Equa bank (od 14. 11. 2022 sloučeno s Raiffeisenbankou)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lukaszv 8. 8. 2016 21:14

filip893

Mně se to zhruba před půl rokem stalo taky, postupoval jsem stejně jako ty, ale ani za 2 měsíce si to nestrhli a ani se nikdo neozval. Jelikož šlo asi o pět korun, tak už jsem to dál neřešil.
lukaszv
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dargen 9. 8. 2016 06:17

Tak mně se stalo loni přesně to stejné. Rešil jsem to i s operátorem na telefonu. Castku jsem taky vratil na ucet, no nevzali si nic. Pockal sem do konce roku, souhlasil s rocnim vyuctovanim a kaslu na to.
dargen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msimcard 9. 8. 2016 09:53

Volal jsem poprvé na jejich kontaktní linku a operátorka mi sdělila, že se mnou nemůže řešit konkrétní věci k účtu. Prý pouze obecně, protože nemá možnost náhledu na můj účet. S tím jsem se ještě nesetkal. Vždy v jiných bankách po ověření totožnosti se mnou mohli operátoři řešit konkrétní věci.
msimcard
Nadšenec

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2016 10:16

To je úplně normální postup, a ještě že tak.
anonymni

Odeslat příspěvekod Ency 9. 8. 2016 11:37

Tak to ses asi neoveril automatu, protoze normalne s telefonni bankerkou muzes resit vsechno.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 8. 2016 10:17

Tak dnes nastal asi problém s trvalým příkazem. Mám nastavený trvalý příkaz na 15 den v měsíci a dnes se měla uskutečnit první platba, ale prozatím se neprovedla. Jiná dnešní platba na základě jednorázového příkazu proběhla normálně bez problémů. Na běžným účtu mívám běžně 0,01 Kč a když tam potřebuji na něco mít peníze tak si je tam převedu ze spořícího účtu. Stejně tak jsem měl na dnes nastavený příkaz na převod ze spořícího účtu na běžný ve výši tak aby to stačilo na realizaci toho trvaláku a jednorázové dnešní platby. Zrealizovala se ale pouze ta jednorázová platba a trvalák ne i když částka na realizaci trvaláku na běžném účtu je. Zajímá mne jestli s něčím takovým máte někdo nějakou zkušenost a kdy v průběhu dne odesílá Equa bank platby na základě trvaláků? Nyní jsem v situaci kdy nevím jestli se mi ten trvalák ještě někdy dnes provede a nebo už ne a mám si na to zadat jednorázový příkaz. Nerad bych aby se mi ta platba odeslala dvakrát.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2016 10:53

:oboze equaHujer má najednou problém s tím, co tu tak obhajuje. :-) Počítám, že trvalák ještě odejde.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod yamamoto 15. 8. 2016 18:48

zdar, protože v Equa nemají sazebník na chorvatskou kunu, jak zjistím, jaký je aktuální kurz? uvažuju, jestli právě vše před cestou vyměnit za hotovost a nebo jen část a zbytek vybrat v bankomatu, až dojdou finance, pčeci jen 9kč za výběr nic není. Ale nemůžu se dopátrat, co se vlastně vyplatí více, navíc k tomu nemám ani blbý kurzovník a nebo se špatně dívám. máte někdo zkušenosti?
A také si chci zajistit tu jejich pojistku za 49 kč na měsíc, je to dobrá cena, tak snad je to i slušná pojistka, doufám, že nebudu mít s ní žádnou zkušenost a nevymstí se mi to.
Díky
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drkarel 15. 8. 2016 19:03

Zkušenost nemám, ale vypadá to, že z kun to karetní asociace přepočítá na EUR a z těch pak Equa na CZK dle kurzovního lístku.

Btw, hádej, kde by to mohli psát?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod muf2muf 15. 8. 2016 20:17

vlazy: A proto si peníze ze spořáku na BÚ převádím vždy den dopředu, aby byly k dispozici hned v den provedení TP od 00:01.
Jestliže se ti trvalák ještě neprovedl, můžeš ho zrušit, platbu projednou provést manuálně a pak si TP zase zřídit. Ačkoliv... už je dost pozdě, tak předpokládám, že sis nějak poradil.
muf2muf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod padik 15. 8. 2016 20:21

Ahoj, mně trvalý příkaz z Equabanky se ztrhl z účtu v půl páté ráno a do cílové banky dorazily peníze následující den ráno. Možná Equabanka provádí trvalé příkazy ještě před převody mezi vlastnímy účty. A tak se Vlazymu trvalák neprovedl.
padik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yamamoto 15. 8. 2016 20:36

@drkarel vůbec netuším, kde by to mohli psát :) asi jim pošlu mail s dotazem, jak to funguje.
yamamoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 8. 2016 21:29

padik píše:Možná Equabanka provádí trvalé příkazy ještě před převody mezi vlastnímy účty. A tak se Vlazymu trvalák neprovedl.
To bude možná tím. Předpokládal jsem, že ten trvalák se bude odesílat stejně jako jednorázové příkazy když v tom není kromě toho, že je to trvalé žádný rozdíl. Pro jednorázové příkazy si vždy nechávám převádět peníze ze spořáku na běžný účet v den splatnosti toho příkazu a prozatím jsem nikdy s tím neměl problém.
Ten trvalák se mi podle e-mailu provedl někdy krátce před 18:30. Předpokládám, že na to asi měl vliv e-mail který jsem ohledně toho psal do banky. Možná tomu provedení toho trvaláku nějak pomohli aby se to odeslalo ještě dnes. Jsem nyní zvědavý co mi ohledně toho odpoví.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod zdenuz 15. 8. 2016 22:10

Podle podmínek platebního styku, viz:
https://www.equabank.cz/download/766-po ... 012016.pdf, bod 2.2.2
Jestliže Banka obdrží Platební příkaz, pro jehož realizaci nejsou v okamžiku zpracování k dispozici dostatečné peněžní prostředky, které mají být podle Smlouvy použity na jeho provedení, platí, že Okamžik přijetí nastane, jakmile budou Bance k dispozici peněžní prostředky potřebné k jeho provedení, nejpozději však musí být peněžní prostředky potřebné pro jeho provedení Bance k dispozici ve lhůtě pro provádění platebního styku stanovené v těchto Podmínkách v rámci Obchodního dne, kdy byl Platební příkaz Bance doručen, nebo v případě odložení splatnosti, kdy je splatný.


Mělo by tedy stačit prostředky doplnit do 22:00 a trvalý příkaz by se měl i tak provést.
U jednorázového příkazu pak do 23:55.

Kdysi jsem tuto vlastnost zkoušel a 10 minut před půlnocí se příkaz skutečně provedl.
Mimochodem ve starých podmínkách bylo oboje do 23:55.
zdenuz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 8. 2016 22:35

Peníze do ČNB banka odesílá asi někdy ráno a to už jsem na běžným účtu peníze na realizaci trvaláku měl a mohl se provést, ale bohužel neprovedl.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků