Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 4. 2015 21:39

vlazy: Pokud nectes predchozi diskuzi, tak nereaguj, pak pises tyhle obecnosti o limitech. A na me uz vubec nereaguj.
anonymni

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 4. 2015 21:55

nnnokiaE52:
Na co mám reagovat to je snad moje věc a pokud se ti to nelíbí tak to je zase tvoje věc a mne je to fuk.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 4. 2015 07:38

nnnokiaE52: ještě je jeden důvod, proč nastavovat limity u karty - skimming, proti kterému se také moc jinak bránit asi nedá.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Peetrr 8. 4. 2015 10:22

Patřím k lidem co občas mění banku když se někde objeví někdo s lepšími podmínkami.
Takže (jen pro zajímavost) moje historie po 89:
ČS - Pošt Spoř - mBank - FIO a teď hlavně kvůli výběrům z bankomatů a vkladu na poště zdarma - Equa Banka.
Chtěl jsem se zeptat, počáteční povinný vklad je zde nějaký? Např. FIO zadržuje 100 Kč.
Peetrr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 4. 2015 10:30

Peetrr:
Oproti některým jiným bankám v Equa bank žáden počáteční vklad nebo nějaký minimální zůstatek na účtech není. Alespoň o ničem takovým nic nevím. Když jsem zakládal nedávno účet v této bance tak nic takového nikdo po mne nepožadoval.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 4. 2015 10:46

astrapa píše:nnnokiaE52: ještě je jeden důvod, proč nastavovat limity u karty - skimming, proti kterému se také moc jinak bránit asi nedá.

Já jsem se pozastavoval pouze na tím limitem pro výběry z bankomatů. To se skimmingem nemá nic společného a proti skimmingu tě neochrání..
anonymni

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 4. 2015 11:00

nnnokiaE52:
Proti skimmingu to sice neochrání, ale rozumně nastavený limit může ochránit před výběrem padělanou kartou na základě toho skimmingu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 4. 2015 12:01

nnnokiaE52: tak to asi špatně chápu skimming, domníval jsem se, že pachatel okopíruje kartu a PIN (resp. odchytí, okouká, , vyfotí, nafilmuje) a pak s kopií karty vybere. Když budu mít nízký limit 2000 Kč, tak holt přijdu jen o 2000 Kč.

"Můj způsob", kdy nastavuji limit pro výběry na 2000 Kč, mě tedy chránít proti násilnému přepadení a proti skimmingu.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 8. 4. 2015 12:57

Equa je možná jediná banka, kde za vklad hotovosti neplatíte poplatek, ale peníze naopak dostanete :tleskani - Vklad poštovní poukázkou do 5000,- stojí na poště 29,- a "Jeden provedený vklad hotovosti měsíčně banka klientovi dotuje částkou 40 Kč, která mu bude připsána na účet zpětně."
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod refedr 8. 4. 2015 13:22

No to je dobrý. :-) Já ji založil jen kvůli 300,- Kč bonusu ale asi si ji nechám na drobné výběry z bankomatu v cizině, když se platí za výběr jen poplatek 9,- Kč .... i když ty jejich kurzy nejsou bůhvíco, když KK Cetelem mi nedali. :'(
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 4. 2015 13:47

Navstevnik123 píše:Equa je možná jediná banka, kde za vklad hotovosti neplatíte poplatek,
Není jediná. Z toho co vím tak poplatek za vklad hotovosti na pokladně se neplati např. ve FIO a v GEMB - Genius gratis.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Navstevnik123 8. 4. 2015 13:51

Když takto tu citovanou větu usekneš tak jediná není, když ji dočteš do konce, tak jediná asi bude :)
Promo kódy v mém profilu nebo SZ.
Navstevnik123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Havers 8. 4. 2015 14:03

To vlazy:

Naopak. Poplatek za vklad na vlastní účet není účtován u žádné banky resp. výjimkou (za určitých okolností) je snad jen Era. Ale jedině u Equa se dá při vkladu přes ČP i něco vydělat. :-)
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 4. 2015 14:06

Navstevnik123:
To je vlazyho klasika.. citace a reakce na něco, na co není potřeba reagovat :-))
anonymni

Odeslat příspěvekod vlazy 8. 4. 2015 14:09

Navstevnik123:
Ano, máš pravdu. Je to tak.

nnnokiaE52:
A co ta tvoje přihlouplá reakce? Byla potřeba?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků