zrušilo. 8-)
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod piski 10. 1. 2014 14:23

No jo, taky jsem si to myslel, ale pak jsem si říkal, že to je blbost. Tak alespoň mám nějakou další zkušenost. Citibank se v mém žebříčku důvěryhodnosti posouvá někde ke konci.
piski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hongmi 10. 1. 2014 19:10

Mam takovy dojem, ze SMS se slevovym kodem byla odeslana od O2 a ne od Citibank a mam takovy dojem, ze krvaci O2 a ne Citibank. :D
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 1. 2014 19:27

Lze u RB a Zuno samostatně požádat o kreditku, aniž bych musel mít jejich účet?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 1. 2014 19:32

astrapa: u RB ano, nicméně v takovém případě nelze mít ke KK IB, u Zuno nikoliv, tam je požadován BÚ na všechny další produkty, na druhé straně je zdarma.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 1. 2014 06:58

Dokonce u RB je výhoda, pokud nemáš u nich jakýkoliv jiný produkt, protože můžeš mít kreditku na 2 roky zadarma www.bankovnipoplatky.com/kreditni-karta
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 1. 2014 13:01

Male info o kurzech GBP, pouzil jsem svoji CITI LIfe v UK, kurzy po odecteni 2% vratky:
14.1.: 33.361 Kc
15.1. jsem mel 2 platby, ale s ruznym kurzem: 33.552 a 33.248 Kc, nechapu proc to tak skace v ramci jedneho dne...obe byly zauctovany v ten samy den
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 17. 1. 2014 13:49

To máš změnu kurzu GBP o 0,914 %. Tak pošli dotaz do CitiBank, ať se k tomu vyjádří,
proč taková velká změna během 1 dne.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 1. 2014 14:49

V úterý a středu koruna oslabila vůči EUR, celkem nějakých 10-15 haléřů, což by bylo i cca. 0,5 %. Tipnul bych si, že banka na to zareagovala změnou kurzovního lístku v průběhu dne, tak by nebylo nic zvláštního na tom, že jedna platba se zaúčtovala ráno a druhá někdy odpoledne s jiným kurzem. Nevím jaký byl v průběhu dne posun EUR/GBP, ale i karetní asociace pracují s relativně nízkými spready, takže tam by taky byl prostor na určitý rozdíl.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal 17. 1. 2014 23:37

slavo963 píše:Male info o kurzech GBP, pouzil jsem svoji CITI LIfe v UK, kurzy po odecteni 2% vratky:
14.1.: 33.361 Kc
15.1. jsem mel 2 platby, ale s ruznym kurzem: 33.552 a 33.248 Kc, nechapu proc to tak skace v ramci jedneho dne...obe byly zauctovany v ten samy den

Pokud vim,banky meni kurs kolem 14.00.(v EU) 8-)
Platba v 10.00 muze tim padem mit jiny kurs nez platba v 15.00.
Myslim,ze reklamace nema vyznam. 8-)
luboal
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2014 08:45

České banky mění kurzovní lístek i několikrát denně.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod piski 13. 2. 2014 00:05

Zdar, tak po neúspěšném pokusu o žádost O2 CIty, kterou jsem požádal v souvislosti s nabídkou O2 (dotovaný mobil / tablet) viz. výše jsme zažádali o KK Cetelem. Nejlepší volba pro mě na trhu. Vratka 3% z online plateb + kurz podle kreditní asociace. O kartu zažádala máti, jelikož já jsem student a pochopitelně nemám stabilní příjem, a... a... a... Zažádali jsme tedy o tuto KK. Až mě to zaráželo, v žádosti bylo nutné uvádět i nejrůznější podrobnosti a v mnoha ohledech mě to připomínalo sčítání lidu... Nicméně vše jsme řádně vyplnili, okopírované doklady, informace, výpisy apod. vše jsme poskytli a to i z důvodu, že je pro mě tento účet velmi potřebný. jelikož v současné době při studiu VŠ podnikám a zabývám se prodejem zboží ze zahraničí, které platím právě KK. Do nynějška jsem používal KK od RB, ovšem ta od nového roku jak jsem se dozvěděl až v tomto vlákně přestala vrácet ona 2% z transakce online. Nyní ale v podstatě nemám žádný výhodný platební instrument. Mám debitky od dalších bank - GE, ČSOB, Zuno, apod. ale pochopitelně platit s nimi pro mě není výhodné a zvláště po intervencích ČNB se má marže také snížila... nebudu to prodlužovat. Kartu nám zamítli. Telefonicky říkají, že sdělit důvody nemusí. Vzhledem k tomu, že jsme téměř v ideální situaci pro úvěr, docela to nechápu. Můžete mi někdo říci, v čem může být problém? Člověk ve státní správě, stabilní plat, dlouhá léta zaměstnán, na dobu neurčitou, dům, žádné dluhy, žádné problémy, žádná trestná činnost. prostě vše co by vás mohlo napadnout je OK. Vždy vše splaceno včas. Kartu kterou jsem využíval od RB (samozřejmě na máti), vše splaceno vždy do posledního halíře včas... A tak se tedy ptám - není náhodou tohle důvod zamítnutí? Nehledají náhodou osoby, které potenciálně nebudou schopny splácet a nevyhledávají tímto příležitost vysokých zisků? Potřebuji platit, potřebuji přirozeně co nejlepší cílový kurz... Ale tohle mi podkopává nohy. Docela by mě zajímal váš názor, případně budu rád za jakékoliv rady.
piski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 2. 2014 06:32

Jak už tu několikrát proběhlo, podmínky bývají neveřejné a někdy opravdu stačí drobnost, jako třeba místo bydliště (je sice zakázáno třídit klienty dle rasy, nicméně nikdo jim nezakazuje vyloučit ze schvalování rizikové ulice). Prý také dnes už banky prověřují i různé sociální sítě a pokud má maminka (nebo někdo se stejným jménem) v přátelích notorické dlužníky, opět to může být důvodem k odmítnutí.
http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-b ... er-1017021

Tady jsou zákony na ochranu osobních údajů ve výsledku proti těm poctivým, protože banky pak stejně koukají na všechny se stejným jménem :(
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod hongmi 13. 2. 2014 09:04

Uz jsem to tu nekde psal. Chces kreditku Cetelem? Vem si nekde v nejakem obchode nebo eshopu nejake spotrebni zbozi na splatky od Cetelemu, zaplat vcas dve nebo tri prvni splatky a zaslou ti automaticky postou kreditku s uverovym ramcem kolem 30000 Kc uplne bez tve zadosti a jakehokoliv dalsiho dokladovani.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod piski 13. 2. 2014 10:26

PatrikChrz: díky za info

hongmi: to pošlou opravdu automaticky? Není třeba platit navíc nějaké úroky?
piski
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka