Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvy 18. 4. 2014 22:31

Tak kdyby to bylo pár vteřin neřeknu ani popel.Ale pokud potřebuju peníze na který čekám hodinu a čtvrt,to už je síla. :/
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 4. 2014 05:06

Mě hlavně vadí, že odkládá převody peněz, třeba u mBank zadám ráno příkaz do ČSOB a ještě dopoledne mám peníze v ČSOB. Equa je pošle až druhý den.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 19. 4. 2014 05:13

Ale pokud si s prevodem vzpomenes az dopoledne a ne hned rano, tak to mBank posle take az druhy den.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 4. 2014 05:22

Jenže u Equa si můžeš vzpomenout kdy chceš, třeba v neděli večer a stejně to jde až v úterý. MBank to posílá v nejbližší dávce a myslím že jedna je ještě kolem 16. hodiny, kromě té cca 9. ráno.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ladislav_2 19. 4. 2014 10:06

Ja mam ucet u equa skoro rok a jsem spokojeny. Akceptace karet v pohode, i v zahranici. Jednou mi teda zustala jedna platba v blokacich i po zauctovani u samoobsluzne benzinky, ale byl to jen "jednorazovy" problem, protoze tam beru benzin casto a stalo se to fakt jen jednou. Blokaci, ktera "vyhnila" sami zrusi az po 1 mesici, ale kdyz jsem jim napsal, tak to stornovali driv.

Jsem naprosto spokojeny s jejich zakaznickym servisem. Pokud zalozis ucet na pobocce, mas kontakt na "sveho" bankere na te pobocce, a na kontaktnim mailu pro vsechny zakazniky reagujou vzdy do druheho dne. A tim reagujou myslim, ze prijdou s prvnim navrhem reseni. Zadne "ted jsme to teprv zacli resit" jako u mBank :D

Vyber z bankomatu v CR zdarma je prijemny, v zahranici za 9Kc taky. Super je i moznost navazat kartu na EUR ucet (a kdykoliv zase odpojit) - lze pak platit a vybirat eura v zahranici bez koverze. EUR ucet se da levne doplnit eurama pres devizovku s lepsim kurzem.

Ze jsou odchozi platby oproti treba mbank opozdene, jak tu ostatni pisou, mi az tak nevadi, ani jsem si toho nevsim. Rozhodne se mi nikdy nestalo, ze by odchozi platba nedorazila do cile, inkaso je taky OK.

Pokud vahas, prvni 3 mesice ani nemusis splnit podminku prichozi platby 10 tis. Kc za mesic, takze zadny poplatky nehrozi.
Ladislav_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 4. 2014 10:11

myšpulín píše:Mě hlavně vadí, že odkládá převody peněz, třeba u mBank zadám ráno příkaz do ČSOB a ještě dopoledne mám peníze v ČSOB. Equa je pošle až druhý den.

Bohužel Equa bank odesílá všechny platby do clearingového centra až ve 23:55 hodin. Strhnou to třeba dřív, ale u platby je potom vidět červený křížek. Do 23:55 to jde vždy stornovat. Pokud tedy zadáte peníze v sobotu, odejdou až v pondělí ve 23:55. Protistrana obdrží platbu až v úterý ráno. To je trochu síla.
>:-(
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 19. 4. 2014 10:55

Hmm, a co takto prioritní platba? Nebude ta chyba náhodou někde jinde? :-)
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 4. 2014 12:22

Tak zase prioritní platba lze zadat pouze do 12:00 všedního dne. Takže to neřeší vše.
Jinak co se týká srovnání s mBank, tak bych v to zase velký rozdíl neviděl. Pokud platbu v mBank nezadáš do 8:00, tak máš smůlu a prachy dojdou až druhý den, stejně jako v případě Equa.
Teda aspoň to tak vždy bylo.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 4. 2014 12:32

mne vadi 2 veci: platby zadane pres vikend prijdou az v utery a nutnost sms autorizovat kazdou transakci vcetne mezi vlastnimi ucty, stacilo by jenom poprve u sablon jak v mbank....jinak pohoda, je to velmi dobry ucet s perfeknimi vyhodami
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 19. 4. 2014 12:36

Equa bank je opravdu pomalá - převody trvají 1-2 dny, ale zjistil jsem, že Air bank je blesková - platba odeslaná dopoledne je tentýž den připsaná na účet u jiné banky.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 4. 2014 12:41

netrvaji "1-2 dny"
trvaji jak je presne napsane v podminkach: zadane do 23.55 pracovniho dne prijde do druheho pracovniho dne.

v tentyz den prijde platba napr. u mbank do 8h, ZUNO 10.30, airbank 11h?
jinak se s equa nemuzou rovnat v mem pojimani- moznosti operovat s cizi menou...je druha nejlepsi po CITI bank
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 4. 2014 12:51

Potvrzuju, že platba mi zatím vždy dorazila druhý den.
Ještě se mi nestalo, že platba zadaná o víkendu dorazila až v úterý, jak se tady píše.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 19. 4. 2014 12:54

nejde o prijeti platby, ale o odeslani platby- kdyz zadas prevod do jine banky o vikendu, odchazi az v pondeli prec pulnoci a do druhe banky prijde v utery....tohle je jedina chybicka krasy...na autorizaci kazde platby si zvyknul, ale tohle me nekdy vadi, o den se mi opozdi obchod...
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 19. 4. 2014 13:00

Nechce se mi věřit
To musím vyzkoušet.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod karlos-2009 20. 4. 2014 21:53

Ja nechapu, co se tady vsichni divi. Kdyz platbu zadas v sobotu, tak pristi pracovni den je pondeli, dle zakona se pripise v D+1, tj. v utery. Nic nepochopitelneho.Ze to jina banka posle dopoledne a druha to pripise ten samy den, je vec jina, ale Equa banka nic neporusuje.
karlos-2009
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka