Která Platební/Kreditní Karta má nyní nejlepší devizový kurz

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dropino 21. 5. 2014 15:19

piski píše:Co jsem pochopil tak kreditku dávají stejně jen problémovějším lidem, u kterých je vysoká naděje, že se dostanou do problémů. Slušným lidem, kteří v životě problémy se splácením neměli to zamítnou.

No, nikdy jsem neměl jakýkoliv problém se splácením čehokoliv, myslím, že jsem celkem bonitní a mám už postupně třetí KK ( GE, RB, nyní Citi) :hm
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 21. 5. 2014 15:28

Já totéž a momentálně mám 6 aktivních kreditek. Nikdy mi žádnou nezamítli...
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod jasno1 28. 6. 2014 17:30

Jaké KK nyní aktuálně používají kurz asociace? Pokud možno bez poplatku za vedení. A ještě úplně nejlépe s nějakou vratkou.
Mluví se tu o Cetelem (ale s poplatkem) a myslím KK od Unicredit (s nějakým obratem).
jasno1
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 28. 6. 2014 18:18

Cetelem poplatek 59 pouze kdyz se pouziva, v retenci snad az 39/mes
všechny KK Mastercard (a snad i debetky tvrdila bankéřka - neověřeno) od Unicredit, KK Unicredit Agip(eni) 40/měsíc, při útratě 3000+ vedení zdarma, sleva 2 Kč/litr u Agipu, cestovní pojištění s limitem 1,5 mil. jako bonus, úvěrový rámec bez ověřování 20.000 po 6ti měsících lze zažádat o navýšení
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 6. 2014 23:16

retron píše:(a snad i debetky tvrdila bankéřka - neověřeno) od Unicredit

Debetky UCB na 100 % používají kurz deviza-prodej banky, nikoliv kurz karetní asociace.

Přidám ještě jednu - KK Cofidis, ale osobně s ní zkušenosti nemám: http://www.cofidis.cz/kreditni-karta/

Vypadá, že vedení je na rok zdarma, ale taky ani nic nevrací.

Neoficiálně fungovali kurzem karetní asociace i platební karty LBBW, nicméně od 9.6. banka přecházela na nový karetní systém a zatím se na fóru nikdo nezmínil, jestli nenastala nějaká změna ve způsobu zúčtování cizoměnových transakcí (dle OP měl být pořád používán kurz deviza-prodej, jak starých, tak i nových).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 10. 7. 2014 11:50

Na Cofidis pozor, nema bezurocny obdobi... nic nevraci a po prvnim roce se jeste plati poplatek.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 7. 2014 12:39

Nejlepší kurzy pro platby kartou v cizí měně (internetové úhrady, MO/TO, platby u obchodníků) mají tyto kreditky:
- Cetelem
- UnicreditBank Mastercard Agip
- UnicreditBank Mastercard Miles&More

Ty dvě UnicreditBank kreditky je ale nutné navázat na Premium účet, aby byly zdarma (tj. protočit měsíčně 50.000 Kč).
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 10. 7. 2014 12:54

s UCB MC Agip stačí zaplatit 3tis/měs. aby byla zdarma a lze ji mit i k U nebo Multikontu
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 7. 2014 14:08

taylor729: Děkuji za upozornění - hm, ale co tak tu Cofidis KK přednabít... Pak se vyplatí i na výběry z bankomatu (1 % min. 50 Kč) :hm

astrapa/retron: Ani KK Agip ani KK Miles & More do Premium konta zapojit nelze, do Premium konta lze zařadit Miles & More GOLD, která pak bude zdarma (a je to taky MC, normálně je zpoplatněna 170 Kč/měsíc).

KK Miles & More (Standard) je vždy za poplatek (tuším 120 Kč/měsíc) a KK Agip 40 Kč nebo při obratu min. 3000 Kč měsíčně zdarma, jestli máš nějaký účet u UCB vliv nemá, všechny kreditky lze mít i bez BÚ (dlouho jsem měl samotnou AXA Club)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 7. 2014 14:39

To je divný, že by horší kreditka byla zpoplatněna a lepší byla zdarma?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 7. 2014 14:56

Tak zpoplatněny jsou obě - zapojit si do konta můžeš 3 platební karty, a z toho pouze 2 zlaté platební karty (maximálně 1 debetku a 1 kreditku - takže nelze mít třeba 1 MasterCard Debit Gold, 1 Visa Credit Gold a 1 Miles & More Gold), klasickou debetní kartu a z kreditek Visa Credit Classic anebo Visa AXA Club. Holt to jsou ty chytáčky UCB. Každopádne pokud nesplníš podmínky na vedení konta Premium, tak to budeš mít za 499 Kč... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 10. 7. 2014 14:57

Tak za tu lepší chtějí podle ceníku myslím 3000,- ročně, takže záleží na úhlu pohledu.

-- 10. 7. 2014 14:09 --

Chystám se to teď otevřít. Co tam tedy ideálně nakonfigurovat? Jestli to dobře chápu, tak nezbytné je:
1) KK MasterCard Miles & More Gold - cest. pojištění 2,5 mega + placení v zahraničí s kurzem MC
2) Debit MasterCard Gold - bezplatné výběry z bankomatů

Jelikož mám Life, tak je mi AXA na nic, Agip v dosahu taky nemám, tak co vzít jako třetí? Visu Basic jako zálohu pro výběr z bankomatů, když neberou MC? Nebo mi nějaká výhoda uniká a měl bych si vzít místo těchtě nějakou jinou kartu?
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 7. 2014 15:18

Co nějakou nižší kartu, Maestro nebo Visa Electron? Bývají bezpečnější díky nutnosti zadat vždy PIN.

-- 10. 7. 2014 14:18 --

Mastercard Debit má také nejlepší kurzy, nebo se ta vychytávka týká jenom Mastercard Credit?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 7. 2014 15:23

xls: AXA Club má i partnerský program, můžeš se podívat, jestli někde nenakupuješ a hodila by se ti tak vyšší vratka.

Anebo si můžeš sjednat cizoměnový účet a k němu přiřadit jednu embossovanou debetku - anebo i tu Gold, otázka je ovšem, jak ten účet budeš plnit (drahé příchozí platby a zpoplatněn vklad hotovosti v CM, možná lze obejít založením spořicího účtu v CM, kde je vklad/výběr hotovosti zdarma).

Já ještě pořád nemám svoji MC Debit Gold, abych mohl vyzkoušet, jestli při napojení debetky na EUR účet opravdu transakce v cizích měnách jdou na vrub pouze tohoto účtu a je použitý kurz karetní asociace...

-- 10. 7. 2014 14:25 --

astrapa píše:Mastercard Debit má také nejlepší kurzy, nebo se ta vychytávka týká jenom Mastercard Credit?

Všechny debetky UCB mají kurz deviza-prodej banky, kreditky UCB kurz karetní asociace, ale VISA má fixní přirážku +1,25 %.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 7. 2014 15:45

Jenže vratky Axy lze vyplácet jen na produkty Axy, což je o ničem. Leda s Axou sjednat některé z pojištění (dobé je pojištění právní ochrany) a vratky použít na snížení ceny pojistky.
astrapa
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka