Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod miromen4 22. 2. 2016 13:09

eL Ká píše:Kriste pane, proč si tu hrajete na tajemnej hrad v Karpatech? Proč prostě nenapíšete, u koho nelze platit EquaBank kartou? Ještě mi jí nikdy neodmítli a nevidím důvod, proč by banka blokovala nějaké obchodníky a klientům to ani nedala vědět. Zase nějakej FUD.

Přesně tak , hrat si na duležiteho a přitom je akorat tak za koko.a.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2016 13:16

eL Ká:
Taky nevidím důvod, proč by banka měla blokovat nějaké obchodníky. Přicházela by tím zbytečně o peníze které z plateb kartou má. Spíše to vidím tak, že zde někteří záměrně šíří asi nikde neověřené a nepotvrzené informace aby ze sebe veřejně udělali hlupáka.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 2. 2016 13:37

Hmm, nějak se nám tady ti orgáni množí.

Nevím, nemůže být třeba důvodem to, že někdo si svůj potřebný počet karetních transakcí udělá v onom obchodě po 0,01 či 1 Kč?
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 2. 2016 13:47

drkarel:
Co a kde se dá koupit za 0,01 Kč a zaplatit kartou?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod khonsun 22. 2. 2016 13:52

drkarel píše:Hmm, nějak se nám tady ti orgáni množí.

Nevím, nemůže být třeba důvodem to, že někdo si svůj potřebný počet karetních transakcí udělá v onom obchodě po 0,01 či 1 Kč?

A od kolika CZK to ma byt?
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 2. 2016 14:00

To bude i tím, jak tady Patrik pořád zveřejňuje ty jeho "platby" u Student Agency po koruně, nebo snad ještě méně a pod...

Zase na druhé straně nevím, proč by to bance mělo vadit - měla stanovit jasně definované podmínky - pokud jen laxně napíše tři platby kartou, tak přirozeně to splní i člověk, co si třikrát po haléři dobije kredit. To, že to pak blokuje je čistý podraz (pokud to není nějaká kachna)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 22. 2. 2016 14:35

No co, banky se předhánějí v tom, aby vymyslely co nejvíc buzerující nesmyslné podmínky, klienti je pak tím nejblějším způsobem plní. Když chce někdo 5 plateb, tak je určitě lepší to udělat za 2 minuty u počítače, než si zasvinit kartou peněženku. A to jsem si našel svůj vlastní způsob, SA nejezdím.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod 07Petr 22. 2. 2016 14:50

Já vždy prvního v měsíci vemu karty Air Bank a Equa do Tesca, koupím 8 rohlíků po jednom u samoobslužné pokladny (5 ks AirBank + 3 Ks Equa) a mám na měsíc vystaráno, abych měl lepší úročení vkladů.:-)
07Petr
Diskutér

Odeslat příspěvekod elfin 22. 2. 2016 15:55

Jen aby se to diky takovym miniplatbam nezvrtlo na podminku minimalni castky nebo celkoveho obratu plateb kartou..
elfin
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 22. 2. 2016 16:27

vlazy: Nevím, nepoužívám, ale tuším.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 2. 2016 16:30

Kde lze ještě dělat tyhle mikroplatby online? Já používám upc eshop, kde lze platit min. 2 Kč

-- 22. 2. 2016 15:32 --

Ještě mně napadá PayPal, teda aspoň v UK, ten nabijim po £0.01.
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 22. 2. 2016 16:36

To si myslíte, že banky neumí tu podmínku specifikovat lépe? ;) Samozřejmě, že umí, ale kdyby byla "obrat kartou nad X tisíc", tak by se to klientům blbě kontrolovalo. Tak to dají na počet a počítají s tím, že takovýhle vychytránků nebude moc :D

Jinak nedávno vstoupilo v platnost omezení (části) poplatku za platbu kartou. Obchodníci samozřejmě nezlevnili a rozdíl si strčili do kapsy. Mnozí dokonce nechali na stejné úrovni i explicitní přirážku za platbu kartou :pozor

Ale bankám výnosy z poplatků klesly, takže teď zvažují, co z aktivit které z těch výnosů hradily osekat. Takže se takhle pravidla nejspíš budou měnit.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 22. 2. 2016 16:41

lemming:
Obchodníci samozřejmě nezlevnili, protože se jich omezení poplatku za platbu kartou netýkalo. To co je EU nově regulováno je poplatek, který vyplatí provozovatel platebního terminálu, acquirer, vydavateli platební karty, issuer, jehož kartou byla transakce uskutečněna. Acquirer může obchodníka i nadále zkásnout jak si nastaví ve smlouvě.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 22. 2. 2016 16:47

Přesně tak. A říci, že "bankám výnosy z poplatků klesly" je ošemetné a příliš generalizující, protože acquirer může na nových mezibankovních poplatcích vydělat: acquirerovi klesnou náklady, obchodníkovi to nijak nekompenzuje, a zisk je na světě.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod esquire 22. 2. 2016 17:25

slavo963 píše:Kde lze ještě dělat tyhle mikroplatby online? Já používám upc eshop, kde lze platit min. 2 Kč

-- 22. 2. 2016 15:32 --

Ještě mně napadá PayPal, teda aspoň v UK, ten nabijim po £0.01.

U Skylinku muzes na kredit taky nabijet klidne po 1 Kc.
esquire
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka