Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 4. 2015 13:10

vlazy: díky za upřesnění. Taky tam nemám zrovna nějaký velký balík, ale předpokládal jsem, že úroky se připíší v podstatě za jakoukoliv částku. Nebo mi něco uniklo a mají třeba v podmínkách, že připisují úroky až od určité částky??
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 4. 2015 13:30

"v podstatě za jakoukoliv" asi ne... Ono by si to chtělo totiž i přečíst smlouvu (včetně relevantní dokumentace - zejména obchodní a produktové podmínky), které jsi svým podpisem stvdil, ale tos určitě udělal, viď...?

PRODUKTOVÉ PODMÍNKY PRO BĚŽNÉ ÚČTY, TERMÍNOVANÉ VKLADY A
DEBETNÍ KARTY EQUA BANK a.s. (FYZICKÉ OSOBY) píše:
2.3.2. Výpočet úroků se provádí z denního zůstatku na Účtu za příslušné časové období na základě skutečného počtu dní a roku o 365 dnech. Úroky jsou vypočteny na 2 desetinná místa a jsou zúčtovány ve prospěch nebo na vrub Účtu Klienta měsíčně, vždy k poslednímu dni v měsíci. Je-li vypočtený denní úrok nižší než 0,01 v měně Účtu, je zaokrouhlen směrem dolů a není v příslušném období zaúčtován.

=> na to, aby ti Equa bank připsala nějaký úrok na běžný účet za daný měsíc, tak bys musel mít na BÚ na konci dne aspoň 36500 Kč (denní úrok 0,01 Kč při aktuální úrokové sazbě 0,01 % p.a.). Zaúčtují se teda nejspíš kumulovaně na konci nějakého jiného měsíce (Equa už ale nezmiňuje, jaké množství by se mělo takto nastřádat, ale lze předpokládat, že aspoň 30 haléřů :?:, když mají být připisovány jednou měsíčně)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 4. 2015 13:34

Já mám dnes úroky připsané na všech třech účtech (Běžný, Spořicí, Spořicí Extra)

Ale na Běžném je úrok pouze 0,01 %, takže aby vyšel úrok za měsíc aspoň haléř je potřeba aby průměrný zůstatek v měsíci byl aspoň 1200 Kč.

EDIT: Aha, tak viz co píše fremantle je to ještě horší než sem naivně intuitivně předpokládal.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 1. 4. 2015 14:04

fremantle: díky moc za objasnění - tím se to celé vysvětluje :-)
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 1. 4. 2015 15:14

Mě se Equa moc líbí.
Jediné co mě chybí je možnost vkládat peníze přes vkladový bankomat na svůj účet(případně kartu). A kdyby šly měnit limity u karty v IB na řádově jednotky. Tj. nastavit si například při platbě na AliExpress.com limit u platby kartou na 110kč a né na 1000. To jsou asi 2 jediné věci co my chybí.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Žulda 1. 4. 2015 15:48

Dneska mi naúčtovali poplatek za Cestovní pojištění Rodina, které jsem před 14 dny po telefonu zrušil a ve zprávách mám potvrzení. Poslal jsem jim mail, zatím bez odezvy. Budu to stopovat :)
Žulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 4. 2015 16:00

Mě se také prozatím Equa bank i přes ty některé nedostatky líbí. Pokud jde o ty limity na kartě tak to se mi také příliš nelíbí, že to jde nastavovat pouze na celé tisíce. Tím ty limity tak trochu částečně ztrácí smysl, ale až tolik mi to nevadí. Spíše bych uvítal a předpokládám, že i dost dalších lidí kdyby zavedli možnost nastavení limitů pro bezkontaktní platby (bez PINu) nebo úplnou blokaci toho, ale to u bank které jsou v tomto ohledu nepochopitelně zabedněné se asi těžko dá očekávat, že by něco takového zavedli.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 1. 4. 2015 17:02

U Fia, Ge a Uni to nejde.
Nevím u jaké banky jdou bezkontaktní platby nastavit na 0.
Dost pochybuju, že zrovna tohle u Equa zavedou.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 4. 2015 17:25

U Air Bank údajně lze nastavit limit pro bezkontaktní transakce bez PINu na nulu, osobně jsem to ale nezkoušel.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 1. 4. 2015 18:05

Tak to o Kellner bance jsem nevěděl.
V každém případě Kellnerovi a PPF se rád obloukem vyhnu.
Na co sáhli to zapáchá. Česká pojištovna, O2.
A to křištálově čisté zbohatnutí. Odjede v 90 letech do Ruska a vrátí se jako boháč.
Figurka ruské mafie?
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 1. 4. 2015 19:03

zbynek.ji píše:U Fia, Ge a Uni to nejde.
Nevím u jaké banky jdou bezkontaktní platby nastavit na 0.
Dost pochybuju, že zrovna tohle u Equa zavedou.
U některých bank ty limity pro bezkontaktní platby bez PINu údajně nastavovat nebo to úplně zablokovat jde. U kterých nevím. Pokud to u některých bank jde tak by to snad mělo jít i u jiných. Problém vidím především v tom, že banky to záměrně z nějakých nekalých důvodů klientům umožnit nechtějí a na bezpečnost karet kašlou. Také pochybují, že by to u Equa bank, ale také i u jiných bank zavedli. Nevím proč ale předpokládám, že toto asi není v zájmu mnohých bank a to i přes to, že by to mnozí klienti uvítali.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod librab 1. 4. 2015 19:30

Žulda píše:Dneska mi naúčtovali poplatek za Cestovní pojištění Rodina, které jsem před 14 dny po telefonu zrušil a ve zprávách mám potvrzení. Poslal jsem jim mail, zatím bez odezvy. Budu to stopovat :)

Buďte naprosto v klidu. Máte to správně. Ten poplatek stržený 1. 4. je za cest. pojištění, které jste měl platné v březnu. Platí se vždy až po ukončení daného měsíce.
librab
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 1. 4. 2015 20:47

xtonda píše:Účet pro firmy (i právnické osoby) umí taky Equa, ale ne zadarmo bez podmínek. U fyzické osoby bych to ale vůbec nehrotil a použil klidně běžný účet.

No Equa banku mam a kdybych chtěl oddělit finance,můžu mít dva osobní učty? To nejde.
A finančáku by nevadilo ,že nemam účet firemni ?
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 4. 2015 23:48

Dva osobní nevím. Finančáku určitě ne, to spíš té bance, pokud nabízí i dražší firemní účty.

Je otázka jak to kdo řeší, já používám jeden (osobní) účet na všechno, dlouho v RB a nikdo nic nenamítal, přitom podle plateb na účty FÚ (DPFO, DPH) to mohli celkem triviálně zjistit.

Pokud to chceš oddělit zkus třeba Air.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 4. 2015 09:41

Finančák to neřeší, tomu je to jedno, ale banka může. Tohle mi včera poslal kamarád (jako reakci na můj status, kde jsem uváděl, že jsem zaplatil 3 rohlíky kartou. Jednotlivě:

cau, jen pro info - vim o dvou lidech, kterym Equabanka zrusila smlouvu, tzn. vsechny ucty u nich, bez udani duvodu, jen s odkazem na obchodni podminky
a oba to aktivne pouzivali a meli tam dost penez

Takže při přílišném používání - třeba k podnikatelským účelům to mohou klidně udělat. A v podnikání vadí změna čísla účtu přece jen poněkud více.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka