Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 11. 10. 2016 18:55

Me nabizeli podle kalkulacky refinanc na 3,9%, jako prihlasenemu klientovi v IB. Jinak to bylo o pul procenta vic.
Pokud by ti slo o ten tablet, tak ten za to nestoji. Sam cekam, jestli po novem roce nenabidnou neco lepsiho..
A kdybych ted refinancoval (doslouzilo by mi auto), chtel bych vyjimku bez tabletu a bez tech procent za predcasne splaceni..
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 10. 2016 06:40

vlazy píše:Pokud by jsi nebyl líný a dokázal by jsi si zjistit, že Equa bank odesílá do ČNB platby až ve 23:00 tak by jsi pak z toho možná pochopil, že v den splatnosti platba už do jiné banky asi nedorazí

-Pokud ti to nemyslí a nenastavíš si ty limity dostatečně vysoké, tak aby ti to stačilo na tvoje potřeby tak se nemáš čemu divit.
-to je trochu blbé, že ty limity lze nastavovat pouze po celých tisících Kč. V případě internetových plateb se to ale dá řešit jednoduše tak, že pokud někdo není líný tak po platbě kartou si ten limit zase sníží na 0 Kč.

To je uz jasny, problem spis byl ten, ze jako kdyz penize nekde vysej. Treba bys zadal platbu v 20:00, jenze dalsi den jses podival a jeste v 11h rano platba tam nebyla! Toto se me stalo.
To nekdy nevis jak presne vysokej limit budes potrebovat, u denich se to lepsi odhadne, pokud davaj jeden tydeni, jde to prave hur.
Linej nelinej, snizovani limitu nekde na ceste je akorat vopruz, to uz rovnou muzes pouzivat Cetelem, kde se prihlasis a pokazdy potvrdis presne danou castku v IB a jses na tom stejne.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 13. 10. 2016 09:45

ripper6 píše:To je uz jasny, problem spis byl ten, ze jako kdyz penize nekde vysej. Treba bys zadal platbu v 20:00, jenze dalsi den jses podival a jeste v 11h rano platba tam nebyla! Toto se me stalo.
Tak něco takového není problém na straně Equa bank. Z Equa bank peníze odejdou do ČNB ve 23:00 a co se s nimi děje dál tak na to už Equa bank nemá vliv. To musíš hledat problém v cílové bance do které jsi peníze zasílal, ale proč nehodit třeba i nesmyslně špínu na Equa bank když ji nemáš v oblibě. Pokud by ty peníze nebyly na cílovém účtu v jiné bance připsané do konce následujícího dne po dni splatnosti příkazu tak by tím asi byl porušený zákon a bylo by to na reklamaci.
ripper6 píše:To nekdy nevis jak presne vysokej limit budes potrebovat, u denich se to lepsi odhadne, pokud davaj jeden tydeni, jde to prave hur.
Ano souhlasím, že denní limity u karet by byly mnohem lepší. Každá banka si ale různé věcí dělá po svém a je třeba se tomu přizpůsobit. Nastavovat si limity přesně podle předpokládané potřeby je trochu blbost, protože nikdy nemůžeš vědět co kdy nastane a jestli náhodou nebudeš výjimečně potřebovat i o trochu víc a často se to ani přesně odhadnout nedá. Je proto dobré ty limity mít nastavené o něco vyšší než se předpokládá jejích potřeba a pak nebýt překvapený, že kvůli nízkému limitu nejde vybrat peníze nebo zaplatit kartou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ripper6 15. 10. 2016 02:36

vlazy: nemam s ni jeste takovou zkusenost, treba se lecos zlepsi ale pokud se podivas zde ve foru tak prispevky nasvedcuji tomu ze skutecne ta banka ma nakej pomalejsi system pripsani plateb. Stejne jako odesilani. Zjisti se to snadno, pokud posilas prachy treba z Monety a mas je jinde rychle a pak to posles z jinej banky co mas treba nove a koukas a penize nikde dobu tak je ti to divny. V porovnani je proste zatim Equa pomala.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 10. 2016 10:55

ripper6:
Ono je nejlepší posuzovat banku podle vlastních zkušenosti a né podle toho co kde nějací trollové o ní napíšou, hlavně zde v tomto fóru. Já o Equa bank zde píšu vlastní zkušenosti. Netvrdím, že je to super a nejlepší banka ale, že není až tak špatná a katastrofální jak to zde někteří záměrně tvrdí. Tak jako asi každá banka má i Equa bank svoje nedostatky, ale nejsou to až takové aby tuto banku nešlo normálně používat.
Pokud jde o ty mezibankovní převody tak je třeba brát v úvahu, že Equa bank odesílá peníze do ČNB až někdy po 23:00 a že do jiné banky tentýž den už asi nemají šanci dorazit. Pro někoho to může být nevýhoda, ale pro jiného výhoda. Pokud si někdo vzpomene večer třeba těsně před 23:00, že potřebuje někde zaslat peníze tak aby na účtu příjemce v jiné bance byly následující den tak si na to může ještě zadat příkaz s datumem splatnosti tentýž den. V některých jiných bankách je třeba platbu zadat do určité odpolední hodiny pokud má dorazit do jiné banky následující pracovní den.
Mám vyzkoušené, že u Equa bank jde bez problému zadat příkaz na převod do jiné banky s datumem splatnosti tentýž den ještě ve 22:50 a do jiné banky dorazí na účet příjemce následující pracovní den. Ve 23:20 tato platba byla v IB ještě stornovatelná kdybych si to rozmyslel a chtěl ji zrušit. Toto může být pro některé lidí výhodou, že pokud po práci usedne večer k počítači tak může ještě v klidu zadávat v IB platby které chce aby příjemci v jiné bance dorazily na účet následující den.
Pokud chce někdo aby banka převody mezi bankami prováděla D+0 i když to nenařizuje zákon tak bohužel musí použít jinou banku která to možná umí. Někteří se ale naivně rozčilují pokud peníze z jedné banky nedorazí na účet v jiné bance do 1 vteřiny a možná by chtěli aby se to zrealizovalo ještě dříve než stačí zadat příkaz.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlaju 15. 10. 2016 15:53

vlazy: jak se vám povedlo zadat příkaz se splatností dnešního dne takhle večer? Já zadával v neděli, a peníze dorazily do mbank až v úterý, zřejmě právě proto, že jsem zadal pondělní datum a Equa je odeslala až po 23. hodině. Zkusil jsem to ještě znova, teď máme sobotu, a IB mi nepovoluje opět jiné než pondělní datum, peníze by tedy dorazily až v úterý. Pochopitelně vaše varianta platí pouze pro pracovní den. Proč banka čeká 23 hodin, až pak hromadně odešle všechny příkazy, tomu moc nerozumím, jaká je úspora. Ne že by mi o to tak šlo, ale považuji to za zbytečné zdržování, vyhovuje mi banka (např.mbank), která odesílá minimálně 2x denně, aby byl nějaký rozdíl, jestli příkaz zadám v sobotu dopoledne, nebo v pondělí ve 22 večer.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 10. 2016 17:12

Equa podle svých podmínek platby zadané do 23:55 odepíše v aktuální den a dojdou následující den. A platební styk funguje jen v pracovní dny, takže platba zadaná o víkendu je prostě pondělní. Proto dávám přednost bankám, co nemají problém posílat platby ráno v režimu D+0, byť třeba negarantovaně. Bohužel jedna z toho mála, co to garantují, končí.

Aby platba zadaná o víkendu došla až v Úterý mi v dnešní době prostě přijde brutální, byť je to podle zákona.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cmmm 15. 10. 2016 19:25

vlazy: naprostý souhlas
Cmmm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 10. 2016 20:03

vlaju:
Dnes večer jsem žádnou platbu nezadával a ani zadávat nemám v úmyslu. Tu platbu o které jsem psal jsem zadával ve čtvrtek. Vzpomněl jsem si na to až večer a nechtěl jsem s tím čekat až do pátku aby se to zbytečně přes víkend nezdrželo v ČNB a peníze tak na cílový účet dorazily až v pondělí. Zadával jsem to tak, že jsem se přihlásil do IB a zadal jsem příkaz s čtvrtečním datumem splatnosti, tj. tentýž den. Na tom není nic divného. U Equa bank to tak oproti některým jiným bankám normálně a bez problémů jde.
Pokud zadáváš příkaz dnes v sobotu tak se nediv, že ti to nejde s dnešním datumem splatnosti. Je to kvůli ČNB, že v nepracovní dny mezibankovní převody nepřijímá. Je to tak asi v každé bance v Česku.
Proč Equa bank čeká s odesláním plateb do ČNB až do 23:00 to nevím. Na to by ses musel zeptat asi přímo v bance. Asi je to kvůli menšímu poplatku který za to bance v nočních hodinách účtuje ČNB. V tom se já ale příliš nevyznám a myslím, že se už tu ohledně toho kdysi diskutovalo. V Equa bank mají to odesílání plateb nastavené na noční čas a prostě je třeba se tomu přizpůsobit a neztěžovat se na to pořád dokola.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dala67 15. 10. 2016 22:22

Žulda píše:Ráno cca v 9 odeslány Kč z AirBank, ve 12:00 připsány v Equa, zrychlili, zdá se.

to se mi stalo taky, vypadá to, že stahují z clearingu i dopoledne. Ale odesílají jen jednou a to k půlnoci
dala67
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlaju 15. 10. 2016 22:53

vlazy píše:vlaju:
Pokud zadáváš příkaz dnes v sobotu tak se nediv, že ti to nejde s dnešním datumem splatnosti. Je to kvůli ČNB, že v nepracovní dny mezibankovní převody nepřijímá. Je to tak asi v každé bance v Česku.

V mbank to jde, zadávám i dnes v sobotu příkaz s dnešní platností a znamená to prostě, že peníze odchází co nejdříve to bude možné. Chápu pracovní dobu ČNB, ale ta nezačíná až v úterý..
Nestěžuji si, ale proč nepsát (a třeba i stále dokola), co je na funkcích konkrétních bank nedostatečné. Na jejich webu se to nikdo nedočte.
vlaju
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 15. 10. 2016 23:47

vlaju píše:V mbank to jde, zadávám i dnes v sobotu příkaz s dnešní platností a znamená to prostě, že peníze odchází co nejdříve to bude možné.
To alůe může být pro některé lidí zbytečně matoucí pokud si neuvědomí, že v nepracovní dny peníze z banky neodchází. Podle mne je lepší když mezibankovní převod nejde zadat s datumem splatnosti připadajícím na nepracovní den.
vlaju píše:Chápu pracovní dobu ČNB, ale ta nezačíná až v úterý..
A proč by měla začínat až v úterý?
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod LGA 16. 10. 2016 03:22

vlazy píše:To ale může být pro některé lidí zbytečně matoucí pokud si neuvědomí, že v nepracovní dny peníze z banky neodchází.

Jenže neznalost neomlouvá a už tuplem ne u lidí ovládající svůj účet přes internet.
LGA
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 10. 2016 04:38

dala67 píše:
Žulda píše:Ráno cca v 9 odeslány Kč z AirBank, ve 12:00 připsány v Equa, zrychlili, zdá se.

to se mi stalo taky, vypadá to, že stahují z clearingu i dopoledne.

A jsi si jisty, ze stahuji? Neni to nahodou tak, ze po naplneni davky a/nebo v nejake periode (tedy spise dnes kombinace obojiho), ty penize prijdou?

Od 2009, kd ty davky byly obrovske, tak plati zakon, kdy banky museji penize pripsat neprodlene po obdrzeni, tak caste pripisovani u ma nastaveno vetsina...

A vzhledem k tomu, ze zuctovani probiha az do 16h, tak ty penize se v bance z jinych ustavu mohou objevovat kdykoliv od 0:00 do cca 17h... Ted vyjma nejakych elmi malych bank/sporicich uctu?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 16. 10. 2016 08:52

LGA:
Ano souhlasím, že neznalost neomlouvá. Takových co něco neznají je ale dost a tak je lepší to provádět tak aby jich to zbytečně nemátlo a nemysleli si, že peníze odejdou do ČNB třeba v sobotu nebo v neděli když jim to dovolí zadat sobotní nebo nedělní datum splatnosti příkazu.
vlazy
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka