Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 10. 3. 2015 22:36

iguka píše:Tak dnes telefonát z Equa bank a řekli mi, že to přehodnotili a tablet pošlou, samozřejmě s tím, že mi naúčtují to 1% z za předčasné splacení.


Vždyť by byli v Equa sami proti sobě. Jeden tablet je nevytrhne. Navíc podmínky podle toho, co píšeš jsi splnil a ještě jsi souhlasil s předčasným splacením. Tohle by ti vyhrál každý právník. Banka podmínky v průběhu akcí může měnit, musí však nové podmínky zveřejnit na webu a musí být k nahlédnutí na pobočkách. Zpětně žádné podmínky nelze měnit. Leda, že by jsi na to přistoupil a podepsal jim dodatek.
:-)
Naposledy upravil davsopl dne 10. 3. 2015 22:41, celkově upraveno 2
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod davsopl 10. 3. 2015 22:38

dala67 píše:Připsaný EXTRA úrok a Bonusovy HIT urok/HIT Bonus je jedno a to samý, nebo se autoři spletli a skutečně to poslali 2x ? :-) předpokládám, že to vymáznou, protože Srazkova dan HIT/Witholding Tax HIT je jen za jedno.

EDIT : tak už to smázli 8-P


Také mám 2x hit bonus úrok, jeden je vystornovaný.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2015 07:20

iguka píše:Tak dnes telefonát z Equa bank a řekli mi, že to přehodnotili a tablet pošlou, samozřejmě s tím, že mi naúčtují to 1% z za předčasné splacení.

Jestli to nebude tím, že jsem to rozmázl na mém twitteru. Equa dost pečlivě sleduje sociální sítě (asi jediná věc, co opravdu umí). Taky to tam neopomněli hned dodat, že už to řeší.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 11. 3. 2015 09:41

to je dobre,ze se to rozmazlo. Aspon to k necemu bude i pro ostatni. Kolega ceka taky na tablet az na neho prijde rada,tak jsem zvedav,jestli ho poslou automaticky. Chtel jsem u nich zrusit ucet,ale necham si ho.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 11. 3. 2015 11:02

Panove jak dlouho trva prechod od CSOB k Equa? Rychlejsi bude asi zalozit ucet a rucne vsechno prebouchat, ale posledni dobou jsem liny i na tohleto, tak bych to rad prenesel nejakym tim formularem. :D
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 3. 2015 11:55

Já té mobilitě moc nevěřím, raději si to udělej sám.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 3. 2015 12:07

Než jít zase do ČSOB zrušit účet, tak bych raději využil tu mobilitu.. ;-]
anonymni

Odeslat příspěvekod Slawall 11. 3. 2015 12:19

Jako do CSOB se mi taky moc nechce osobne...zatim jsem byl na pobocce asi 5x a vzdycky neco zkonili..at uz predcasne splaceni uveru, ktere se protahlo o mesic, nebo vytvoreni penzijka, ktere se taky timpadem protahlo o mesic..
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 3. 2015 12:40

Já jsem tu mobilitu chtěl vyzkoušet před několika léty když jsem zakládal účty v PS a zároveň jsem chtěl zrušit účty v ČS. V PS ani příliš nevěděli co to ta mobilita je a když to se mnou začali sepisovat tak to nakonec skončilo na tom, že mi řekli, že do ČS bych stejně musel zajít vrátit kartu. Nakonec jsem se na to vykašlal a do ČS jsem si účty zašel zrušit sám. Až tolik mi na tom nezáleželo a chtěl jsem pouze vyzkoušet jak ta mobilita funguje. Příliš bych tomu nedůvěřoval, že by vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod davsopl 11. 3. 2015 22:04

@Slawall: Raději bych si navolil sám všechny trvaláky a transakce. Budeš mít jistotu, že ti stará banka a nová nepošle 2x trvalý příkaz, jak tady někdo psal.
Naposledy upravil davsopl dne 11. 3. 2015 22:10, celkově upraveno 2
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod davsopl 11. 3. 2015 22:04

davsopl píše:
Slawall píše:Jako do CSOB se mi taky moc nechce osobne...zatim jsem byl na pobocce asi 5x a vzdycky neco zkonili..at uz predcasne splaceni uveru, ktere se protahlo o mesic, nebo vytvoreni penzijka, ktere se taky timpadem protahlo o mesic..


S ČSOB mám zážitky raději za sebou. Baby na pobočce nedokázaly ani nahrát na simtoolkit bankovní aplikaci. Když jsem šel rušit účet, tak si mě přehazovaly z jedné pobočky do druhé, až jsem to musel zrušit písemně. Vždy odkazování na nějakou domovskou pobočku několik set kilometrů daleko, jelikož jsem se stěhoval.
Naposledy upravil davsopl dne 12. 3. 2015 00:36, celkově upraveno 1
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 11. 3. 2015 22:44

Taky u kodexu mobility může být problém u inkas, že starý účet bude zrušen dřív než dodavatelé vezmou na vědomí účet nový.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dala67 11. 3. 2015 23:37

xtonda píše:Taky u kodexu mobility může být problém u inkas, že starý účet bude zrušen dřív než dodavatelé vezmou na vědomí účet nový.

Nebo SIPO - to jsem musel pohlídat a jeden měsíc platit převodem než to naběhlo. SIPO si nějakou kačku navíc za převod bere, ale nechtělo se mi stát frontu na poště, která to má zdarma ;-)
dala67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 11. 3. 2015 23:38

Pohoda, nabouchám to ručně, odpoledne jsem založil účet..
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 3. 2015 00:37

dala67 píše:SIPO si nějakou kačku navíc za převod bere, ale nechtělo se mi stát frontu na poště, která to má zdarma ;-)
Na které konkrétní poště je to SIPO zdarma? Myslel jsem, že Česká pošta má jednotné ceny včetně SIPO na všech poštách v Česku. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/platebni-a-financni-sluzby-cr/sipo#placeni
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků