Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 3. 2015 22:02

MarkyM. píše:Jednou se mi podarilo vybrat vickrat jak 10x za mesic a nic se nedelo

Bzum bzum bzum...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 24. 3. 2015 22:50

Zjištění zůstatku v bankomatu je zdarma.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 3. 2015 22:59

nnnokiaE52 píše:Zjištění zůstatku v bankomatu je zdarma.
Tuto informaci máš odkud? Máš to osobně ověřené? V sazebníku tuto položku nikde nevidím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 24. 3. 2015 23:11

Pritel Google a moje osobni zkusenost.
Btw kdyz neco v ceniku neni, tak za to nemuzu platit.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 25. 3. 2015 10:14

Přesně tak. Jak by tě mohli kasírovat, pokud to není ve smluvní dokumentaci, kterou jsi podepsal? Takový myšlenkový pochod bych spíš čekal od kolemjdoucího, než někoho, kdo je tu 8 let ;-)
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod luboal1 25. 3. 2015 18:47

Tomáš Marný píše:
MarkyM. píše:Jednou se mi podarilo vybrat vickrat jak 10x za mesic a nic se nedelo

Bzum bzum bzum...

Nejsi ty ten pripad z Hodonina...?
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 26. 3. 2015 07:51

staci pro získání bonusu na Hitu posílat těch 10 litrů z jiného účtu u equa. Nebo to musí přijít z jiné banky?

-- 26. 3. 2015 07:52 --

Mysli.im Tim účty manžel a manzelka
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 3. 2015 11:13

staci
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod MarkyM. 26. 3. 2015 17:31

Pripad z Hodonina? To nejsem.....
MarkyM.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luboal1 26. 3. 2015 18:09

:-) Ne,ne to bylo na Tomase Marnyho!
luboal1
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 26. 3. 2015 19:05

Chlapec je z jizni moravy.. :-))
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 3. 2015 14:33

Dnes mi pošta doručila kartu a když jsem si ji v IB aktivoval tak jsem zjistil jeden nedostatek. Všechny limity na kartě lze nastavit pouze na nulu nebo na celé tisíce. Když tam nastavím některý limit např. 2500 Kč tak se to automaticky samo změní na 2000 Kč. Sice až tolik mi toto omezení nevadí, ale nechápu proč to tak mají nastavené. Pokud se nepletu tak v jiných bankách (mBank, FIO, GEMB) lze limity na kartách nastavovat na jakoukoliv částku.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 30. 3. 2015 14:53

4.4. ZÚČTOVÁNÍ TRANSAKCÍ A LIMITY KARTY
4.4.3. Byl-li ke Kartě přidán též Vedlejší účet, postupuje Banka při zúčtování tak, že přednostně zúčtuje Platební transakci na vrub zůstatku na Vedlejším účtu vedeného ve stejné měně, jako je měna Platební transakce; není-li na takovém Účtu dostatečný Disponibilní zůstatek, popřípadě není-li měna Platební transakce žádnou z měn, v nichž je veden jakýkoli z Vedlejších účtů, zúčtuje Banka Platební transakci na vrub Hlavního účtu.
4.4.4. Částka Platební transakce uskutečněné prostřednictvím Karty v jiné měně než české se přepočítává na částku v EUR, a to podle směnného kurzu příslušné asociace bankovních karet platného ke dni zúčtování takové Platební transakce na běžném Účtu, který je ke Kartě přiřazen. Provádí-li Banka následně v rámci Platební transakce další směnu měn (zejména proto, že měna, ve které je veden Účet, k němuž je Karta přiřazena, je měnou odlišnou od EUR), použijí se na takovou směnu měn
prováděných Bankou příslušná obecná pravidla týkající se směny měn v rámci Platebních transakcí na Účtu uvedená ve VOP.

Chápu správně, že pokud mám s kartou spojený vedlejší účet v USD s dostatečným zůstatkem a provedu platbu v USD, tak platba proběhne bez konverze měn?
Doufám, že neproběhne konverze USD -> EUR -> USD, protože se jedná podle bodu 4.4.4. o transakci "prostřednictvím Karty v jiné měně než české", kdy "se přepočítává na částku v EUR".
V SZ mohu obratem zaslat promo kód Richee, Creditas, ING.
Navstevnik123
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 3. 2015 14:58

Navstevnik123: Pokud si kartu navážeš přímo k cizoměnovému účtu, tak platba proběhne v té dané měně bez konverze. Ono totiž Equa má jednu takovou specialitu, o které se moc neví - při navázaní debetky třeba na EUR účet, pokud se pokusíš o platbu v jakékoliv jiné měně než EUR, ta neproběhne, ani kdyby ses rozkrájel a těch eur měl několik milionů... Tohle je už trochu starší informace, ale moc nevěřím, že se na tom něco změnilo...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 30. 3. 2015 15:06

Momentálně mám na jednu kartu navázaný CZK, USD i EUR účet najednou. V podmínkách v bodu 4.4.3. který jsem citoval se právě píše že pokud není na vedlejších účtech dostatečný zůstatek nebo pokud se jedná o jinou měnu, než jakou mají navázané vedlejší účty, tak se zúčtuje transakce na vrub Hlavního účtu.
Mělo by to tedy fungovat, ale radši se ptám, pokud by to měl už někdo otestované, tak abych to nemusel zkoušet sám :-)
V SZ mohu obratem zaslat promo kód Richee, Creditas, ING.
Navstevnik123
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka