Equa bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 10. 2016 08:01

Equa dává za zřízení účtu 3 stovky
https://www.equabank.cz/promo/bezny-ucet-ona-300
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 10. 2016 16:32

osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 21. 10. 2016 16:52

fremantle: nechal jsem se holt unést :)
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod soundman73 30. 10. 2016 22:33

V souvislosti s tím, že equa nebyla schopna vyřešit moji reklamaci platby kartou ani ve lhůtě 80 dní (v rozporu s vlastními VOP), upravila nově podmínky reklamací tak, že lhůta je prakticky klientem neovlivnitelna, takže reklamace nemusí byt vyresena nikdy, přesněji řečeno reklamační lhůta (nově 180 dní!!!) začne běžet, pokud vůbec, dle libovůle banky.

Citace nové úpravy VOP:
4.4.14. V případě reklamace Platební transakce provedené prostřednictvím Karty, kdy taková reklamace probíhá v součinnosti s kartovou asociací, je aplikována reklamační lhůta stanovena kartovou asociací v trvání 45 dnů, v odůvodněných případech až 180 dnů. Do lhůty pro reklamace se nezapočítává doba potřebná pro doplnění podání Klienta nebo dodatečné získání dokumentů od Klienta či třetích stran nezbytných k prošetření reklamace.
soundman73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paty07 30. 10. 2016 23:44

Já to chápu tak, že do lhůty se nezapočítává doba mezi tím, kdy tebe nabo třetí stranu vyzve k doplnění chybějících dokumentů.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod soundman73 31. 10. 2016 01:22

No tak to chápeme stejně. A když třetí strana neodpoví, stane se co? Lhůta běžet nezačne!

A já to jako klient nemám šanci ovlivnit. Reklamační lhůta (jakkoli nemravně dlouhá) podle mě musí začít běžet okamžikem podání reklamace (příp. okamžikem doplnění ze strany klienta).

V případě mojí konkrétní reklamace platí současné lhůty - 30, respektive 45 dní a banka nebyla schopna reklamaci vyřešit (uznat nebo odmítnout, ale aspoň nějak rozhodnout) od 8.8. dodnes. Po 50 dnech jsem je aspoň donutil vrátit prostředky na účet, nicméně reklamace ukončena není.

Lhůta půl roku na vyřešení reklamace u debetní karty je sprosťárna. Není náhodou tato nová "neomezená" lhůta protiprávní?
A banka mě vydírá tyto nové podmínky přijmout, v opačném případě mi k datu změny zesplatní úvěr, který bez porušení podmínek a tím pádem finančních nákladů nemohu do tohoto data refinancovat jinam. No není to od Equabank hezké?
soundman73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milansokol 31. 10. 2016 23:50

soundman73: Tohle je pro finančního arbitra. Uvidíme, jak rozhodne.
milansokol
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 4. 11. 2016 15:34

Měl bych dotaz na ty kteří máte u Equa bank zřízené inkaso na SIPO. Zajímalo by mne kdy banka odesílá platby SIPO na účet České pošty. Je to vždy některý konkrétní den v měsíci a nebo je to po každé různě v rozmezí od do? Není to náhodou záležitost pošty kdy si o tu platbu požádá? Kdysi mi na to banka odpověděla, že z běžného účtu dochází k odeslání platby tak, aby nejpozději k 15. dni v měsíci byla připsána na účtu České pošty.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod muf2muf 5. 11. 2016 00:17

To by tak nějak odpovídalo, SIPO se strhává kolem 13. v měsíci. Druhý pokus není (mBank kdysi mívala druhý pokus koncem měsíce, ale aktuální stav neznám).
muf2muf
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 11. 2016 00:37

muf2muf:
Děkuji. MBank mne nezajímá, je pro mne už odepsaná.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 5. 11. 2016 19:07

Me se SIPO strhava 14. v mesici.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod Moucha 10. 11. 2016 14:09

ta equa je stejně zajímavá, vždycky když jednou za měsíc chci něco poslat tak to bankovnictví nejde :D
Moucha
Diskutér

Odeslat příspěvekod powery 10. 11. 2016 15:05

A den v měsíci je furt stejnej nebo se mění? ;)
powery
Diskutér

Odeslat příspěvekod vlazy 10. 11. 2016 16:48

Před chvíli jsem se normálně a bez problému přihlásil do IB. Odeslat peníze jsem ale nezkoušel, protože zrovna nic takového nepotřebuji, ale snad i to je funkční.
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 10. 11. 2016 17:13

Super, takže jsi prokázal, že ty, právě v tom okamžiku jsi schopen se do IB přihlásit. Šikovnej. :-)
drkarel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka