Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Prologer 20. 2. 2016 11:23

Markil: Jo, tak to bylo asi 300Kč. Byla to dost vysoká částka, tak jsem to až tak neřešil. Ale příjemné to není přijít o 300Kč...
Posílal jsem to do ČSOB na IBAN začínající CZ... Takže proto si myslím, že to účtují i u plateb v ČR v cizí měně. I ty musí jít přes zahraniční clearing. Takže pokud ti to nenaúčtovali, tak si měl asi štěstí :)
PM s kontaktem ti napíšu.
Pokud byste měli zájem o zřízení Crypto.com karty, napište mi PM, rád vás doporučím a případně poradím co a jak.
Prologer
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 20. 2. 2016 14:07

Ahoj všem, máte někdo zkušenosti se spořicím účtem HIT?

1 . Jedna z podmínek získání bonusu 0,5 % je cituji: "stačí mít měsíční příjem v součtu alespoň 10 000 Kč na běžném účtu" Chtěl bych se zeptat, jak dlouho musí ležet daných 10 tisíc na běžném účtu, aby se bonus 0,5 % za daný měsíc započítal. Jde mi o to, že běžný účet je úročen velmi nízkou sazbou (0,01 %) a chtěl bych co nejdříve převést buď na spořicí HIT nebo jinam.

2. Když bude daných 10 tisíc převedeno až např. 5. den daného měsíce, bude se částka na účtu úročit za daný měsíc až od 5. dne v měsíci nebo za celý měsíc?

Díky moc.
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 2. 2016 14:14

1. Nemusí ležet, jen přijít a ten samý den může odejít.
2. Musí přijít kdykoliv v daném měsíci, tj. za celý měsíc.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod JannV 20. 2. 2016 15:22

3 drobné platby kartou jsou jednodušší než prohánět 10 000 z účtu na účet.
JannV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 2. 2016 15:47

To asi jak pro koho... Na kreditní obrat si prostě uděláš dva trvalé příkazy a to je celé, na platby kartou je třeba myslet každý měsíc jen na to, abych zaplatit ty 3 rohlíky na snídani samostatně.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 2. 2016 15:51

Asi tak. Pokud chci přihazovat na spořící účet, mezikrok s běžným účtem mi nevadí.
Naopak, platba kartou může mít tu nevýhodu, že Equa Bank začala blokovat některé obchodníky.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 20. 2. 2016 15:55

Naopak, platba kartou může mít tu nevýhodu, že Equa Bank začala blokovat některé obchodníky.

@Franklin
Je nekde k dispozici seznam tech blokovanych obchodniku?
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 2. 2016 16:06

fiasky píše:2. Když bude daných 10 tisíc převedeno až např. 5. den daného měsíce, bude se částka na účtu úročit za daný měsíc až od 5. dne v měsíci nebo za celý měsíc?
Peníze na asi všech účtech ve všech bankách v Česku se úročí podle denního zůstatku na daném účtu a to za dobu kdy daný měsíc byly na účtu. Pokud peníze na účtu nejsou celý měsíc tak se úročí pouze za dobu po kterou na něm byly.

Zedna1 píše:Je nekde k dispozici seznam tech blokovanych obchodniku?
Tak to by mne také zajímalo kteří obchodníci to jsou a proč je blokují. Já jsem se prozatím nesetkal nikde s tím, že by mi Equa kartou někde nešlo zaplatit. To, že blokujou některé obchodníky se dovídám nyní poprvé.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Franklin 20. 2. 2016 16:13

Je to ten jeden z těch nejoblíbenějších obchodníků. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 20. 2. 2016 16:40

JannV: Tyhlety kategorické soudy ...
vlazy, skoro bych řekl, že odpovídáš na jinou otázku. :-) (Ale možná se pletu já.)
Franklin: Tedy přesněji - e-obchodníků s nestandardním zbožím? :-) Bankomaty snad blokovat nebudou, a to je jediný účel, ke kterému jsem kartu této banky použil.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fiasky 20. 2. 2016 21:31

díky moc drkarel a ostatním za odpovědi. Ten druhý dotaz (Když bude daných 10 tisíc převedeno až např. 5. den daného měsíce, bude se částka na účtu úročit za daný měsíc až od 5. dne v měsíci nebo za celý měsíc?) byl bezpředmětný. Já si totiž blbě přečetl informaci z webu Equa bank, konkrétně: "TIP: Nenechávejte platby kartou na konec měsíce, podmínku splníte až po zaúčtování plateb." Já si to blbě přeložil, že 0,5 % navíc mi to budou úročit až ode dne, kdy je zaúčtovaná třetí platba. A pak mě napadlo, že by podobný princip mohl být i s těmi příchozími deseti tisíci. Ale oni jen upozorňují na to, že když zaplatím třetí platbu třicátého, tak se nemusí platba stihnout zaúčtovat :). Mea culpa :-).
fiasky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekM007 21. 2. 2016 10:47

Franklin píše:Je to ten jeden z těch nejoblíbenějších obchodníků. :mrgreen:

Že by přímo Česká pošta? :-)
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod msimcard 22. 2. 2016 11:10

Máte už na účtu vratku 40 Kč za vklad hotovosti za minulý měsíc? Mám zkušesnoti, že to vždy připsali tak do půlky měsíce, ale teď zatím nic. Díky
msimcard
Diskutér

Odeslat příspěvekod eL Ká 22. 2. 2016 11:26

Kriste pane, proč si tu hrajete na tajemnej hrad v Karpatech? Proč prostě nenapíšete, u koho nelze platit EquaBank kartou? Ještě mi jí nikdy neodmítli a nevidím důvod, proč by banka blokovala nějaké obchodníky a klientům to ani nedala vědět. Zase nějakej FUD.
eL Ká
Diskutér

Odeslat příspěvekod treborit 22. 2. 2016 11:29

msimcard píše:Máte už na účtu vratku 40 Kč za vklad hotovosti za minulý měsíc? Mám zkušesnoti, že to vždy připsali tak do půlky měsíce, ale teď zatím nic. Díky

Zatim take ne.
treborit
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka