Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod chrudimi 17. 3. 2015 09:08

vit.spinka píše:Tak jsem se nechal přesvědčit Ona bonusem a bonusem k Hit účtu, abych to s Equa zkusil znova. Výsledek:
* v Safari nešlo online formulář ani odeslat
* ve Firefoxu jsem skončil chybou "účet nelze otevřít online, zavolejte".
Demobanka pokračuje :oboze


A v Chrome skončím na druhém kroku, nedaří se přeskočit na třetí, v IE se podařilo. Aspoň, že IB v Chrome už běží.
chrudimi
Diskutér

Odeslat příspěvekod pan Y. 17. 3. 2015 09:22

vit.spinka píše:Tak jsem se nechal přesvědčit Ona bonusem a bonusem k Hit účtu, abych to s Equa zkusil znova. Výsledek:
* v Safari nešlo online formulář ani odeslat
* ve Firefoxu jsem skončil chybou "účet nelze otevřít online, zavolejte".
Demobanka pokračuje :oboze


Opětovné založení účtu zafunguje jen na pobočce, proto ta druhá chyba.
pan Y.
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 3. 2015 09:23

Já taky nemůžu otevřít účet online, účet jsem už u demobanky kdysi měl... Ale ani těch 300 Kč mi za to nestojí, abych šel na "pobočku", i když ji mám poměrně dostupnou (buřtstánek v OC).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 3. 2015 11:20

Zdravím,

založil jsem 1.3. na kiosku Arkády Pankrác běžný účet s vidinou odměny 300 Kč. Mám ale teď dilema, jak to tedy je s těmi 3 platbami kartou. Budou se v mém případě počítat ty uskutečněné v březnu nebo až v dubnu?

4. Účastníkovi Akce, který do dvou kalendářních měsíců od podpisu Rámcové smlouvy o poskytnutí
bankovních a platebních služeb Equa bank a.s. běžného účtu v Kč aktivuje platební kartu vydanou k
účtu zřízenému dle bodu 1. Podmínek a provede s ní alespoň tři zaúčtované Platby bezkontaktní
kartou u obchodníka, bude připsán Bonus v hodnotě 300 Kč. Období dvou kalendářních měsíců pro
provedení Plateb kartou začíná plynout následujícím měsícem po měsíci, ve kterém byla podepsána
Rámcová smlouva o poskytnutí bankovních a platebních služeb Equa bank a.s.

Tento bod je dost nejasný. V Equabank sice tvrdí, že v mém případě se budou počítat 3 platby v březnu a v dubnu dostanu bonus. Dle ale těchto podmínek mi to vychází, že 3 platby je potřeba uskutečnit v dubnu a v květnu dostanu bonus.

Může mi to prosím někdo vysvětlit, kdo s tím má zkušenosti? Jak to chápete vy?
díky
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 3. 2015 11:39

Z formulace Období dvou kalendářních měsíců pro provedení Plateb kartou začíná plynout následujícím měsícem po měsíci, ve kterém byla podepsána Rámcová smlouva .. mi přejde zřejmé, že to je Duben + Květen. Ale i kdyby to byl Březen + Duben, tak tři platby v Dubnu to jistí.

O termínu připsání bonusu to nic neříká, pokud je období IV. + V. tak to klidně může být až potom, tedy v Červnu.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 3. 2015 13:35

No, mají to zajímavě napsaný. Je tu někdo, kdo to založil v únoru a splnil podmínky a teď v březnu už dostal odměnu nebo na ní čeká? Myslím, že spousta lidí to pochopí tak, že může ihned po aktivaci karty uskutečnit ty platby a pak čekat na bonus.
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 3. 2015 13:59

bankéř v OC Arkády tvrdil, že platby můžu provést klidně hned v únoru, tři platby pro jistotu splním i v březnu, ale odměnu stále nemám (již dříve jsem klient byl, ale to prý na tuto akci nevadí)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2015 14:46

Tak přidám taky moje dnešní ne příliš dobré zážitky a dojmy ze zakládání účtů. Tu pobočku jsem si představovat trochu jinak než jakou jsem ji našel. Malý stánek o rozměrech asi 1,5 m x 1,5 m který jsem nalezl uprostřed průchodu v OC kde kolem prochází lidí a s jednou mladou paní ve mne nevzbudil příliš dobré pocity. Na banku mi něco takového připadá dost nedůstojné. Paní "bankéřka", dá-li se ji tak nazvat, zrovna vyřizovala nějakou paní tak jsem chvíli čekal a když jsem se nemohl dočkat tak jsem si šel nakoupit, nákup odvezl do auta a když jsem se tam vrátil tak ještě stále vyřizovala stejnou paní. Nebyl jsem si jist jestli vyřizuje nějakého klienta nebo si jen tak povídá s nějakou známou a tak jsem se zeptal jestli by bylo možné založit účet. Odpověděla, že ano, ale musím si chvilku počkat. Ta chvilka ale trvala trochu déle a když jsem už zvažoval, že se na celou Equa bank vykašlu a odejdu bez založení účtů tak jsem zjistil, že se tam konečně po asi necelé hodině uvolnilo místo a tak jsem to zkusil využít. Nevím co tam s tou paní přede mnou vyřizovala když mne stačila vyřídit za asi +/- 15 minut. Když jsem ji ukázal vytisknutý ten kupon z magazínu ONA DNES a chtěl využít tu akci s bonusem 300 Kč tak tvrdila, že o tom nic neví a ten kupon vidí poprvé a ani příliš nevěděla co s tím. Nakonec mi řekla, že mi to tam zapíše a že ten kupon bude muset odeslat do banky, tak snad to udělala správně a těch 300 Kč mi banka vyplatí. Dále chtěla vidět mojí občanku a něco do notebooku chvíli zapisovala. Pak mi přišla na mobil SMSka s kódem který chtěla vidět a nakonec mi řekla, že nyní mám čekat kdy se mi ozve kurýr a domluví si se mnou kdy mi přiveze smlouvu k podepsání. To bylo pro mne dost velkým zklamáním, protože jsem očekával, že smlouvu vytiskne a hned mi ji dá podepsat. Je to tak údajně proto, že oni (ten stánek) nejsou pobočkou ale pouze kioskem a proto smlouvy nedávají podepisovat a vyřizuje se to přes kurýra. K čemu pak takový stánek je dobrý? Asi proto aby banka mohla za to utrácet přebytečné peníze a aby to dělalo ne příliš dobrou reklamu bance.

Také jsem se ptal té paní u stánku jestli je nějaká možnost požádat o vydání pouze kontaktní karty místo bezkontaktní. Odpověděla mi, že ano, ale kvůli tomu si budu muset po podpisu smlouvy zatelefonovat do banky a o tu pouze kontaktní kartu požádat. Na to jestli pro splnění podmínek té akce budou platit i 3 platby pouze kontaktní kartou když v podmínkách se píše o kartě bezkontaktní mi už nedokázala odpovědět.

Nyní čekám kdy se mi ozve kurýr a přiveze mi smlouvu k podpisu a také jaké další nemilé překvapení mne s touto bankou ještě budou čekat.

Mám už také přístup do IB ale účty jsou tam prozatím neaktivní. Můj první dojem z toho IB je dobrý, ale jaké to IB bude ve skutečnosti to se uvidí až s časem když to začnu aktivně používat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Gandalf007 17. 3. 2015 15:07

Popíši stručně mou dnešní zkušenost:
Včera odpoledne jsem si na webu Equa bank požádal o BÚ a SÚ Hit s podpisem smlouvy na pobočce Brno-Joštova. Obdržel jsem nějaké e-maily, přihlašovací údaje do IB, ale nikde nebylo psáno, jak se dozvím, že na pobočku mohu vyrazit podepsat smlouvu. Šel jsem ale dnes dopoledne kolem a tak jsem se, mimochodem velmi sympatické slečny, zeptal jak tenhle mechanismus smluv funguje. Koukla do systému, našla si mě a protože jsem měl opravdu málo času, tak po dvou podpisech a telegrafické instruktáži jsem za cca 5 minut odcházel a v kapse mi pípnul mail, že oba účty jsou již aktivní. Za mne tedy spokojenost :-)

Účet chci primárně z důvodu (prozatím) výhodné sazby SÚ, výběru z jakéhokoliv bankomatu (spíše jako rezervu pro případ nouze) a ze stejného důvodu i výběr v zahraničí za 9 Kč.
Gandalf007
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 17. 3. 2015 15:23

Zase prodloužili akci tablet k Repůjčce pro žádosti do 28.6. a načerpání do 19.7.
Asi nejdou moc na odbyt, i když mě slouží dobře.
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luboal1 17. 3. 2015 15:48

Vlazy,nechod do "Burt-stanku" nebo nejakeho kiosku ale rovnou na pobocku.Jednoduche.
Usetris si cas za psani nezajimavych,sekundärnich prispevku.
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2015 16:12

luboal1:
Kdybych věděl dopředu, že se jedná o nějaký "Buřt-stánek" a ne pobočku tak jak jsem to ze stránek banky pochopil tak bych se ani neobtěžoval tam chodit. Když jsem si už dál tu práci a zajel tam dnes tak jsem se už u toho stánku i zastavil. I když to nevypadá nic moc tak jsem nepředpokládal, že je to až taková hrůza a ostuda banky. Jiné údajné pobočky jsou pro mne trochu daleko na to aby kvůli nějakým účtům a možná i 300 Kč bonusu se mi tam chtělo jet.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 3. 2015 16:23

To je ale tvoje blbost, na stránkách banky v přehledu poboček jsou pobočky a kiosky jasně rozlišeny.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 17. 3. 2015 16:24

Vlazy:
Hele,kiosky s inkopententnimi lidmi ma i mBank.
Osobne nikdy ke kiosku nejdu.Pokud neco chci,tak si ten cas udelam a na poradnou pobocku zajedu.
Nevim,jak daleko mas pobocku ale vyhody Equa jsou nesporne a ucty se u ni jiste vyplati.
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 17. 3. 2015 17:11

xtonda:
Příliš jasně to rozlišené není. Na http://www.equabank.cz/kontakt/adresy-pobocek je nádpis "Pobočky a bankomaty" a o kioscích tam není nic. Pokud se to na mapě nerozklikne tak se nedoví jestli se jedná o pobočku nebo kiosek ale to se dá snadno přehlédnout. Pokud tam jde někdo poprvé a předtím tam nikdy nebyl tak nemusí vědět co tam najde.

luboal1:
Pro mne ta Equa bank a účty v ní nejsou až tak důležité abych pouze kvůli tomu cestoval někde dál a marnil tím zbytečně čas. Ten kiosek kde jsem byl není pro mne až tak daleko a dnes jsem měl cestu poblíž za jiným účelem a tak jsem si naplánoval, že při tom sjedu i vyřídit ty účty. Dopadlo to sice tak jak jsem to popsal, ale ne vždy se dá dopředu předvídat jak co dopadne. Měl jsem s tím sice dnes nedobrou zkušenost, ale jinak se neztěžuji. Uvidí se jak to dopadne dál.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků