Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 25. 3. 2014 10:58

Jeden tip, pokud se nechcete nechat zbytečně obrat od Equi o peníze:
Pokud máte na Extra účtu vyšší částku a potřebujete je převést po snížení úročení jinam (a nechcete to rovnou zrušit), je vzhledem ke konstrukci úročení 0,8 + 0,6 % vhodnější si 1.4. odtamtud převést všechno pryč a pro případné osvobození od placení si tam něco vrátit ke konci měsíce. Tím se vyhnete tomu, že by vám úročili v dubnu ten zůstatek jen 0,8 % a díky zhoršení podmínek vás ještě okradli tuplem.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 25. 3. 2014 21:03

xls píše:Jeden tip, pokud se nechcete nechat zbytečně obrat od Equi o peníze:
Pokud máte na Extra účtu vyšší částku a potřebujete je převést po snížení úročení jinam (a nechcete to rovnou zrušit), je vzhledem ke konstrukci úročení 0,8 + 0,6 % vhodnější si 1.4. odtamtud převést všechno pryč a pro případné osvobození od placení si tam něco vrátit ke konci měsíce. Tím se vyhnete tomu, že by vám úročili v dubnu ten zůstatek jen 0,8 % a díky zhoršení podmínek vás ještě okradli tuplem.

Bohužel to tak nefunguje. Alespoň mě... Minulý měsíc jsem převáděl jednu vyšší částku, tu samou jsem poslal z jiné banky zpět během 10 dní v daném měsíci a o extra úrok jsem teď přišel.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 25. 3. 2014 21:43

Myšleno zřejmě tak, že když se peníze převedou 1.4 pryč a 30.4. zpět, tak se získá extra úrok za březen, extra úrok za květen a úrok ze standardního spořáku za duben. Taky jsem to takto nějakou dobu dělal...
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod __Pavel 26. 3. 2014 06:09

Taky jsem nějak nechápal, co tím chtěl xls říct. Přece, když budu v dubnu z extra účtu vybírat peníze, tak je vyberu komplet a udělám to hned na začátku měsíce, nejlépe prvního a ten měsíc už tam nic vracet nebudu. Následný vklad na extra účet má potom smysl až od 1.5.
__Pavel
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 3. 2014 09:03

Pokud tam potřebuju splnit podmínku pro bezplatné vedení (a na b.ú. nic nemám), tak je potřeba tam nasypat aspoň 10 tisíc ještě před koncem měsíce.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 26. 3. 2014 09:10

To ale na běžák, ne na spořák...
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 3. 2014 10:39

No, asi bude lepší brzo to pro jistotu zrušit úplně.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Peťo6 26. 3. 2014 11:23

Určite pozor pri tom obrate, 10 000 musí prísť na bežný účet, keď sa to pošle na spořící, tak sa poplatok účtuje.
Peťo6
Diskutér

Odeslat příspěvekod hifik101 26. 3. 2014 20:21

Tady je to jasně napsáno !!!!!
Aktivní využívání služeb znamená:
- že v daném měsíci dosahuje součet příchozích transakcí na Váš běžný účet v CZK alespoň 10 000 Kč (do součtu nezahrnujeme převody mezi
Vašimi účty, převody z ukončených termínovaných vkladů a připsané úroky),
- nebo celkový zůstatek na všech Vašich účtech v Equa bank neklesne pod 100 000 Kč (je-li některý z běžných, spořicích, či termínovaných účtů veden
v cizí měně, je zůstatek převeden do české koruny směnným kurzem deviza střed),
- nebo v Equa bank splácíte hypoteční nebo spotřebitelský úvěr.
hifik101
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 1. 4. 2014 09:26

Koukám, že ta Equa je fakt nepoužitelná. Zadal jsem si tam do IB pár příkazů předem, teď koukám, příkazy pryč, částky neodeslány. Co to jako znamená? Zadat znova, nebo čekat, že se tam možná zase objeví?
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 4. 2014 09:38

odeslou se pred pulnoci
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr_xxx 1. 4. 2014 12:46

Tak mám takový pocit, že na mě Equa zkouší nějaký aprílový vtípek. Dnes v půl druhé ráno jsem odeslal peníze z extra SÚ na BÚ. Cca v 11 hod. jsem dostal upozornění, že byly připsány na BÚ. Po přihlášení do IB jsem zjistil, že na BÚ se peníze přičetly, ale z extra SÚ se neodečetly. Takže jsem najednou o tuto platbu bohatší. :-)
Hned jsem tyto peníze odeslal na jiný účet, autorizoval SMS. Chvíli tato platba byla v čekárně, teď koukám, že z čekárny zmizela, ale peníze se neodečetly.
Dneska Equa fakt perlí. Počkám do zítra, jestli se to nesrovná, pak to začnu řešit.

========================

EDIT 1.4.2014 16:23
Právě se mi odečetla platba z extra SÚ, která mi byla dopoledne připsána na BÚ. Teď už jenom, aby se odeslaly peníze z BÚ a budu spokojen. :-)

========================

EDIT 1.4.2014 16:32
Připsán úrok na extra SÚ. To koukám, takhle brzy jsem ho nečekal.

========================

EDIT 1.4.2014 17:15
Tak konečně se mi odečetly peníze i z BÚ. To byly nervy. :-)
petr_xxx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 1. 4. 2014 23:03

Ono Equa bank je taková aprílová banka po celý rok :-) Některým stačí, že je zdarma a vrací peníze za poplatky zaplacené u konkurence :-D :-D :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 2. 4. 2014 08:17

Tak mi přišel extra úrok.To čumím, takhle brzo.
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 8. 4. 2014 14:47

chapu spravne, ze kdyz si zalozim bezny eurovy ucet u Equa, tak vyber z bankomatu v eurozone me stoji jen 9Kc a zadna konverze se neaplikuje?
jannk
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka