Která Platební/Kreditní Karta má nyní nejlepší devizový kurz

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod filip893 3. 1. 2013 10:03

Unicredit vydal novou příručku pro držitele platebních karet.
http://www.unicreditbank.cz/files/downl ... y_2012.pdf

Na straně 8 se v sekci zúčtování transakcí píše:
Zúčtování transakcí v cizí měně
Transakce, které provedete kreditní kartou Visa/MasterCard v cizí měně, jsou převáděny vždy na české koruny. V den uskutečnění transakce příslušná kartová asociace přepočte Vámi zaplacenou částku vlastním kurzem na české koruny. Při zúčtování transakcí prováděných kreditní kartou Visa v cizí měně je k částce přepočtené na CZK zahrnut poplatek za převalutování z objemu transakce.

AXA KK je VISA, takže se to na ní vztahuje. Jaký je ten poplatek za převalutaci mi však nikdo nebyl schopen říci. Z dřívějších transakcí co jsem provedl za poslední dva roky se nejvíce od kurzu VISA lišili transakce v EUR, často i více jak 1%, naopak v jiných měnách, například Rubl, to byl téměř čistý kurs VISA.

Já to už neřeším, cizoměnových transakcí mám minimálně. Možná by stálo u nějakého vyššího rozdílu zaúčtovaného kurzu než kurz VISA jej u UnicreditBank reklamovat.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod quino 4. 1. 2013 17:52

Dnešní návštěva v UCB dopadla dle očekávání. Paní na přepážce si raději zavolala na kartové oddělení, kde jí bylo sděleno, že je používán pouze kurz VISA a že ani od února nedochází k žádným změnám. Dotaz na možné poplatky a jejich výši zůstal nezodpovězen. Je však pravda, že ani já jsem nebyl dostatečně připraven, jelikož jsem zastavil u pobočky, kterou jsem dnes náhodou míjel. Ještě to zkusím s vytištěnými podmínkami přímo v místě bydliště.
quino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod quino 11. 1. 2013 21:25

Detektivní anabáze pokračovala v průběhu týdne a dnes se dostavil výsledek. Návštěva pobočky v místě bydliště dopadla stejně jako na předchozí pobočce, a tak jsem zkusil infolinku.
Zabralo to tři telefonáty (platil jsem jen jeden :-)) a dnes mi bylo řečeno, že ten zmiňovaný poplatek za převalutování si účtuje přímo VISA a je ve výši 1,25%. Sama banka si nic navíc neúčtuje. Toto vše mi bylo potvrzeno pouze po telefonu, tak mi nezbývá než jim věřit.
Celkově tak kreditka od AXA Clubu nevychází o moc hůř než AXA debetka ke spořicímu účtu.
quino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 11. 1. 2013 21:43

fremantle píše:uživatel filip893 tady na fóru odpozoroval, že v případě EUR jde o 1,25 % k čistému kurzu VISA

quino píše:a dnes mi bylo řečeno, že ten zmiňovaný poplatek za převalutování si účtuje přímo VISA a je ve výši 1,25%

Tak jsem to kdysi vypozoroval správně. :-)
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod quino 11. 1. 2013 21:52

Jo, jo, výpočty nelhaly.
Problém byl v tom, že v předchozích podmínkách o převalutování nebylo ani slovo a stejně si poplatek účtovali. Od února je to posvěceno.
Ptal jsem se i na jiné měny, ale žádnou informaci navíc jsem nedostal.
quino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 1. 2013 21:58

Dobrá práce, co ale pořád není úplně jasné je převalutování u jiných měn. 1,25 % je to u EUR, ale třeba u USD byl kurz horší pouze o 0,5 % vůči kurzu VISA (jiné měny jsem nezkoušel).
Kažnopádně když si můžu vybrat mezi KK AXA CLUB a debetkou AXA, zdá se, že na placení bude lepší ta debetka (případně ještě KK od RB).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod quino 11. 1. 2013 22:32

Podmínky různé měny nerozlišují a ani při telefonátu jsem se nedobral jiné odpovědi. Asi bude třeba zkusit další platby a výpočty :-)
Já debetku AXA nemám, tak mi zbývá AXA Club. Zkouška však proběhne až na konci února.
P.S. Mám v záloze ještě jeden způsob, ale potřebuji ho nejdříve vyzkoušet.
quino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 11. 1. 2013 23:20

Hosi, vase starosti. Ja zaplatim RB Exclusive, mam cistej kurz + prachy back, tak proc furt resit AXA? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod quino 11. 1. 2013 23:52

Ta už ale podle všeho nelze založit ne?
Na vracení mám teď Citi Life, od které díky SIPO zatím neodejdu.
quino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 1. 2013 23:58

Je to tak, karty s věrnostním programem Exclusive od RB již nelze sjednat, v nabídce jsou pouze nové KK, z toho ty vracecí nejsou bez poplatku za vedení (akorát u KK STYLE je vedení prvním rokem bezplatné)

-- 11. 1. 2013 22:59 --

Kurzy karetní asociace při placení v cizích měnách ovšem zůstaly, jedinou změnou je, že předchozí kreditky byly VISA, nyní jsou MasterCard.

-- 11. 1. 2013 23:02 --

Navíc po 28.2. již nebude na starých KK možné sbírat odměny (tedy ani vyměnit vratky za hotovost na účet u RB): https://www.exclusiveprogram.cz/novinky ... rogramu-EP
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 12. 1. 2013 09:29

A máš po ptákách, S474Ne. :-)
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2013 20:20

Vsak ja o tom moc dobre vim, ale i ty nove kreditky od RB pouzivaji pekny kurz a umi vracet. Jinak CITI mam taky, ale ta se na zahranicni platby vubec nehodi.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 12. 1. 2013 21:12

Budu mít př.týden tu novou Style RB, vrací 2% do 500 Kč měsíčně, tak jsem zvědavej. Je na rok zdarma. GE jejich 1% asi vrátím.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2013 21:56

AK: ja jeste cekam na par bodiku do Exclusive, potom zrusim a zkusim taky ty novy.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 12. 1. 2013 23:41

S474N: kdyz jsem ji po nich chtel nekdy v lete s tim, ze jim vratim jejich RB co nevraci nic tak jsem neprosel. Ted me ji RB sama vnutila tak jsem to vzal. Takze tu starou jim vratim az ted.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka